Нирковий корковий некроз

Зміст статті:

  • Симптоми ниркового некрозу коркового
  • Діагноз при нирковому кірковій некрозі
  • Прогноз лікування ниркового некрозу коркового

Нирковий корковий некроз — деструкція коркової тканини, що виникає в результаті ураження артеріол нирок та призводить до ниркової недостатності. Таке рідкісне порушення, як правило, зустрічають у новонароджених, вагітних та в післяпологовому періоді, що протікає з ускладненнями або сепсисом. Симптоми ниркового коркового некрозу включають макрогематурію, болі в попереку, зменшення діурезу, лихоманку і симптоми ниркової недостатності, але симптоми основного захворювання можуть переважати. Діагноз ниркового коркового некрозу ґрунтується на даних магнітно-резонансної томографії, КТ, ультразвукового дослідження, ізотопної ренографії або біопсії нирки.

Летальність через рік від початку захворювання перевищує 50 %. Лікування ниркового коркового некрозу спрямоване на основну патологію і збереження ниркової функції.

При нирковому кірковій некрозі двостороннє ураження ниркових артеріол закінчується деструкцією, кальцинозом коркових тканин і гострою нирковою недостатністю. Юкстамедуллярный відділ кіркової, мозкової шарів і субкапсулярна область зберігаються. Пошкодження зазвичай розвивається внаслідок вторинного зниження перфузії ниркової артерії на тлі спазму, ураження мікроциркуляторного ланки або гіперкоагуляції.

Нирковий корковий некроз зустрічають рідко. Приблизно 10 % випадків виникають у новонароджених і дітей. Ускладнення вагітності, наприклад сепсис, підвищують ризик даного порушення у новонароджених та жінок в післяпологовому періоді. Інші причини, зокрема, дисеміноване внутрішньосудинне згортання, поширені менше.


Симптоми ниркового некрозу коркового

Характерні макрогематурія, болі в попереку і іноді зниження діурезу або різка анурія. Часто спостерігається лихоманка, ниркова недостатність з артеріальною гіпертензією. Однак ці симптоми нерідко маскуються симптомами основної патології.

Діагноз при нирковому кірковій некрозі

Хвороба підозрюють при виникненні типових симптомів у хворих з потенційною причиною.

Методи візуалізації іноді можуть підтвердити діагноз. МРА володіє високою точністю і не вимагає нефроток-сичных контрастних речовин, але займає багато часу, що може бути важкою процедурою для критично хворих пацієнтів. В таких випадках переважна КТА. Однак це дослідження вимагає внутрішньовенного контрастування, яке може бути не-фротоксичным.

Альтернативою є ізотопна ренографія з диэтилентриаминпента-цетиновой кислотою. Вона показує збільшені нирки без обструкції відтоку сечі з низьким або відсутнім нирковим кровотоком. Біопсію нирок виконують, коли діагноз не ясний і немає ніяких протипоказань не існує. Вона забезпечує точну діагностичну та прогностичну інформацію.

Аналізи крові і сечі часто підтверджують діагноз гострої або хронічної ниркової недостатності і припускають причину.

Залежно від причин можуть бути важкі електролітні розлади. Аналізи крові часто виявляють лейкоцитоз, допомагають виявити анемію та тромбоцитопенію при гемолізі, ДВЗ або сепсисі. Активність трансаміназ може бути підвищена при гиповолемических станах. Якщо причиною служить ДВС, при дослідженні коагуляції можна виявити низьку концентрацію фібриногену, високий вміст продуктів деградації фібрину і збільшення міжнародного нормалізованого відношення. Аналіз сечі зазвичай показує протеїнурію, гематурію і циліндри.

Прогноз лікування ниркового некрозу коркового

Прогноз залежить від причини і обсягу зберігся коркового шару, але зазвичай несприятливий. Без діалізу летальність через рік від розвитку захворювання складає більше 50 %. У деяких пацієнтів ниркова функція відновлюється до рівня, достатнього для припинення діалізу після декількох місяців підтримуючого лікування; однак частіше необхідні довгостроковий діаліз або трансплантація нирки. Крім контролю основної патології ніякого спеціального лікування немає.

Симптоми лікування.