Набрякають ноги при прийомі Эксфоржа, хочу замінити препарат, але на що?

Добрий день! Діагноз гіпертонія був поставлений ще вісім років тому, з тих пір регулярно брав по половині таблетки препарату Эксфорж 10/160 без сечогінного ефекту. До останнього часу було все нормально, але тепер стали дуже сильно набрякати ноги.

Спробував додатково приймати діуретики. Ефект є, але не сильний, повністю набряки не йдуть. Прочитав, що таке побічна дія дає Амлодипін в складі Эксфоржа. Але ж до цього все було добре. Хочу замінити Эксфорж, але не знаю чим і варто. Підкажіть, як бути, будь ласка. Мені 58.

Доброго дня! Амлодипін дійсно є в складі Эксфоржа і може спровокувати невеликі набряки – цей побічний ефект відноситься до незначним і не вимагає заміни препарату. Але якщо набряки великі і погано піддаються терапії, потрібно розібратися в цьому питанні. Я рекомендую такий алгоритм дій: з’ясувати, з якої причини виникають набряки ніг. Набряклість може бути викликана серцевою недостатністю або варикозним розширенням вен.

Щоб поставити діагноз і почати лікування, потрібно проконсультуватися у кардіолога і ангиохирурга. Якщо ж ні одна підозра не підтвердиться, причина дійсно в Эксфорже, точніше, в Амлодипине, в цьому випадку його необхідно замінити. Амлодипін відноситься до групи антагоністів кальцію – ці речовини не є обов’язковими в медикаментозній терапії гіпертонічної хвороби.

Краще використовувати поєднання інгібіторів АПФ і сечогінних препаратів: наприклад, Нолипрел або Сартан і Лозап плюс. Підібрати оптимальний препарат і скласти схему лікування, не бачачи пацієнта, складно, тому звернутися до кардіолога вам все одно доведеться. Не забудьте розповісти про всіх своїх захворюваннях, якщо вони є, інших препаратах, які ви приймаєте для їх лікування. Дуже добре буде, якщо ви протягом декількох днів будете вимірювати тиск і частоту пульсу кілька разів в день, а записи потім покажете лікаря на консультацію.