Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

Незважаючи на досить жорстку дієту, молоко при гастриті не тільки дозволено, але у багатьох випадках – навіть показано. Виняток – гостра стадія вперше виявленого гастриту або загострення вже існуючої хвороби, коли пити молоко небажано.

Зміст статті

 • Гостра стадія гастриту
 • Молоко – не панацея
 • Незбиране або знежирене?
 • Лікування козячим молоком
 • Як самому зробити молочні продукти?

Гостра стадія гастриту

Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

У перші два – три дні (за вказівкою лікаря) гострої стадії гастриту призначають найбільш щадний для шлунка режим з майже повним виключенням продуктів. Власне, можна тільки пити: чай не міцний і не солодкий, настоянку шипшини, не газовану воду.

Потім, дуже поступово і спочатку — в не великих кількостях, включати в раціон молоко. Воно обов’язково повинно бути свіжим, домашнім, купленим у перевірених продавців. Небажано купувати його у торговельній мережі. Дуже часто магазинне молоко містить порошковий продукт, або взагалі повністю складається з розведеного порошку (так званого «сухого молока»).

Застереження: якщо гастрит супроводжується ентеритом, то в стадії загострення пити молоко, як і вживати кисломолочні продукти, не можна.

З третього-четвертого дня, коли триває лікування загострення, вводять кефір при гастриті, а також інші кисломолочні продукти, обов’язково – домашні.

Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

 

Молоко – не панацея

Можна почути думку, що молоко – мало не панацея при гастриті і підвищеній кислотності. Насправді ж, рекомендації до вживання, в першу чергу, пов’язані з тим, що воно має велику енергетичну цінність і не тягне за собою роздратування хворого шлунка, тим самим допомагаючи зробити лікування більш продуктивним.

Спочатку бажано потроху додавати молоко в чай, варити каші (особливо корисними при даному захворюванні вважаються вівсяна і гречана), а вже потім – і пити його.

Незбиране або знежирене?

Велике значення має також вибір молока. Якщо гастрит з підвищеною кислотністю, то необхідно вживати продукти, які не сприяють вироблення кислоти, тобто – щадні для шлунка. У цьому сенсі дуже корисно саме незбиране молоко з досить високою жирністю, тобто – домашнє, не розбавлене.

Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

Його можна пити, більше того, воно може бути дуже корисним, а лікування стане більш ефективним. Молоко формує на стінках шлунка тонку обволікаючу плівку. Це допомагає прибрати біль і захищає запалену слизову оболонку від кислого середовища, яка завжди агресивна при підвищеній кислотності.

Якщо ж ми маємо справу зі зниженою кислотністю, то лікування повинно бути спрямоване на відновлення балансу, деяку стимуляцію шлунка для вироблення соляної кислоти. І в цьому допомагає знежирене (але натуральне!) молоко, також у цьому випадку кефір дуже корисний при гастриті.

Тобто, і при підвищеній, і при зниженій кислотності молоко можна пити, але слід враховувати – яке саме.

Лікування козячим молоком

Чи Правда, що козяче молоко може позбавити від гастриту? Лише вона одна, звичайно ж, цього зробити не в силах, потрібне серйозне лікування, щоб хвороба не перейшла в хронічну стадію, і не стала супутником на все життя. І все ж козяче молоко при гастриті може стати активним помічником в позбавленні від хвороби. У чому його переваги перед коров’ячим?

Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

 • Козяче молоко дуже рідко не приймається організмом із-за низького вмісту лактози (на неї і буває алергія).
 • Практичним шляхом доведено: козяче молоко регулює кислотність: при підвищеній – знижує, при зниженій – підвищує, приводячи її в норму.
 • У козячому молоці жир більш дрібнодисперсний, тому легше засвоюється організмом. Його у цілісному вигляді можна пити і при підвищеній, і при зниженій кислотності.
 • З козячого молока можна готувати кефір при гастриті, він також – хороший помічник.
 • З кислого молока виходить чудовий сир.
 • При наявності заквасок (а їх сьогодні можна придбати в багатьох магазинах, а також – замовити через інтернет) легко готуються кефір, ряжанка, йогурт.

Лікування з допомогою козячого молока дуже просте. Протягом трьох тижнів потрібно пити по склянці свіжого (краще – парного) молока вранці натщесерце – хвилин за 15 до основного сніданку, і точно так само – ввечері перед вечерею. Молоко потрібно обов’язково пити теплим, повільно, маленькими ковтками. Можна додати трохи меду. І звикати до молока потрібно поступово. Навіть у тих, хто періодично вживає, випите швидко і у великій кількості, воно може викликати розлад шлунку. Але це припиняється, коли організм звикає до молока.

Як самому зробити молочні продукти?

Коли ми говоримо про те, що кисломолочні продукти корисні для шлунку, то перш за все не куповані, а власноруч приготовані. Сьогодні у продажу досить заквасок, і можна приготувати дійсно якісний продукт. Кефір, ряжанка, йогурт з домашнього молока смачні і корисні молочні продукти, використовувані при гастриті.

Молоко при гастриті приносить шкоду або користь

Окремо можна відзначити питання: чи підходить згущене молоко для тих, хто проходить лікування? З цього приводу краще всього проконсультуватися з лікарем. Однак, якщо говорити про ту згущеному молоці, яка продається в торговельній мережі, то відповідь однозначна: не підходить. Перш за все, із-за того, що в її склад не завжди входить тільки молоко і цукор, хоч на етикетці це може і не бути зазначено. Якщо дуже хочеться, то згущене молоко цілком може бути приготована в домашніх умовах з якісного молока. Її можна додавати в чай, каву, каші.

І не забувайте: перш ніж включати молоко в свій раціон, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, а також орієнтуйтеся на власне самопочуття і те, як ваш організм на молоко реагує.