Можна Піносол при вагітності: спосіб прийому і дозування

Для кожної жінки вагітність є дуже важливим життєвим періодом. Однак крім безлічі труднощів, які відчувають під час вагітності, багато стикаються з проблемами зі здоров’ям. Це пов’язано з фізіологічними змінами в організмі, з-за яких знижується імунітет. Одним з найбільш поширених недуг серед майбутніх мам є нежить.

Зміст:

 • 1 Нежить під час вагітності
 • 2 Можна вагітним Піносол
 • 3 Спосіб застосування
 • 4 Протипоказання і побічні явища
 • 5 Піносол в період лактації

Нежить під час вагітності

Виникнення риніту під час виношування дитини – не рідкість. Ймовірність захворіти значно збільшується не тільки через зниження імунітету. Спровокувати неприємний недуга можуть проблеми з кровообігом, які часто виникають на пізніх термінах. Крім цього, поява нежитю пов’язано з гормональними змінами, що відбуваються в організмі під час вагітності. При посиленні вироблення прогестерону нерідко відбувається набряк слизових оболонок, у тому числі носа.

Можна Піносол при вагітності: спосіб прийому і дозування

Риніт при вагітності

Основні ознаки:

 • закладення носових ходів
 • рясна секреція слизу
 • порушення дихання
 • почервоніння тканин
 • відчуття свербежу і регулярне чхання

Крім місцевих симптомів нежить при вагітності іноді супроводжується загальним нездужанням, головним болем, ознобом, появою болю в горлі. При сильної закладеності можуть виникати проблеми зі сном, порушення нюхової та смакової чутливості. Характер проявів в чому залежить від причини розвитку нежиті при вагітності.

Важливо пам’ятати, що в період вагітності практично всі ліки вживати не можна. У випадку з нежиттю найчастіше використовуються краплі або спреї для місцевого застосування.

Однак такі кошти теж можуть бути протипоказані, так як через дрібні капіляри в слизових тканинах діючі компоненти потрапляють безпосередньо в кров, разом з якою вони можуть проникнути в дитячий організм. Зважаючи на це, для лікування необхідно використовувати виключно натуральні, дозволені для вагітних кошти.

В цілому, нежить при вагітності – поширений недуга, лікування якого слід починати при появі ранніх симптомів.

Чи можна вагітним Піносол

Препарат Піносол – популярний засіб від різних форм нежитю. Серед безлічі переваг даного ліки необхідно виділити те, що воно не протипоказано вагітним. У складі Пиносола немає яких-небудь речовин, здатних завдати шкоди майбутньому плоду. При цьому наявні діючі компоненти мають відмінний ефект на слизову оболонку носа, усуваючи негативні симптоми і запобігаючи розвиток інфекції.

Можна Піносол при вагітності: спосіб прийому і дозування

Піносол для носа

Склад препарату Піносол ґрунтується на натуральних екстрактів і ефірних маслах. Ліки містять велику кількість вітаміну Е, який дозволяє активізувати природні механізми захисту слизової оболонки, що значно прискорює одужання. Цей компонент також надає позитивний ефект на процес регенерації тканин.

Поява неприємних ознак хвороби відбувається з-за того, що під дією бактерій кровоносні судини звужуються, через що слизова оболонка набрякає. Дія компонентів Пиносола направлено на суживание судин, завдяки чому набряклий ділянку носа швидше відновлюється.

Одним з найбільш неприємних симптомів нежиті є сухість носової порожнини, яка виникає через набрякання слизової оболонки. Препарат Піносол характеризується вираженим зволожуючим ефектом, запобігає пересиханню тканин.

Застосування Пиносола дозволяє значно знизити ступінь набряклості, завдяки чому відновлюється нормальний дихальний процес, знижується секреція слизового речовини. Препарат випускається в різних формах: аерозоль, мазь, крем, краплі, що дозволяє підібрати найбільш зручний для пацієнта варіант.

В цілому, Піносол – ліки від нежиті, виготовлене з натуральних компонентів, які безпечні при прийомі під час вагітності.

Спосіб застосування

Перед тим як використовувати Піносол від нежиті під час вагітності, необхідно ознайомитися з інформацією, представленої в інструкції, що додається в комплекті. Також можна попередньо проконсультуватися з лікарем, який при потребі внесе певні корективи у схему прийому.

Можна Піносол при вагітності: спосіб прийому і дозування

Піносол для вагітних

Спосіб прийому залежить від форми ліки. Краплі Піносол слід вводити всередину носових ходів. За один прийом рекомендується закапувати не більше 2 крапель ліки, щоб не спровокувати подразнення слизової оболонки. У перший день лікування використовувати препарат слід кожні 2-3 години, а в подальшому з проміжками 4-6 годин.

Краплі Піносол можуть використовуватися для здійснення парових інгаляцій. Для цього необхідно додати в гарячу воду близько 50 крапель ліки. Тривалість процедури складає 5-6 хвилин. За добу інгаляцію слід проводити 2-3 рази, але не більше.

Застосування Пиносола у формі крему або мазі здійснюється шляхом місцевого нанесення. Ліки слід наносити тонким шаром, при цьому намагаючись не втирати в шкіру. Здійснювати процедуру найпростіше з використанням ватних паличок. Протягом дня наносити мазь або крем рекомендується не більше 4-5 разів.

При вираженій сухості рекомендується використовувати ліки у формі спрею. Наявність дозатора дозволяє вводити точну дозу препарату, таким чином запобігаючи побічні реакції. Спрей потрібно застосовувати не більше 4 разів на день.

Говорячи про те, чи можна Піносол при вагітності, необхідно відзначити, що незважаючи на натуральний склад, ліки слід використовувати з обережністю. Тривалість застосування повинна становити не більше одного тижня. В іншому випадку існує ймовірність розвитку алергічних реакцій, а також зниження терапевтичних властивостей ліки через звикання.

Протипоказання і побічні явища

Клінічні дослідження підтверджують той факт, що діючі компоненти препарату Піносол не можуть завдати якої-небудь шкоди плоду під час вагітності. Однак неправильний прийом здатний нашкодити майбутньої матері, особливо якщо він здійснюється за наявності протипоказань.

Можна Піносол при вагітності: спосіб прийому і дозування

При алергії заборонений

Основним є індивідуальна підвищена чутливість до одного з компонентів препарату. В даному випадку прийом категорично заборонено, оскільки може призвести до вираженої імунної реакції організму, яка здатна нашкодити дитині.

Також протипоказанням до прийому Пиносола є нежить алергічного типу. Дія компонентів ліки спрямоване на різні бактерії та віруси. Прийом Пиносола при алергії може тільки значно погіршити стан хворого, а тому при вагітності лікувати алергічний риніт даними ліками не можна.

Перед основним курсом лікування вагітним пацієнткам рекомендується здійснити пробний прийом. Він необхідний, щоб виявити можливі негативні реакції організму до початку регулярного застосування.

Прийом Пиносола може викликати наступні побічні ефекти:

 • незначне відчуття печіння в носі
 • шкірний свербіж
 • посилення секреції слизового речовини
 • сльозоточивість
 • пересихання слизової оболонки

Побічні явища при прийомі Пиносола зустрічаються рідко, проте при їх виникненні краще перервати лікування, і скористатися дозволеними для вагітних ліками з аналогічним ефектом.

Застосування ліків Піносол під час вагітності може здійснюватися тільки за умови відсутності протипоказань.

Піносол в період лактації

Для багатьох жінок проблема нежитю залишається актуальною навіть після пологів. Це викликано тим, що організм сильно ослаблений після пологової діяльності, а тому набагато сильніше піддається бактеріального зараження, яке викликає риніт.

Препарат Піносол дозволено використовувати під час грудного годування, так як діючі компоненти всмоктуються у кров у незначній кількості, і не характеризуються проникаючою здатністю до складу грудного молока.

Прийом ліків слід проводити у відповідності з інструкцією, враховуючи при цьому можливі побічні ефекти. Схема прийому при вагітності та лактації не відрізняється. Максимальна тривалість застосування становить 7 днів. Більш тривалий прийом викликає звикання до препарату.

У разі затяжного нежитю слід звернутися за допомогою до лікаря, так як цілком імовірно, що недуга може бути викликаний післяпологовими ускладненнями, і не піддається лікуванню стандартними лікарськими засобами.

В цілому, Піносол можна приймати не тільки під час вагітності, але і при годуванні груддю.

Препарат Піносол – оптимальний варіант для лікування нежиті у вагітних, так як дане ліки не є протипоказаним, має натуральний склад і практично не має побічних ефектів. Прийом потрібно здійснювати в повній відповідності з інструкцією і рекомендаціями фахівця.