Невроз шлунка: симптоми і лікування медикаментами

Неврологічні розлади шлунка – це результат проблем психоемоційного стану. Стреси, емоційна нестійкість, проблеми з психікою – все це може негативно позначитися на шлунку і всієї травної системи, адже ці органи дуже тонко реагують на психологічний фактор. Соматичні захворювання на сьогоднішній день не рідкість, в тому числі і невроз шлунка, симптоми якого проявляються у вигляді диспепсії, тобто розлади. Нервові закінчення органів травлення переймають на себе психологічні проблеми людини, і дають збій у функціонуванні. Лікування неврозу можливе лише після усунення психологічного чинника, адже він виступає основною причиною недуги.

Невроз шлунка: симптоми і лікування медикаментами

Невроз шлунка або нервова диспепсія – це патологічний стан, що характеризується появою типових ознак розладу шлунка. У хворого починається сильна болючість, діарея, симптоми загальної інтоксикації організму, нудота і погіршення самопочуття. Все це є результатом порушення неврологічного, бо є й непрямі симптоми цього захворювання, виявивши яке потрібно негайно звертатися до гастроентеролога, а потім і до психотерапевта.

Зміст статті

 • Клініка неврозу шлунка: перші ознаки
 • Психосоматика шлункових захворювань
 • Як лікувати невроз органів травлення?

Клініка неврозу шлунка: перші ознаки

Спровокувати патологічний процес на тлі нервового порушення може навіть незначний стрес, якщо у людини ослаблена імунна системи або вже наявні захворювання органів травлення. У групу ризику розвитку неврозу шлунка потрапляють емоційно нестійкі люди, діяльність яких пов’язана з постійними стресами і рідкісним відпочинком.

Неможливо зустріти невроз кишечника у позитивно налаштованих людей, які тривалий час приділяють своєму відпочинку і намагаються уникати стресів.

Перші симптоми, що повідомляють про розладі шлунка на тлі неврологічного порушення.

Невроз шлунка: симптоми і лікування медикаментами

 • Невроз кишечника, зокрема шлунка, починається з типових диспепсичних порушень: діарея, нудота, відчуття переповнення шлунка.
 • Нерідко невроз кишечника супроводжується симптомами загального нездужання, підвищенням температури тіла, апатичним станом.
 • Погіршується апетит, вранці вид їжі викликає симптоми нудоти, іноді блювота.
 • Невроз протікає з болючими відчуттями в шлунку, біль мігрує по всій черевної порожнини, тоді доводиться проводити лікування, спрямоване на знеболення, так як хворий не може виконувати повсякденні справи.
 • Відрижка, неприємний запах з рота, наліт на мові – все це супутні симптоми, які свідчать про порушення функція травної системи.
 • Важливо те, що неприємні симптоми не залежать від якості приготовленої їжі, частоти харчування та інших факторів. Будь-яка їжа в період неврологічного порушення кишечника викликає роздратування і всі перераховані симптоми.

  Психосоматика шлункових захворювань

  Нервова система – це невід’ємна частина фізичного тіла, тому її порушення позначаються на всьому організмі. Стресові ситуації руйнують клітини нервової системи, призводять до нездатності організму регулювати всі процеси, зокрема функцію кишечника. Це і є та ланцюжок, провокуюча диспепсію. На сучасному етапі медицини вже нерозумно заперечувати вплив психічних і психологічних процесів на фізичне тіло, тому психосоматика має місце бути в порушенні роботи кишечника.

  Невроз шлунка: симптоми і лікування медикаментами

  Ніяке лікування диспепсії не стане ефективним, якщо не привести в норму психологічний стан. Таким хворим показаний повноцінний відпочинок, позбавлення від страхів і нав’язливих ідей, в чому допоможе психолог або психотерапевт.

  Завданням гастроентеролога при цьому буде спрямоване симптоматичне лікування, знеболення, знищення несприятливої мікрофлори кишечника і шлунка.

  Як лікувати невроз органів травлення?

  Неврологічне порушення шлунка вимагає нормалізації всіх процесів травлення і усвідомлення психологічної проблеми. Хворий повинен зняти напруга, в чому допоможуть легкі седативні препарати, призначені гастроентерологом. Ефективне лікування повинно включати і народні рецепти нетрадиційної медицини разом з медикаментозними препаратами.

  Невроз шлунка: симптоми і лікування медикаментами

  Комплексне лікування неврозу включає наступні ліки і заходу.

 • Підбір щадного дієтичного харчування: виключення агресивних для шлунка продуктів і додавання в раціон корисною, ситної їжі.
 • Прийом седативних препаратів, лікарських заспокійливих трав для нормалізації психологічного стану.
 • Фізіотерапевтичне лікування: розслабляючий масаж для зняття напруги, електротерапія, гідротерапія, ванни з морською сіллю і заспокійливими травами.
 • Знеболююче лікування: лікар-гастроентеролог призначає анальгетики Кетанов, Ібупрофен.
 • Якщо причиною неврозу виступає серйозне психічне порушення – депресія, необхідно приймати антидепресанти, транквілізатори. Необхідність у лікуванні сильними препаратами приймає психіатр після проходження діагностики.
 • Гастропротекторы, антациди, протиспастичні препарати – невід’ємна частина терапії нервової диспепсії.
 • У лікуванні неврозу шлунка і всієї травної системи важливо приділяти увагу деталям, розібратися з хвилюючими для пацієнта психологічними проблемами, виключити їх і вже після того починати усунення симптомів диспепсії.

  Частіше неврозами шлунка страждають жінки, так як рівень емоційного реагування у них трохи вище. Діти і чоловіки стикаються з цим захворюванням рідше, але протягом його важке і вимагає тривалого відновлення.