Недоношеній дитині відновили стравохід

Недоношеній дитині відновили стравохід

Костянтин і Юрій Тен оперують. Фото: KP.ru

В Барнаулі В Алтайської крайової клінічної дитячої лікарні (АККДБ) немовляті була проведена унікальна операція малоінвазивним методом по відновленню частини стравоходу.

Хлопчик, якого назвали Микитою, народився 27 листопада минулого року. Дитина з’явилася на світ недоношеною, його вага при народженні становила 1,7 кг Дитині був поставлений діагноз: атрезія стравоходу і 1 грудня зважаючи важкого стану маленького пацієнта, його відправили на операцію.

Як розповідає хірург АККДБ Костянтин Юрійович Тен: «Клінічна картина була така, що дитина не вижила б, якби ми затримали операцію».

За словами хірурга такі операції вони проводять з 1987 року і було виконано вже 250 оперативних втручань, але недоношеного немовляти довелося оперувати вперше.

«Її стан оцінювався як дуже важкий, ми непокоїлися, оскільки діти з низькою масою тіла дають найвищий відсоток летальності. Але все пройшло чудово, після операції хлопчик швидко поправляється, їсть, набирає вагу» — розповідає Костянтин Юрійович: «Він здоровий дитина, і прогноз у нього хороший. А самі перші пацієнти лікарні, прооперовані з приводу атрезії стравоходу традиційним способом, через розріз, давно вже дорослі».

Джерело: Med Новини