Насіння — корисно чи шкідливо?

Невинне задоволення — погризти соняшникове насіння, або шкідлива звичка? Любителі насіння досить часто надають цьому «цікавому» заняттю. Як може відбитися така звичка на нашому здоров’ї, що є в насінні користь, або тільки шкоду?Насіння — корисно чи шкідливо?

Про насіння соняшнику люди довгий час не знали. Соняшники, звичайно, стали вирощувати досить давно, але ставилися до них лише як до квітів. Їх називали «сонячним квіткою»-за яскраво-жовтого кольору рослини. Індіанці використовували соняшник в лікувальних цілях (при лихоманці, і як протиотруту від зміїних укусів), а також випікали з нього хліб.

Пелюстки і пилок соняшнику йшли на приготування фарби для татуювань, його масло наносили на шкіру і волосся. В Європі про соняшник почули в XVI столітті. Його стали висаджувати в садах, але в їжу, як і раніше, не вживали. В Росію він був завезений в кінці 18 століття з Європи. У нас його теж сприйняли як декоративний квітка, а трохи пізніше народ розпробував насіння і тут же почав із задоволенням лузати їх. В середині 19 століття люди навчилися отримувати олія з насіння соняшнику.

Забавно, але смачне і ароматне масло виходило саме з маленьких зернят, тих, що погано чистилися й не вживалися в їжу. З часом варіантів використання насіння соняшнику ставало все більше і більше. Сьогодні насіння широко застосовують в кулінарії.

 

Шкода насіння соняшника

Що ж, мабуть, спочатку розповімо про можливу шкоду насіння і розвіємо пару міфів про них. Непристойно і негідно? Звичайно ж, немає. Гризти насіння – це доля не лише провінціалів. Для тих високо цивілізованих панів з мегаполісів, які так вважають, ми нагадаємо… А не тим же самим, по суті, вони займаються, коли, чавкаючи і шарудячи, хрумтять попкорном в кінотеатрах? То-то!

Ще один «міф» – це апендицит. Багато хто щиро вважають, що часте вживання насіння може спровокувати запалення апендикса, але подібна думка, відверто кажучи, не має під собою необхідних підстав. Природно, якщо періодично поглинати насіння цілком, не очищаючи їх від шкаралупи, то апендицит заробити можна дуже навіть легко, як і повне засмічення всього кишечника і шлунка. Лузання насіння взагалі ніякого відношення до аппендициту не має, і це далеко не моє твердження, а компетентних у цьому питанні людей.

Насіння — корисно чи шкідливо?А ось чого дійсно насіння здатні заподіяти шкоду, оскільки це емалі ваших зубів. Під час очищення насіння зубами ви піддаєте емаль передніх зубів поступового руйнування, це може призвести до оголення нервових закінчень і карієсу. Навчіться лущити насіння пальцями, а не зубами, тим самим, ви збережете емаль і, масажуючи нервові закінчення кінчиків пальців, отримаєте додаткову користь.

Крім того, гастроентерологи попереджають, що насіння здатні викликати печію. Не варто зловживати насінням і тим, хто пильно стежить за своєю фігурою. Насіння досить калорійні. У 100 грамах продукту міститься близько 520 кілокалорій. Наприклад, полстаканчика смажених насіннячок можна прирівняти до плитці шоколаду, а цілий стакан насіння соняшнику по калорійності дорівнює половині батона або жирної порції свинячого шашлику. Так що дотримуйтесь міру, інакше ненависні калорії не змусять себе довго чекати і з задоволенням застрягнуть на ваших стегнах, животі та сідницях. Дорослій людині цілком достатньо половини склянки насіння на день.Насіння — корисно чи шкідливо?