Монодієти. Найбільш ефективні види!

Зайва вага – проблема, що хвилює дуже багатьох жінок. Вони прагнуть якомога швидше позбутися від зайвої ваги, і готові заради цього на багато що. Навіть жертвують своїм здоров’ям деякі, вдаючись до голодування. А деякі використовують монодієти, на яких можна скинути 3-5 кілограмів за короткий час. Отже, давайте розглянемо питання, що таке монодієта?

Монодієта – це дієта, в основі якої лежить вживання лише одного продукту. Їх дуже багато, але найбільш ефективні монодієти: кавунова, сирна, яблучна, гречана, кефірна, рисова і навіть шоколадна.

Вибираючи якусь монодієту, потрібно враховувати той факт, що якщо довго сидіти на будь-монодієти, вона принесе набагато більше шкоди, ніж користі. Тому я рекомендую використовувати монодієти протягом 3 днів, максимум 5-6. А ще краще, як я говорила в статті про дієтичне харчування, використовувати їх як розвантажувальні дні.

Шкода монодієт

Чому ж шкідливі монодієти? Лікарі-дієтологи стверджують, що, якщо ви будете довгий час харчуватися одним продуктом, ви на шляху до лікарні і серйозних проблем зі здоров’ям. Адже наш організм вимагає збалансованість білків, жирів і вуглеводів. А жоден продукт не може вам дати цю збалансованість. Тому, використовуючи будь-яку довго монодієту, можна легко заслужити проблеми зі здоров’ям.

А тепер давайте розглянемо шкоду кожної ефективної монодієти.

Кавунова монодієта. Як ви, напевно, здогадуєтеся, кавун взагалі не містить жирів. Тому, якщо ви його довго будете вживати, кавунова дієта буде викликати недолік жиророзчинних вітамінів в організмі. Але схуднути на цій дієті дуже легко.

Сирна монодієта. Сир містить величезну кількість білка. І якщо його довго вживати в їжу, у вас може початися кальцієвий обмін в організмі. В такому випадку відбудеться помітне зниження розумової та фізичної працездатності.

 

 

Яблучна монодієта. Яблука, як відомо, не містять білки. А білок дуже потрібен організму. При їх тривалому відсутності виникають проблеми з ендокринною системою та нервової.

Гречана монодієта. З-за тривалого використання цієї дієти через кілька днів у вас може початися запаморочення, швидка стомлюваність, і все це із-за браку вітаміну Е.

Кефірна монодієта. Так, всім відомо, кефір покращує роботу кишечника. Але це відбувається, якщо його пити, коли хоче організм, а не тільки протягом дня, сидячи на кефірної дієті. Тому, якщо ви будете надто довго сидіти на кефірній дієті, у вас можуть бути проблеми з кишечником: проноси, запори.

Шоколадна монодієта. У шоколаді міститься дуже мала кількість білків. Не хочете проблем з нервовою та ендокринною системою? Не варто зловживати даним видом монодієт.

Ваша краса також може постраждати через монодієт, тому що при відсутності потрібних компонентів в організмі починають випадати волосся, шкіра стає в’ялою, також може з’явитися висип, наприклад, прищі на сідницях і так далі.

У всіх монодієт є величезний недолік, який лякає дуже багатьох жінок – повернення колишньої ваги. Так, на жаль, після всіх монодієт ваш вагу знову повернеться до змін, а може стати ще більше. Це дуже легко пояснити. Після того, як ви схуднете, ви знову повернетеся до свого звичного раціону, який, власне, і привів до ожиріння або надлишку ваги. Запам’ятайте, монодієти лише стимулюють швидку втрату ваги, а не зміна раціону харчування.

Є і плюси монодієт. Але я тут бачу тільки один – швидке схуднення. Якщо вам терміново треба схуднути напередодні якого-небудь події, вам на допомогу прийдуть монодієти. Але не зловживайте ними!

Якщо ви дійсно налаштовані і готові до позбавлення від зайвої ваги, виберіть такий спосіб схуднення, якого ви зможете дотримуватися все своє життя. Тільки в такому випадком проблема із зайвою вагою забудеться раз і назавжди!