Мудрі від підвищеного тиску: техніка виконання та фото

Зміст статті:

 • 1 Що таке мудрі
 • 2 Мудра від високого артеріального тиску
 • 3 Мудра «Рятує життя»
 • 4 Мудра «Стріла Ваджра» або «Перст»
 • 5 Мудра «Черепаха»

Версію, що гіпертонічна хвороба серця розвивається у людей, які затаїли образу на кого-небудь, заздрісні, ображені або злі, підтримують як пацієнти, так і самі медики.

Відомо, що психоемоційний стан людини безпосередньо пов’язане з його фізичним здоров’ям. А при підвищеному артеріальному тиску найменше переживання, не кажучи вже про сильному стресі, може призвести до гіпертонічного кризу.

Існують певні мудрі для зниження артеріального тиску, заспокоєння і умиротворення. Ефективність цього методу лікування високого артеріального тиску офіційно наукового підтвердження не отримала.

Але багато пацієнти використовують його і стверджують, що відчувають себе набагато краще і під час нападів гіпертонії мудрі дійсно допомагають їм заспокоїтися і повернути показники тиску до відносної норми.

Що таке мудрі

Мудрі від підвищеного тиску: техніка виконання та фотоМудра – це ритуально-символічний, священний жест, який використовується у буддизмі для уособлення будь-яких понять або ідей. По своїй суті це просте додавання пальців рук, що утворює певну фігурку.

Вважається, що мудрі здатні зцілити людину, якщо не повністю, то хоча б значно поліпшити його самопочуття. Але не можна робити все підряд мудрі – потрібно вибрати одну або кілька, які призначені для лікування конкретного захворювання, і виконувати їх правильно.

Наприклад, мудрі від високого артеріального тиску слід робити так:

 • Особа повинна бути звернено строго на Схід;
 • При виконанні дивитися треба на зелені предмети;
 • Бажано для максимальної ефективності вдихати запах герані.

Складати пальці, роблячи мудрі від тиску, слід синхронно на обох руках, а дихати при цьому розмірено і глибоко, видихаючи так, немов своїм диханням потрібно огорнути і зігріти весь навколишній світ.

Далі наведені найбільш популярні і ефективні мудрі для зниження підвищеного артеріального тиску, хоча насправді їх набагато більше.

Мудра від високого артеріального тиску

Мудрі від підвищеного тиску: техніка виконання та фотоПотрібно сісти і розслабитися, руки зігнути в ліктях і розмістити перед корпусом тіла. Потім сплести пальці рук замком так, щоб крайнім виявився мізинець правої руки – це важливо!

Далі потрібно випрямити вказівний палець правої руки і відігнути великий палець лівої руки.

Вказівний палець лівої руки зігнути, завести за вказівний правою і притиснути до його основи.

А тепер великий палець правої руки потрібно зігнути і провести під зігнутий вказівний палець лівої кисті. Випрямлений великий і вказівний пальці при цьому залишаються рівними, не треба напружувати їх.

Виконуючи цю мудру, потрібно не забувати правильно дихати.

Мудра «Рятує життя»

Ця мудра вважається однією з найбільш дієвих у лікуванні серцево-судинних захворювань і всього, що стосується серця і артеріального тиску. По силі своєї дії її порівнюють з дозою валідолу або нітрогліцерину – ось наскільки сильною може бути ця мудра, якщо правильно виконувати її щодня.

Техніка не так вже складна і швидко запам’ятовується:

 • Скласти пальці в пучок.
 • Відігнути в бік мізинця.
 • Вказівний палець зігнути, завести за великий і притиснути до його основи.
 • Мудрі від підвищеного тиску: техніка виконання та фотоОт і все. Така нескладна комбінація може зняти серцевий напад не тільки самому пацієнту, якщо він виконає її, але й іншій людині, що знаходиться поруч.

  Робити її потрібно сидячи або лежачи, повністю розслабленому стані, закривши очі і уявляючи собі серце, судини якого поступово розширюються.

  При цьому слід повільно вдихати і видихати через рот, на видиху втягуючи живіт і подумки повторюючи: «Судини мого серця розширюються з кожним вдихом, мій стан стає краще і краще».

  Тривалість одного сеансу – не менше 5 хвилин. Якщо поліпшення за цей проміжок часу не настав, слід через деякий час повторити мудру.

  Мудра «Стріла Ваджра» або «Перст»

  Ця мудра також ефективна при гіпертонічній хворобі, виконується вона дуже просто. Руки потрібно підняти перед собою і сплести пальці в замок. Потім витягнути вказівні і великі пальці і притиснути один до одного. Далі є два варіанти виконання. У першому варіанті великі пальці відстовбурчуються, у другому притискаються до основи витягнутих вказівних пальців.

  Таку мудру рекомендують робити 10-15 хвилин. При цьому потрібно повільно видихати через рот і повільно промовляти про себе « Мої судини розширюються, розширюються і розширюються, мій тиск стабілізується, знижується і знижується, і повертається до нормальних показників 120/80 мм. рт.ст.».

  Мудра «Черепаха»

  Мудрі від підвищеного тиску: техніка виконання та фотоУ буддизмі черепаха є священним тотемом, її шанують і їй поклоняються. Згідно індійським міфом, саме черепаха дістала з дна океану еліксир безсмертя для богів.

  Ця мудра рекомендована всім, хто страждає від підвищеного артеріального тиску, астенії, болях в серці, перевтомі. А ще її радять робити, якщо відчувається, що поруч знаходиться енергетичний вампір.

  Отже, роблять мудру наступним чином:

  • Руки підняти перед корпусом, зігнути в ліктях;
  • Сплести пальці замком;
  • Відігнути обидва великі пальці і з’єднати їх бічними поверхнями;
  • Зробити глибокий вдих через ніс, а видих – через рот, і уявити собі будь-який предмет зеленого кольору.

  Якщо зімкнути пальці рук, як зазначено вище, сполучаться всі меридіани в організмі людини, коло замкнеться, і він буде надійно захищений від можливого витоку позитивної енергетики. У той же час площина, яку утворюють зімкнуті пальці, є накопичувачем життєвої енергії, яка буде спрямована на відновлення і підтримку здоров’я.

  Щоб вилікувати артеріальну гіпертензію і не допускати стрибків тиску, рекомендується виконувати ці мудрі кожен день, бажано доповнювати їх дихальною гімнастикою для зниження тиску. Відео до цієї статті як раз розповість, що собою представляють мудрі на практиці.