Моксогамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги таблеток

Зміст статті:

 • 1 Інструкція по застосуванню препарату
 • 2 Як взаємодіє Моксогамма з іншими препаратами
 • 3 Передозування і лікування
 • 4 Що ще потрібно знати про препарат
 • 5 Ціна, аналоги і відгуки про препарат

Моксогамма – це таблетки антигіпертензивної дії, які використовуються для лікування гіпертонії. Препарат належить до групи агоністів имидазолиновых рецепторів.

Склад і дію препарату розглянемо нижче. Таблетки Моксогамма містять активну речовину моксонідин. Моксонідин впливає на нервову систему, знижує опірність периферичних судин, і завдяки цьому знижує систолічний та діастолічний тиск.

Миксонидин засвоюється на 88% при вступі в плазму крові людини, максимальна концентрація речовини відзначається вже через півгодини після прийому таблетки Моксогамма. 90% моксонидина виводиться через нирки разом з сечею. Час напіввиведення препарату не перевищує 3 годин.

Моксогамма випускається тільки в одній фармацевтичної формі – таблетках. Таблетки можуть бути трьох різних дозувань:

 • 0,2 мг;
 • 0,3 мг;
 • 0,4 мг.

Таблетки круглої форми, блідо-рожевого кольору, упаковані в блістери з фольги по 10 штук. Блістери упаковані в картонні коробки по три штуки. Таким чином в одній коробці препарату Моксогамма міститься по 30 таблеток. До пігулок додається інструкція про застосування лікарського засобу.

Допоміжними речовинами у складі препарату є безводна лактоза, повідон, кросповідон, магнію стеарат, титану діоксид, гіпромелоза та інші компоненти.

Інструкція по застосуванню препарату

Моксогамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги таблетокМоксогамма використовується для зниження тиску при артеріальній гіпертензії. Таблетки приймають один раз на добу, незалежно від прийому їжі.

Відгуки лікарів і пацієнтів рекомендують робити це в один і той же час, бажано вранці. Таблетки ковтають, не розжовуючи, і запивають водою.

Початкова доза препарату становить 0,2 мг активної речовини. Потім спостерігають за пацієнтом протягом 7-14 днів. Якщо терапевтичний ефект недостатній, доза може бути збільшена в два рази, тобто, до 0,4 мг активної речовини на добу. Цю кількість можна розбити на два прийоми, якщо так зручно пацієнту.

Максимальна дозування одноразового прийому не повинна перевищувати 0,4 мг активної речовини. Максимальна добова доза препарату становить 0,6 мг, які слід розбивати на два прийоми.

Коригування дозування для літніх пацієнтів старше 65 років, — не потрібна. Якщо пацієнт страждає патологіями нирок або ж зазначається пересадка нирки в анамнезі, максимальна разова доза препарату Моксогамма для нього становить не більше 0,2 мг, на добу таким людям можна приймати не більше 0,4 мг препарату.

Як взаємодіє Моксогамма з іншими препаратами

Моксогамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги таблетокДаний лікарський засіб можна комбінувати з іншими препаратами гіпотензивної дії, зокрема, діуретиками і блокаторами кальцієвих каналів. При такій комбінації ефективність моноксидина буде підвищуватися, що потрібно врахувати при визначенні дозування. Якщо ж поєднувати Моксогамму з трициклічними антидепресантами, дія таблеток буде слабкіше.

При одночасному прийомі з препаратами седативної дії ефективність останніх посилиться. Також підвищиться дію транквілізаторів, барбітуратів та етанолу. Не взаємодіють між собою при одночасному прийомі Моксогамма та Гідрохлоротіазид, Глібурид, Моклобемид і Дигоксин.

Ймовірні побічні ефекти і протипоказання до застосування препарату

Саме тому, що препарат має ряд побічних ефектів, терапія починається з мінімальних доз. До найбільш поширених побічних явищ при лікуванні Моксогаммой відносяться:

 • Сильне запаморочення.
 • Головний біль і мігрень.
 • Дискомфорт в епігастральній області.
 • Пересихання слизової рота.
 • Нудота.
 • Порушення функцій кишечника – запори.
 • Сонливість, підвищена стомлюваність.
 • Периферичні набряки.
 • Підбирати аналоги у разі, якщо відзначається один або кілька побічних ефектів з перерахованих вище, не потрібно. Як правило, симптоми зникають після коригування дози препарату.

  Не можна приймати препарат у таких випадках:

  • Гостра ниркова або печінкова недостатність;
  • Гостра серцева недостатність;
  • Індивідуальна непереносимість лактози та галактози;
  • При порушення провідної системи серця;
  • При низькій частоті пульсу;
  • Нестабільна стенокардія;
  • Епілепсія, хвороба Паркінсона;
  • Депресія;
  • Синдром Рейно;

  Моксогамму призначають з обережністю при підвищеному внутрішньоочному тиску.

  Передозування і лікування

  При передозуванні пацієнт може скаржитися на сильну нудоту і блювоту, головні болі, біль в області шлунка. Серцебиття при цьому прискорене, в той час як пульс може падати. Відзначається різке падіння артеріального тиску, загальна слабкість, при прийомі великих доз пацієнт може втратити свідомість.

  Лікування в даному випадку потрібно як можна швидше, хоча випадків летального результату при надмірному прийомі цього препарату зареєстровано не було. Відразу після прийому лікарського засобу треба зробити промивання шлунка і дати потерпілому проносне. Потім слід випити активоване вугілля або інший адсорбент.

  Якщо стан пацієнта важкий, йому вводять внутрішньовенно антагоністи альфа-адренорецепторів. Для усунення брадикардії також застосовується внутрішньовенно атропін. Додатково призначається препарат Идазоксан.

  Що ще потрібно знати про препарат

  Моксогамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги таблетокЦе сильнодіючий гіпотензивний засіб, яке впливає на судини та нервову систему, тому його не слід приймати одночасно з алкоголем. Препарат може провокувати напади запаморочення, сильного головного болю, сонливості, тому по можливості в період терапії Моксогаммой слід уникати керування автомобілем або іншими механізмами, що потребують підвищеної концентрації уваги.

  Під час лікування необхідно постійно контролювати показники артеріального тиску, вимірювати пульс, стежити за складом крові, функціонуванням нирок і печінки, особливо важливо не забувати це при лікуванні пацієнтів літнього віку.

  Цей препарат не викликає звикання і однаково ефективний на будь-якому етапі лікування. Якщо виникла необхідність у скасуванні Моксогаммы або переході на лікування іншим препаратом, робити це потрібно поступово, не можна різко переривати терапію.

  Якщо лікування доповнювалося препаратами з групи бета-адреноблокаторів, то спочатку слід припинити прийом бета-адреноблокаторів, а потім вже скасовувати Моксогамму.

  Зберігати таблетки слід в сухому , темному місці при температурі не вище 25 градусів за Цельсієм, термін придатності становить два роки з моменту випуску препарату.

  Ціна, аналоги і відгуки про препарат

  Моксогамма: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки і аналоги таблетокАналоги препарату, якщо з якихось причин Моксогамма не підходить або недоступна:

  Берлиприл, Моноксидин, Адельфан-Езідрекс, Валс, Каптоприл, Диакордин, Моксонитекс, Валсартан.

  Ціна на препарат залежить від галузі реалізації та дозування активного речовини:

  Упаковка таблеток по 30 штук дозуванням 0,2 мг активної речовини – від 150 рублів

  Упаковка по 30 штук дозуванням 0,3 мг активної речовини – від 300 рублів

  Упаковка препарату по 30 штук дозуванням 0,4 мг – від 380 рублів

  Відгуки про даному препараті не так численні, незважаючи на те, що на російському ринку він представлений вже досить давно. Така «мовчазність» пояснюється, по всій видимості, гарною переносимістю препарату і відсутністю скарг пацієнтів.

  Серед основних переваг і лікарі, і пацієнти відзначають широкий діапазон дозування таблеток. Дуже зручно коригувати лікування, якщо потрібно зменшити або збільшити дозу лікарського засобу.

  Незважаючи на те, що в інструкції по застосуванню препарату заявлено про необхідність проводити поступово скасування прийому препарату, відгуки пацієнтів стверджують, що ніякого синдрому відміни у них не відзначалося у разі переходу на лікування іншим препаратом.

  Крім того, людей влаштовує доступна ціна цього лікарського препарату, що часто грає вирішальну роль при виборі гіпотензивного засобу, якщо має тривала терапія. Моксогамму приймають протягом багатьох років, і не відчувають при цьому ніякого дискомфорту або погіршення стану.

  Найбільш частими скаргами пацієнтів є відчуття сухості у роті при прийомі Моксогаммы, яке згодом, по мірі адаптації до лікарського засобу, проходить само собою. Рідше виникає біль в області шлунка, або ж алергічні реакції за типом кропив’янки, якщо була перевищена дозування або порушена схема прийому препарату.

  В цілому, цей медикамент вже давно й успішно використовується для лікування артеріальної гіпертензії різних ступенів, затребуваний з тієї причини, що його можна без побоювань комбінувати з іншими лікарськими засобами гіпотензивної дії. Відео до цієї статті розповість, як захистити себе від артеріальної гіпертензії.