Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, зв’язок, кісток і хрящів

Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, звязок, кісток і хрящівЗахворювання суглобів — явище в наш час поширене: особливо стосуються подібні захворювання людей старшої вікової категорії.

Необхідно замислюватися про попередження патологій заздалегідь: превентивні заходи допоможуть продовжити молодість колінних суглобів, зв’язок, позбавлять від болю і погіршення якості життя.
Сучасна фармакологія може запропонувати різні види вітамінних комплексів — спортивних, лікувальних і профілактичних.

У тексті розглянемо, які особливості мають вітаміни для суглобів, з’ясуємо, для яких цілей вони можуть бути корисні, проведемо огляд кращих мінеральних комплексів для зміцнення суглобів, м’язів і сухожиль.

Зміст

 • 1 Чому суглоби мають потребу у вітамінах
 • 2 Потрібні речовини
 • 3 Авітаміноз
 • 4 Огляд препаратів
 • 5 Мікроелементи в продуктах
 • 6 Профілактика

Чому суглоби мають потребу у вітамінах

Як відомо, в організмі взаємопов’язані абсолютно всі системи і органи. Регулярний дефіцит корисних речовин негативно позначається, зокрема, на розвиток і відновлення кісткової, хрящової тканини.

На жаль, сучасний стиль життя у великому місті не сприяє здоров’ю: люди все менше рухаються, проводять дні в сидячому положенні за комп’ютером, нераціонально харчуються, мало займаються спортом, дихають на вулиці вихлопними газами, мають шкідливі звички. Все це часто призводить до проблем вже в середньому віці. А вже про людей старшого віку і говорити нічого: практично кожна людина старше 50 років має захворювання опорно-рухового апарату.

Прийом спеціальних мінеральних комплексів може істотно уповільнити старіння, відсуне наступ хвороб, продовжить людині період активної, працездатної життєдіяльності. Відзначимо, що якщо вчасно не прийняти заходів по підтримці здоров’я, хвороби подібного плану можуть призвести навіть до інвалідності.

Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, звязок, кісток і хрящів

Мікроелементи поступають і через їжу, але утримання їх в їжі недостатнє, необхідний прийом мінеральних речовин, харчових добавок.

Потрібні речовини

З’ясуємо, які вітаміни для кісток та суглобів потрібні для зміцнення хрящової, кісткової тканини дорослого і дитини.

Вітамін А

Ретинол необхідний для кісток, розвитку і ділення клітин, зміцнення імунної системи. При нестачі цього речовини ймовірно розвиток остеохондрозу та остеоартрозу.

В1
Тіамін нормалізує процеси клітинного обміну, впливає на ріст кісток, здатний відсунути старіння. Якщо виникає нестача цього мікроелемента, можлива атрофія тканини м’язів, а також парези кінцівок. Можливі також інші патології хрящів і зв’язок. Відзначимо, що дана речовина організмом не проводиться, тому повинні обов’язково надходити регулярно ззовні.

В5
Використовується при профілактиці артриту, здатний купірувати м’язові болі, неприємні відчуття поколювання в ногах, руках.

В6
Стимулює процеси обміну, потрібно в достатній кількості для засвоєння білка, переробки амінокислот. При нестачі В6 виникає оніміння нижніх і верхніх кінцівок, артрит.

Вітамін С
Аскорбінка необхідна для синтезу найціннішого колагену, при дефіциті якого суглобів і зв’язок не бачити нормальної еластичності. Крім того, вона здатна попереджати розвиток вірусних інфекцій.

І Д2 Д3
Ці компоненти важливі для засвоєння кальцію, що відповідають за ріст і розвиток скелету, формують кісткову структуру. Ці речовини володіють особливою важливістю: при їх нестачі можливий розвиток важких патологій, аж до деформації скелета та інвалідності.

Токоферол (Е)
Є антиокислителем, оберігає тканини від втрати еластичності і старіння. Токоферол важливий для зміцнення зв’язок.

Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, звязок, кісток і хрящів Вітамін До
Речовина бере безпосередню участь у кістковому метаболізмі, сприяє регенерації сполучної тканини. Крім того, впливає позитивним чином на переробку кальцію, синтез колагену.

Якщо цього мікроелемента буде не вистачати, ймовірно закостенение хрящової тканини, а також деформація знову зростаючих кісток.

Інші речовини

Крім вітамінів суглоби потребують також і в мінералах — розглянемо найбільш важливі з цих речовин.

Цинк. Необхідний для здоров’я кісткової тканини, впливає на переробку в організмі токоферолу.

Селен. Мінерал відновлює пошкоджені м’язові тканини, сприяє регенерації хрящів і кісток після травм.

Кальцій. Необходимейший мікроелемент для здоров’я кісток. Присутність цього мінералу в достатній кількості забезпечить організм міцним кістяком, без дефектів і патологій.

Кремній. Потрібен організму для міцності кісток, зв’язок і хрящів. Мінерал попереджає остеопороз, затримує кальцій в організмі.

Мідь. Важливий мінерал для адекватного функціонування зв’язок. Мідь зупиняє деградації хрящової тканини, здатна активізувати синтез колагену в організмі.

Авітаміноз

Якщо вітаміни для суглобів і зв’язок надходять у недостатній кількості, наслідки, як для звичайних людей, так і для спортсменів сумні: і зміцнення здоров’я, і спортивні результати будуть під великим питанням.

Поява болючих колють відчуттів — найбільш поширений і практично обов’язковий симптом при патологіях опорної системи. Крім того, вірогідні запальні процеси.

Подагра, остеоартрити — вкрай неприємні патології. Можливі і інші ускладнення, так чи інакше пов’язані зі ступенем зношеності хрящової тканини.
Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, звязок, кісток і хрящів

Огляд препаратів

Розглянемо кращі на сьогодні вітаміни для кісток та суглобів у вигляді спеціальних комплексів, з’ясуємо назви препаратів, дізнаємося, які з них найбільше підходять для зміцнення хрящів і зв’язок.

 • АртриВит
 • Прийом препарату попереджає і уповільнює руйнування тканин, надає зв’язкам необхідну еластичність. У комплексі збалансований вміст найбільш корисних мінералів.

 • Ортомол Артро плюс
 • Комплекс стане в нагоді при захворюваннях кісток і хрящів, призначається також при артриті. Позитивно впливає на регенерацію тканин. Містить вітаміни С, Е, А, практично всю групу В, Д3, мінерали.

 • СустаНорм
 • Комплекс корисний при патології суглобів, здатний допомогти при подагрі і артриті, болях у м’язах. Прийом препарату корисний також при профілактиці захворювань суглобів і зв’язок. Рекомендований прийом кошти людям, чиї хрящі відчувають надмірне навантаження (в тому числі і спортсменам).

 • Колаген Ультра
 • Вітамінний комплекс зміцнює кісткову тканину, допомагає регенерації хрящової та м’язової тканини. Може застосовуватися при різних травмах, після операцій, в цілях профілактики патологій.

 • Кальцемін
 • Засіб допомагає нормалізувати обмін фосфору і кальцію в організмі, позитивно впливає на кісткову тканину. Попереджає захворювання опорно-рухової системи.

 • Вітрум Остеомаг
 • Препарат корисний для профілактики остеопорозу, може використовуватися як засіб, що допомагає регенерації після переломів, розтягнень, інших травм.

 • Жувальний колаген
 • Ця добавка може бути з різними смаками, що робить її вживання особливо приємним. Колаген зміцнює кісткову системи, надає хрящам еластичність. Корисний препарат при необхідності швидкого відновлення організму.

 • Глюкозамін POWER
 • Препарат сприяє підтримці молодості всіх систем організму, хороший для профілактики і лікування захворювань опорної системи.

Крім перерахованих дуже корисними для профілактики та усунення захворювань будуть наступні препарати:

 • Бади з пивними дріжджами і кальцієм;
 • Таблетки, до складу яких входить яєчна шкаралупа і вітамін Д;
 • Кальцинова — препарат з кальцієм, фосфором, вітамінами В6, С і Д.
 • Натекаль — засіб, до складу якого входять дві легкозасвоюваних форми кальцію, вітамін Д і інші корисні компоненти.

Мікроелементи в продуктах

Заповнити дефіцит корисних мінералів можна не лише шляхом прийняття спеціальних комплексів, але і правильно харчуючись. Розглянемо, в яких продуктах вміст корисних речовин особливо велике.

Віддавайте перевагу продуктам з вмістом заліза. Сюди відносяться: м’ясо, яйця, субпродукти (особливо — мова). А щоб забезпечити нормальну роботу нервів, що відповідають за активність м’язів, включіть в раціон страви з калієм: фініки та інші сухофрукти, овочі, мед.

Для поповнення запасів кальцію включіть в меню наступні продукти: молочні, зелень, рибу.

Аскорбінка знаходиться в лимонах, смородині, а в крупах, бобових і пшениці присутні мінерали групи В. З фруктів особливо корисні абрикоси, виноград, персики, черешня, яблука.

Їжте морську капусту — в цьому водному рослині великий вміст самих необхідних людині мікроелементів.

Що стосується яєць, то найбільшою живильної користю має жовток. Краще вживати його в сирому вигляді — краще збережуться корисні речовини. Токоферол можна виявити в обліписі, буряках, селері, арахісі.
Назви препаратів для зміцнення сухожиль. Вітаміни для суглобів, звязок, кісток і хрящів
Важливо: щоб не виникало перебоїв з постачанням поживних речовин в організм, обов’язково снідайте, приймайте їжу потроху, але частіше: велику порцію краще дробити на 1-2 поменше.

Профілактика

Щоб уникнути виникнення неприємних проблем, пов’язаних із захворюваннями зв’язок, необхідно дотримуватися кількох нескладних рекомендацій.

 • По-перше, слід нормалізувати власний раціон, включити в нього побільше корисних продуктів з високим вмістом мінералів. Нестачу мікроелементів необхідно регулярно поповнювати шляхом прийому відповідних комплексів.
 • Вага потрібно тримати в нормі. Надлишок ваги ускладнює нормальне функціонування опорно-рухового апарату, важким тягарем лягає на зв’язки, суглоби і сухожилля.
 • Будьте активні. Робіть зарядку, здійснюйте прогулянки, займайтеся посильним спортом. Якщо організм перебуває в тонусі, він набагато активніше виробляє необхідні здоров’ю речовини, швидше відбувається регенерація, усуваються патології.
 • Отже, ми дізналися, які мінерали необхідні для нормальної роботи і здоров’я суглобів. Як бачите, хрящі і зв’язки потребують цілому наборі мікроелементів: забезпечити організм збалансованим набором корисних речовин можуть спеціальні комплекси. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу оптимального препарату — в цьому випадку ви гарантовано забезпечите свій організм самими необхідними мікроелементами.