Найефективніші протизапальні вагінальні свічки

Гінекологічні захворювання часто супроводжуються запальними процесами, які не тільки викликають масу неприємних симптомів, але ще і впливають на роботу репродуктивної системи, а також підвищують ризики серйозних наслідків. І для лікування можуть призначатися протизапальні вагінальні свічки. Але які з них найбільш ефективні?

Найефективніші протизапальні вагінальні свічкиКращі протизапальні свічки: огляд найбільш ефективних

Чому саме вагінальні свічки?

Гінекологія – непроста галузь медицини, яка охоплює масу різних захворювань жіночої статевої системи. І, на жаль, багато з них супроводжуються запаленням. Купірувати їх при належному підході і своєчасному лікуванні цілком можливо, і досить часто фахівці призначають саме протизапальні свічки. Такі препарати володіють наступними перевагами:

 • Місцеве і цілеспрямований вплив. Активні речовини практично відразу потрапляють у ціль, тобто спрямовуються до вогнища запалення. Компоненти минуть травний тракт і протягом найближчого часу починають діяти.
 • Виражений ефект. До складу входять речовини, які дійсно допомагають купірувати запалення.
 • Це прекрасна альтернатива медикаментозним препаратів, призначених для перорального застосування, що володіє масою побічних ефектів.
 • Застосування свічок не тільки в більшості випадків не має загальних побічних ефектів (можливі лише місцеві у вигляді дискомфорту, жару, свербежу), але і не викликає ніяких хворобливих відчуттів.

Огляд ефективних свічок

Отже, пропонуємо огляд найбільш ефективних вагінальних свічок з протизапальним ефектом, що застосовуються в гінекологічній практиці:

 • «Лонгидаза» – засіб нового покоління, до складу якого входить активний компонент коньюгат гіалуронідази. Дана речовина має протеолітичний ферментативний ефект, який забезпечує тривалий і виражений вплив в таких напрямках як антиоксидантну, помірну протизапальну, хелатирующее, а також імуномодулюючий. Вагінальні свічки мають противофиброзным ефектом, тобто перешкоджають гіперплазії (розростання) тканин і полегшують перебіг гострих фаз запальних процесів. Крім того, має місце підвищення імунної відповіді. У гінекології такий препарат призначається при эндомиометрите, синехиях всередині матки, трубно-перитонеальне безпліддя, а також для профілактики спайок після перенесених запальних захворювань або оперативних втручань.

Найефективніші протизапальні вагінальні свічки

 • «Супорон» – це свічки, які можуть застосовуватися як ректально (тобто вводити в пряму кишку), так і вагінальний, і вони мають знеболюючі, протизапальні та антисептичні властивості. Супозиторії виготовляються на натуральній основі і містять такі компоненти як концентрат Тамбуканской бруду, гречичный мед, елеутерокок, прополіс, масло какао, женьшень. У гінекології препарат застосовується при різних захворюваннях жіночої репродуктивної системи, таких як аднексит, кольпіт, ерозія шийки матки, ендометрит та інші. Даний засіб є вітчизняним, тобто виготовляється в Росії.
 • «Микожинакс» – комбінований засіб, що має знеболюючі, протигрибкові та антибактеріальні властивості. У складі відразу чотири речовини. Хлорамфенікол та метронідазол ефективні стосовно багатьох бактерій, що є збудниками поширених інфекцій. Ністатин пригнічує активність грибків і забезпечує їх знищення. А дексаметазон відноситься до категорії синтетичних кортикостероїдів, і даний компонент має виражені протизапальні та імуносупресивними властивостями, а також впливає на клітинний метаболізм і помітно знижує інтенсивність запальних процесів, тим самим усуваючи такі неприємні симптоми, як біль, дискомфорт, свербіж.
 • «Тержинан» випускається у формі так званих вагінальних таблеток, і до їх складу входять речовини неоміцину сульфат, ністатин, метасульфобензоат преднізолону натрію і тернидазол. Останній має трихомонацидными властивостями і виявляє активність щодо деяких анаеробних бактерій. Ністатин є протигрибковим речовиною. Неоміцин – ефективний антибіотик, який відрізняється широким спектром дії. А преднізолон вважається аналогом гідрокортизону і має потужну протизапальну, антиалергічну, а також антиексудативну дії. У медичній практиці такі вагінальні таблетки лікарями призначаються при вагинатах різної природи (грибкових, бактеріальних і змішаних), а також при піхвовому трихомоніазі.

Найефективніші протизапальні вагінальні свічки

 • «Мератин-Комбі» є аналогом описаного вище засоби і застосовується, якщо потрібно знеболити і усунути інші неприємні симптоми, якими супроводжуються багато жіночі захворювання, а також вплинути на причини запалення. У складі декілька діючих речовин: володіє протигрибковою активністю ністатин, знищує грампозитивних і грамнегативних бактерій неоміцин, антибактеріальний компонент широкого спектру дії орнідазол, а також відноситься до кортикостероїдам синтетичного походження преднізолон. Показання до застосування такі ж, як і для вагінальних таблеток «Тержинан». Форма випуску ідентична.
 • «Эвкалимин» – свічки, рекомендовані для вагінального застосування та містять компонент натурального походження – екстракт евкаліпта прутовидного. Застосування такого препарату рекомендовано при ерозіях шийки матки, эндоцервитах, вульвовагинита, кольпітах і інших гінекологічних хворобах запального характеру.
 • «Депантол». Засіб випускається у формі призначених для вагінального застосування супозиторіїв, в його основі компоненти хлоргексидин і декспантенол. Хлоргексидин є антисептичною речовиною, що знищує патогенних мікроорганізмів. А декспантенол купірує запалення і стимулює репарацію і регенерацію пошкоджених тканин. Засіб може рекомендуватися при вагінітах, ерозії шийки матки, эндоцервитах і экзоцервитах, а також після перенесених пологів і інвазивних і агресивних процедур, таких як кріодеструкція, термокоагуляція.

Найефективніші протизапальні вагінальні свічки

Правила застосування

Щоб застосування вагінальних свічок було ефективним, слід дотримувати деякі правила. По-перше, введення бажано здійснювати після підмивання або душа. По-друге, після приміщення супозиторія в піхву рекомендується деякий час залишатися в спокійному стані, бажано в лежачому положенні (таз можна підняти). По-третє, слід дотримуватися дані в інструкції вказівки і рекомендації свого лікаря.

Якщо лікар підібрав і призначив протизапальні свічки, почніть їх застосування, щоб незабаром помітити ефект і позбутися від неприємних проявів.

Найефективніші протизапальні вагінальні свічки