Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Білосніжна посмішка завжди підкреслювала красу власника і його здоров’я зубів. Однак зберегти їх у такому вигляді складно, адже їжа, напої та шкідливі звички затемнюють поверхню зуба. Для досягнення білосніжного ефекту є кілька простих методів, серед яких відбілювання зубів содою.

Зміст:

 • 1 Як відбілити зуби в домашніх умовах?
 • 2 Варіант відбілювання з содою і перекисом водню
 • 3 Використовуємо фрукти
  • 3.1 Лимон і сода
  • 3.2 Сода та полуниця
 • 4 Відгуки людей, успішно отбеливших зуби

Як відбілити зуби в домашніх умовах?

Існує багато методів відбілювання зубів, що дозволяють отримати білосніжну посмішку без зусиль.

Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Відбілювання зубів може здійснюватися в домашніх умовах

Для цього використовують як процедури, так і домашню медицину. Відзначають наступні методи відбілювання:

 • Хімічний метод
 • Лазерна методика
 • Фотовідбілювання
 • Відбілювання ультразвуком
 • Альтернативні способи відбілювання

Однак відбілювання зубів за допомогою процедур не всім по кишені. Проводяться вони у відповідних косметологічних і стоматологічних клініках, домагаючись оптимального відтінку зубів. Багатьом не підходить такий варіант з-за високої вартості або розташування.

Серед доступних методів відбілювання в народній медицині відзначають використання різних активних речовин, знімають наліт. Це харчова сода, перекис водню, активоване вугілля, масла, кислоти, деревна зола і подібні їм варіанти. Особливо ефективні в цьому переліку три речовини: перекис, зола і сода.

Такі речовини використовуються для відбілювання зубів вже довгий час. Ще в минулому столітті помітили високу ефективність харчової соди спільно з перекисом водню. Але головний компонент цієї комбінації — сода, швидко усуває будь наліт.

Серед альтернативних народних методів відзначають ефірні масла і ягоди суниці або полуниці. В них міститься натуральний відбілюючий компонент, здатний поліпшити колір зубів.

Всі методи відбілювання полягають в полосканні рота і протиранні емалі тим або іншим розчином. Не варто наносити його безпосередньо на зуби, якщо того не вимагає процедура — це призводить до руйнування емалі. Проте всі народні методи впливають на неї, истончая зовнішню оболонку зуба. Тому використовувати їх слід з обережністю.

Існує безліч методів відбілювання зубів. Серед них як процедури відбілювання в стоматологічних клініках і центрах, так і доступна всім народна медицина. Вони мають різну ступінь ефективності, але вигляд своїх зубів можна поліпшити і простими методами.

Про відбілюванні зубів дізнайтеся з відео.

Варіант відбілювання з содою і перекисом водню

Догляд за зубами не гарантує білосніжну посмішку. Варто домагатися її своїми силами, проходячи процедури і використовуючи підручні засоби. Особливо ефективна в цьому сода — просте і доступне речовина, що дозволяє швидко відбілити зуби.

Ефективність соди при відбілюванні підвищується, якщо використовувати разом з нею перекис водню. Це речовина окисляє верхній шар зубної емалі, із-за чого його використовують спільно з іншими відбілюючими засобами.

Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Перед відбілюванням зубів содою потрібно зміцнити ясна

Перед початком процесу рекомендується приділити близько місяця на зміцнення зубів і ясен. Сода руйнівно діє на них, тому при поганому стані порожнини рота таке відбілювання може призвести до їх руйнування.

Потрібно щодня чистити зуби фторовмісною пастою та включити в раціон молочні продукти. Рекомендується приймати харчові добавки з кальцієм, що дозволить поліпшити ефект від підготовки.

Сам процес відбілювання, для нього потрібна лише зубна щітка або ватний тампон. Сода розбавляється в склянці з перекисом водню, що дозволяє створити розчин. При цьому не варто додавати багато перекису, варто лише розчинити порошок. Після цього розчин наноситься на зубну щітку або тампон, якими проводиться чистка зубів.

Процес не варто затягувати, адже це шкідливо для зубів. Швидка чистка дозволить прибрати наліт з поверхні. Але можна відбілити зуби содою без використання перекису водню? Насправді так, проте її ефективність стає значно нижче, ніж у суміші.

Такий метод можна використовувати не більше одного разу на тиждень. Він досить ефективний, але регулярне використання може сильно потоншити емаль. Це призведе до деструкції зуба.

Відбілювання зубів содою і перекисом — процес, що дозволяє зняти верхній шар емалі допомогою содового розчину. Він швидко покращує зовнішній вигляд зубів, але до нього варто підготуватися, оздоровивши порожнину рота дієтою і препаратами. Без цього таке очищення може виявитися згубною для емалі.

Використовуємо фрукти

Перекис водню ефективна проти пожовклих зубів, але вкрай шкідлива. Тому її варто замінити речовиною, не так сильно впливає на зуби. Для цього рекомендується використовувати фрукти.

Лимон і сода

Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Сік лимона може замінити перекис водню

Сік лимона має високу кислотність, з-за чого підійде в якості заміни перекису водню. Він дозволяє усунути наліт на емалі, але истончает її. Використовувати його варто так само обережно, як і перекис.

Для відбілювання содою і лимоном варто взяти склянку або тарілку, насипати туди соду і вичавити половинку лимона. Потрібно зробити однорідну пастоподібну суміш, придатну для чищення зубів. Суміш наносять на тампон або зубну щітку, злегка очищаючи поверхню зубів. Після процедури потрібно промити порожнину рота, усуваючи залишки соди.

З’єднання лимона і соди має специфічний смак. Якщо витерпіти його не виходить, то можна змішати суміш із зубною пастою. Очищення буде походити на чищення зубів, але ефект не буде поступатися чистої суміші.

При використанні лимона можна зовсім відкинути соду, адже цей фрукт має високу кислотність. Достатньо змочити ватний тампон лимонним соком і протерти їм зуби.

Це теж дасть свій ефект, хоч і не такий сильний. Однак зуби будуть піддані руйнуванню в меншій мірі, ніж при використанні соди.

Лимон — чудовий замінник перекису водню. Він сам володіє відбілюючими властивостями, тому його нерідко використовують для цієї мети. При поєднанні з содою ці властивості суттєво підвищуються, але ризик для зубів теж стає великим.

Сода та полуниця

Полуниця може ефективно відбілювати зуби. У цій ягоді міститься саліцилова кислота, ефект якої схожий з лимоном. Тому полуниця використовується як замінник перекису водню в відбілюванні зубів.

Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Відбілити зуби можна за допомогою ягід полуниці

Для створення суміші потрібно взяти ягоди полуниці. Стиглість ягоди несуттєва. Після цього треба зім’яти їх в однорідне пюре, по консистенції нагадує джем. Для цього підійде звичайна вилка або блендер. До ягід додається чайна ложка соди, після чого її ретельно перемішують.

Тут тампон використовувати не варто. По консистенції суміш нагадує зубну пасту, тому можна використовувати щітку. Потрібно нанести трохи суміші на щітку і трохи почистити зуби. Не варто ретельно зчищати наліт, так можна зіпсувати емаль. Легкого очищення достатньо. Після процедури необхідно ретельно промити порожнину рота водою.

Якщо поєднувати соду з полуницею, то процедуру можна проводити трохи частіше, ніж при використанні соди та перекису. Такий метод більше підходить для самостійного відбілювання зубів.

Хоча полуниця не так сильно впливає на зуби, ефект від чищення помітний майже відразу. Її марно використовувати одну, але разом з содою вона дає стійкий результат.

Після чищення рекомендується використовувати зубну нитку, адже між зубами можуть залишитися дрібні зерна.

Такі фрукти і ягоди здавна використовуються для очищення зубів. Але їх ефект так само шкідливий, адже забезпечується природною кислотою. Не варто перестаратися з відбілюванням при їх використанні, адже це руйнівно для зубів.

Відгуки людей, успішно отбеливших зуби

Так як метод відбілювання содою і перекисом водню відкритий давно, про нього є багато відгуків, що дозволяють об’єктивно поглянути нього. Так як метод найчастіше застосовують дівчата, більшість коментарів від них.

Можна відбілити зуби содою: розбираємо міфи

Від відбілюванні зубів содою можна знайти багато позитивних відгуків

Усі відгуки відзначають швидкий ефект такого відбілювання. Він помітний після першої чистки, зберігаючись на тривалий термін. Такий ефект не досягти іншими доступними варіантами.

Сода допомагає в багатьох випадках проти нальоту і затемнення емалі. Регулярний прийом кави, чаю, періодичне куріння та інші шкідливі звички сильно погіршують вигляд зубів, проти чого такий метод ефективно бореться.

Багато рекомендують замінити перекис іншими речовинами начебто лимонної кислоти або полуниці. Хоча ефект від таких варіантів слабші, вони практично не шкодять зубам і цілком безпечні для багаторазового використання.

Застосування фруктів і ягід дозволить частіше проводити процедуру.

Відгуки відзначають наступні переваги відбілювання:

 • Низьку вартість процедури
 • Доступність
 • Простоту процедури
 • Швидкий ефект
 • Тривала дія

Серед недоліків відзначають витончення емалі. З-за тонкої оболонки збільшується чутливість зубів. Не варто прикладати зусилля і досягати білосніжної посмішки з першого разу, адже такий метод може привести до хворобливих відчуттів при поїданні солодкої, гарячої і холодної їжі.

Відбілювання зубів содою і перекисом дозволяє усунути наліт і створити білосніжну усмішку, що підтверджують багато відгуки. Вони відзначають швидкий і тривалий ефект від відбілювання. Однак такий спосіб має і недоліки. Багато відгуки відзначали високу чутливість зубів через стоншування емалі, що заважало при прийомі їжі.

Є багато способів відбілювання зубів, але найбільш популярним і швидким завжди була сода. Вона дозволяє зняти верхній шар емалі, що прибере наліт і поліпшить зовнішній вигляд зуба. Це доступний і недорогий метод, що зберігає білий колір дентину довгий термін. Але він руйнує емаль, тому варто поєднувати соду з іншими речовинами для відбілювання.