Непомітний ворог

Непомітний ворогМало знайдеться людей, свідомо байдуже ставляться до свого здоров’я. Найчастіше ми посилаємося на брак часу. Наше життя закручена так, що виділити вільний день для відвідування медичного закладу ми просто не можемо. І в результаті нас туди привозить швидка допомога. А чи треба доводити до цього? В який момент варто кинути всі свої невідкладні справи і звернутися до лікарів для отримання консультації або навіть проходження обстеження?

Існує цілий ряд захворювань, які в початковій стадії дуже важко відчути. І як наслідок – важко діагностувати. Нерідко так буває, що хворий звертається до лікаря в тій стадії, коли вже пізно що-небудь визначати. Тому дуже важливо помітити зміни у своєму щоденному самопочуття і звернутися до лікаря. Можливо, це допоможе виявити неприємності на самому початку їх розвитку, і курс лікування буде більш простим і коротким. В іншому ж випадку всі зусилля лікарів будуть безглузді, і яке б лікування не застосовувалось, результат може бути дуже плачевних.

 

Непомітний ворогРозглянемо для прикладу всім відомий апендицит. Всі знають його перші симптоми? Найчастіше це біль в животі або нижній правій його частині. Іноді біль тупий і ниючий, іноді різкий, часто всі ці симптоми супроводжуються нудотою. Що ми часто робимо в такому випадку? Правильно – п’ємо активоване вугілля, смекту і що-то від болю і спазмів. І тільки коли біль не те щоб не проходить, а посилюється і стає не виноситься – ось тоді ми звертаємося до лікаря. Бували випадки, коли люди терпіли пекельні болі більше доби. А якщо у людини захворювання або стан, у яких невеликі больові відчуття свідчать про інші проблеми. Молода жінка у другій половині вагітності відчула болі в животі, вчасно звернулася до лікаря, її тиждень протримали в гінекології, з’ясовуючи причину, поки не трапився перитоніт. У результаті дитина загинула, а жінку дивом вдалося врятувати.

Крім всім відомих захворювань є низка хвороб, які не тільки важко розпізнаються, але і невідомі більшості наших співгромадян. Наприклад, хвороби нирок або найважливішого для людини органу –Непомітний ворог
серця. Його робота полягає в постійній циркуляції крові по людському організму для живлення всіх органів необхідними для них речовинами. Збій в цій роботі може призвести до тяжких наслідків. Сучасна наука може діагностувати безліч різних захворювань серця. Але деякі з них дуже складно розпізнати на ранній стадії. Приміром – синдром WPW (Вольфа-Паркінсона-Уайта). Його вкрай складно виявити, так як для цього необхідно більш ніж добу спостерігати за пацієнтом стежачи за роботою серця при різних навантаженнях на організм. У чому полягає синдром WPW– для скорочення серцевого м’яза мозок посилає в серці імпульси, у здорової людини ці імпульси проходять по нормальному АВ-шляхи, а у хворого по обвідному. Це провокує неправильне серцебиття, яке може призвести до аритмії, яку дуже складно зупинити. Слабку аритмію людина може навіть не відчути. Про звернення до лікаря можна і не говорити.

Звичайно не варто впадати в параною і бігати до ескулапам по кожному чиху, але варто прислухатися до свого організму і якщо біль стає звичною і не проходить від найпростіших препаратів варто відвідати лікаря. І як можна швидше.