Найстаріший з тих, що живуть у Європі чоловіків – іспанець.

У минулий вівторок, 13 грудня, іспанець Франсіско Нуньєс Олівера з містечка Бьенвенида в провінції Бадахос, відсвяткував свій 112-й день народження.
Найстаріший з тих, що живуть у Європі чоловіків – іспанець.Francisco N??ez Olivera, con un tataranieto (Foto: Charles Ragsdale)

За повідомленням іспанських інформаційних агентств довгожитель зустрів своє свято в оточенні дітей, друзів, представників місцевої адміністрації та військових. Виявляється, Нуньєс – не просто третій серед довгожителів планети, але і найстаріший іспанський ветеран. Він брав участь у Громадянській та Рифской війнах. Командир батальйону XI штаб-квартири XI Військової бригади Естремадури, підполковник Хуан Кастровьехо Гарсія, при всіх присутніх зазначив особливі заслуги Франсиско перед Батьківщиною, особливо підкреслив хоробрість довгожителя, виявлену ним на полях битв в захист своєї країни. Він вручив йому пам’ятний номер газети Tierra, де було надруковано репортаж про столітній ювілей Нуньєс, 12 років тому.

Офіційна делегація відвідала будинок Франсиско після 11 години ранку. Тому що, за запевненням 80-річної дочки Франсіско, Антонії, яка живе разом з ним, вона намагається не будити батька раніше цього часу, щоб він менше втомлювався за день.

На головній площі Бьенвениды пройшла урочиста церемонія на честь найстаршого жителя міста. Погана погода не дозволила винуватцеві торжества бути присутнім на ній, у супроводі молодшої дочки Мілагрос, він чекав гостей будинку.

По закінченні свята була відкрита пам’ятна дошка на вулиці, де живе Франсиско Нуньєс Олівера. Це дуже зворушило найстарішого ветерана Іспанії «Я найщасливіша людина в світі», – сердечно подякував присутніх Франсіско. За запевненням його найближчих родичів: 95-річної сестри Хакобы і дочок Антонії і Мілагрос, Нуньєс тільки два роки перестав самостійно виходити з будинку і почав користуватися коляскою. Після свого столітнього ювілею він як і раніше продовжував свої походи в бар, де зустрічався з друзями. І хоча, це було не так часто як в юності, Марчена, таким було його юнацьке прізвисько, не відмовлявся від келиха місцевого вина за обідом. Притому, що найстаріший іспанець ніколи не курив і завжди харчувався здоровою їжею.