Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношування

Проблема зачати і виносити дитину актуальна завжди. Багато пар мріють стати батьками, але чомусь довгоочікуваної події не відбувається. На жаль, безпліддя не лікується. Але сучасна медицина зробила крок далеко вперед,і навіть без можливості народити самостійно, жінці можуть зробити процедуру ЕКО або ж запропонувати послуги сурогатної матері.

Зміст

 • Невиношування дитини
 • Невиношування вагітності: причини
 • Генетичні
 • Психосоматичні
 • Анатомічні
 • Інші чинники
 • Форми невиношуваності вагітності
 • Первинне
 • Вторинне
 • Звичне хронічне
 • Діагностика
 • Лікування
 • Корисне відео
 • Невиношування дитини

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняЖінки, як правило, не втрачають надію стати мамою. Це проблема виникає не тільки у дорослих дам, але і у дівчат в розквіті сил: не можуть зберегти вагітність.

  Сучасна апаратура і методи дослідження дозволяють виявити найменші проблеми на перших тижнях, але навіть це не дає стовідсоткової гарантії успішної вагітності.

  Як же зберегти дитину? З чим пов’язано невиношування?

  Невиношування вагітності: причини

  Тема дітонародження і все що з цим пов’язано – одна з основних у медицині. Маса фахівців вивчає можливі фактори і причини невдалого виношування: замерзлої вагітності або викидня. Розрізняють кілька основних причин: генетичні, психосоматичні, анатомічні, соціальні.

  Генетичні

  Генетичне невиношування спостерігається тільки в першому триместрі. Спостерігається, коли обидва партнери мають збалансовані хромосомні перебудови. Окремо це ніяк не відбивається на стан здоров’я чоловіка і жінки, але в симбіозі відбуваються труднощі при паруванні та поділі. У результаті формуються хромосоми аномально і плід нежиттєздатний, або ж має складну вроджену патологію.

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняУ носіїв таких клітин ймовірність народження малюка з генетичним відхиленням 1-15%.

  Для діагностики необхідно зібрати анамнез партнерів, їхніх батьків та близьких родичів, щоб з’ясувати, чи є схильність до генетичних відхилень.

  Рекомендовано скористатися додатковими заходами: пройти процедуру дослідження каріотипу і абортуса, якщо у жінки вже є викидні, мертвонароджені діти.

  При наявності даної проблеми потрібно ретельно планувати вагітність, а у разі настання пройти додаткові перинатальні обстеження, щоб виявити життєздатність ембріона і наявність вад.

  Психосоматичні

  Психосоматика – напрямок медицини, який займається вивченням впливу душевних переживань на стан організму. Не всі люди досі згодні з тим, що психологічне здоров’я відбивається на фізичному. Але одне без іншого неможливо. Щаслива жінка світиться не тільки емоцій, але і від того, що добре себе почуває: нічого не болить, не турбує. Навпаки, людина переносить якісь захворювання, навряд чи буде повністю задоволений життям і перебувати у відмінному настрої.

  Що ж стосується вагітності і психологічного настрою – це найважливіша сплетіння. Дискомфорт, переживання, стрес, емоційне вигорання справляють величезний вплив на розвиток ембріона. Сюди варто додати, що на початку строку організм відчуває глобальні зміни і повністю перебудовується, це відбивається на гормональному фоні, що в свою чергу викликає нестабільність настрою. Клітини стресу мають властивість накопичуватися і надавати більш сильний негативний ефект з часом.

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняДостатньо випадків, коли вагітність розвивалася нормально і на якому терміні, дитина без видимих причин припинив внутрішньоутробний розвиток. Лікарі не можуть діагностувати точні причини таких явищ, все індивідуально.

  Невиношування може статися через:

 • Особистісних переживань – проблеми на роботі, у відносинах з протилежною статтю, занижена самооцінка, депресія. Тривожний стан може стати причиною викидня, навіть якщо дитина запланований і жінка ретельно стежить за здоров’ям, та виконує рекомендації лікаря.
 • Емоційне вигорання, стрес.
 • Небажана вагітність і неприйняття нового положення. На жаль, іноді малюк з’являється «не вчасно»: немає грошей, житла, чоловіка або ж інші плани – навчання, робота. У підсумку дівчина відчуває душевні терзання і як підсумок, можливий викидень, завмерла вагітність.
 • Нестабільна ситуація на роботі, в сім’ї.
 • Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняЯкщо жінка бажає зберегти дитини, краще звернутися за допомогою до психолога, щоб фахівець допоміг стабілізувати емоційний фон.

  Анатомічні

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняСтан здоров’я дівчини – одна з головних умов виносити дитину. На жаль, не завжди можна вирішити якісь проблеми з допомогою медичних препаратів. Іноді хвороба носить анатомічний характер, який не можна виправити:

 • Матка з вродженими вадами – дворога, подвоєння, сідлоподібна, що має один ріг, з внутрішньою перегородкою повною або частковою.
 • Дефекти внутрішніх органів, які з’явилися протягом життя (міома, внутрішньоматкові синехії та інше).
 • Істміко-цервікальна недостатність — патологія, при якій шийка матки неспроможна. При наявності даної проблеми вагітна жінка постійно перебуває під лікарським контролем і входить в групу ризику. Виявити хворобу неможливо до зачаття і навіть після, в основному проявляється у другому триместрі. З допомогою сучасних методів, лікарських засобів, доктора намагаються зберегти дитину. Але, на жаль, це виходить не завжди.
 • Інші чинники

  Існують ендокринні причини невиношування – збій гормонального балансу організму: супутні захворювання, наприклад, цукровий діабет; непостійний менструальний цикл та інше.

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняПеред зачаттям жінці рекомендовано пройти процедуру визначення рівня гормонів, біопсію ендометрію, УЗД.

  Розрізняють інфекційні причини, коли організм уражений якимось вірусом, що викликає смерть плода або ж робить його нежиттєздатним.

  Імунологічний фактор буває двох видів:

 • Аутоімунний – організм виробляє антитіла проти власних антигенів.
 • Аллоиммунный – антитіла знищують антигени плода, не даючи можливість розвитку ембріона.
 • Перераховане вище – це причини, але у кожної жінки свої особливості організму, захворювання, проблеми і потрібно розглядати кожен випадок окремо.

  Форми невиношуваності вагітності

  Виділяють кілька форм невиношування: первинне, вторинне і хронічне.

  Первинне

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняПервинне непліддя – це, коли жінка не має дітей і вагітностей в анамнезі, не може завагітніти з самого початку репродуктивного періоду за вродженої або набутої патології організму. Діагностують, якщо протягом року не відбувається зачаття при регулярному статевому контакті і без засобів контрацепції. В основному причини – це патології матки, проблеми в ендокринній системі та імунологічні фактори.

  Розділяють по класифікації:

 • Вроджене – з моменту народження.
 • Набуте – через перенесених хвороб після народження, але до початку спроб завагітніти.
 • Тимчасове – перехідний стан, не потребує медичного втручання.
 • Постійне – виникає із-за причин, які самостійно не вирішити.
 • Абсолютне – повна неможливість мати дітей.
 • Відносне – причини піддаються лікуванню.
 • Лікар повинен провести діагностику пацієнтки, виявити причину та призначити відповідне лікування.

  Вторинне

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняУ випадку, коли у жінки є дитина або ж була перервана вагітність, а в подальшому зачаття не відбувається протягом року – діагностують вторинне безпліддя. Найчастіше це є набутим захворюванням за статистикою досліджень. Виділяють кілька факторів, що впливають на розвиток хвороби:

 • Запальні процеси в області органів таза через перенесених інфекцій, абортів або викиднів.
 • Непрохідність маткових труб (може утворитися після сильного запалення статевих органів або ж видалення апендициту та інше).
 • Проблеми з ендокринною системою.
 • Імунологічні.
 • Гормональний дисбаланс.
 • Звичне хронічне

  Хронічне невиношування або ж звичне в даний час поширений діагноз для дівчат. Під терміном мається на увазі більше трьох викиднів поспіль. Найчастіше відбувається за однією схемою і на тому ж терміні. Дана проблема викликає не тільки фізіологічні труднощі, але виснажує морально. З кожним наступним викиднем травмуючи жінку. При такому діагнозі обов’язково потрібно працювати з психологом.

  Діагностика

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняДля діагностики необхідно перед плануванням дитини пройти медичне обстеження, щоб виявити можливе анатомічні, імунологічні, інфекційні проблеми. При наявності будь-яких патологій лікар призначить детальні дослідження (біопсія, виявлення каріотипу, УЗД та інше).

  При генетичних відхиленнях, вадах і предрасположенностях, рекомендовано звернутися до вузького фаху та відвідати процедуру, в результаті якої лікар оцінить ризики.

  Лікування

  Невиношування вагітності: генетичні причини, імунологічні та інші фактори ризику для сімей, що таке первинне, вторинне або хронічне невиношуванняТочної інструкції як лікувати невиношування немає. Більшість причин досі залишаються загадкою. Існують загальні рекомендації:

 • Вести здоровий спосіб життя обом партнерам.
 • Ретельно стежити за здоров’ям.
 • Приймати вітамінні комплекси.
 • Своєчасно відвідувати гінеколога.
 • При наявності анатомічних проблем або ж інших, які негативно впливають на зачаття і плід, потрібно звернутися до фахівців, щоб підібрати правильне лікування.
 • Виносити і народити дитину – навантаження для організму і емоційного стану жінки. Не варто впадати у відчай, якщо не вдається з першого разу, сучасна медицина дозволяє виявити і вирішити проблеми. При неможливості самостійно народити існує процедура ЕКО або ж взяти малюка з дитячого будинку.

  Корисне відео