На 3D принтері надрукований орган і успішно імплантований миші

На 3D принтері надрукований орган і успішно імплантований миші

© Руслан Шамуков/ТАСС

У Росії вперше на 3D принтері був надрукований живий орган, який вдалося імплантувати миші.

Щитовидна залоза була надрукована на унікальною російської розробки, створеної в одному з кластерів біологічних і медичних технологій «Сколково». Про це в Новосибірську у вівторок розповів виконавчий директор Кирило Каєм.

«Наш резидент — одна з п’яти компаній в світі, яка навчилася робити працює биопринтер. Надрукувала орган, пересадила миші, миші щитовидна залоза працює, видає гормони», — сказав Каєм. Як пояснив журналістам Каєм, компанія орієнтована не тільки на виробництво та продаж биопринтеров, але і на подальші дослідження в даному напрямку і пообіцяв, що з часом з’явиться можливість друку людських органів.

«Вони збираються друкувати та інші органи, про нирку йдеться про печінку. Поки все це лабораторний рівень, але це дозволить і саму машину розвивати», розповів журналістам Кирило Каєм. Він пояснив, що для друку будь-якого органу потрібні не тільки різні клітини, але і необхідні різний алгоритми для різних органів, що призводить до збільшення трудомісткості процесу. Але рано чи пізно технологія буде розвинута такою мірою, що з’явиться можливість друку органів людини. Як розповів виконавчий директор, це буде можливим не раніше, ніж через 15 років.

За інформацією: ТАСС