Дуже часто батьки роблять помилку, думаючи, що кашель у дитини — це проблема, з якою можна легко впоратися самостійно. Вони просто вирушають в аптеку і купують мікстуру від кашлю, не підозрюючи про те, якої шкоди вона може завдати малюкові.

«Протягом години я знаходився в кімнаті з працюючим телевізором. Протягом години я 8 раз бачив рекламу ліків, які, за запевненням виробника, слід негайно ковтати при появі кашлю. Нерви вже не витримують слухати це розлучення! Люди, увага!», — говорить доктор Комаровський.

Чим лікувати сильний кашель

  • Більшість рекламованих по телевізору ліків від кашлю — це відхаркувальні засоби, або муколітики. Основна функція цих препаратів — збільшити обсяг мокротиння і зробити її більш рідкою, текучого, що теоретично полегшує її відкашлювання.Коли у дитини насморок, кашель і підвищення температури — це захворювання верхніх дихальних шляхів. Навіщо збільшувати кількість слизу в легенях, коли у малюка просто нежить або болить горло?
  • Відхаркувальні засоби іноді потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів: бронхітах, запаленнях легень. Ці кошти обов’язково мають бути рослинного походження! Але всі хвороби мають лікувати лікарі, а не люди, надивившись телевізора.
  • Дитячий кашель набагато слабкіше, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів, діти часто не в змозі откашлять збільшилася кількість мокротиння. Не дивно, що в багатьох країнах муколітики не рекомендується давати дітям до 5 років, а призначати їх дітям до 2 років — це взагалі кримінал.
  • Чим лікувати сухий кашель? Відмінно підійде сік моркви, обов’язково свіжовичавлений, в пропорції один до одного з молоком. Давай цю суміш 4-5 разів на день. Так само запарюй чай з ягід калини.
  • Пам’ятай, що ефективний вплив на мокроту навіть найсучаснішими препаратами неможливо без дотримання двох обов’язкових умов: чисте прохолодне повітря (+18… +20 °С) в приміщенні, де перебуває дитина, і достатня кількість випивається теплої рідини.Стеж за вологістю повітря в кімнаті дитини! Вона повинна бути 40-70 %. Адже задушливе приміщення — найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла — шанси перетворити банальну застуду в місячне лікування пневмонії максимальні.
  • Необхідно відзначити, що самолікування протикашльовими препаратами може бути дуже небезпечним. Кашель, як відомо, не просто неприємний симптом. Це один з найважливіших способів організму домогтися очищення легенів.Пригнічення кашлю може призвести до скупчення в легенях мокротиння, що в свою чергу з високим ступенем вірогідності може призвести до бронхіту або пневмонії, до порушення вентиляції легень і інших неприємностей. Також зловживання протикашльовими препаратами призводить до погіршення роботи печінки і нирок.
  • Застосування протикашльових засобів для лікування мокрого кашляпротивопоказано. Як згадувалося вище, придушення кашлю тільки посилить хвороба, так як ці препарати сприяють осіданню мокротиння.
  • Банальна істина, але куди ж від неї подітися: не займайся самолікуванням! Не кашель треба лікувати, а конкретну хворобу, одним із симптомів якої і є кашель.

    Джерело