Низький тиск — що робити?

Гіпотонія або низький тиск – це стан організму, коли стінки судин не витримують напору від струму крові. Це дуже важко для людини, такий стан переноситься навіть важче, ніж гіпертонія (високий тиск). Нижче ми опишемо, чому виникає низький тиск, що робити в домашніх умовах.

Низький тиск — що робити?

При низькому тиску людина відчуває слабкість, часто виникає відчуття «ватних ніг», запаморочення, шум у вухах, стан безсилля, яке не дає нормально виконувати домашні і робочі обов’язки. Такій людині майже нереально зосередитися, у нього погіршуються увага і пам’ять. Ще одним неприємним симптомом гіпотонії може бути сильний головний біль. У всіх цих симптомів саме низький тиск – причина № 1.

У гіпотоніків теж можуть бути приступи. Зазвичай в організмі різко падає артеріальний тиск (90/70 або нижче), порушується кровообіг, шкіра помітно блідне, людина втрачає свідомість. Непритомність може тривати близько півхвилини. Причиною такого нападу є низький тиск – що робити в цих випадках, як можна допомогти потерпілому?

Низький тиск — що робити?

Забезпечте людині доступ свіжого повітря, а також постарайтеся укласти його так, щоб голова була трохи нижче грудей – так в мозок швидше надійде кисень. Під ноги можна щось підкласти.

Якщо ви на самоті і відчули себе дуже погано, сядьте і опустіть голову між колін. Дихайте рівно і спокійно. По можливості ляжте на рівну поверхню, поклавши ноги на невелику подушку. Після нападу буде не зайвим випити солодкий чай з лимоном.

Головні болі можна знімати препаратами «Цитрамон», «Гептамил», «Никетамид» та ін Приймайте мінімальні дози цих ліків. Якщо слабкість і головні болі стають частими і практично не припиняються, обов’язково зверніться до свого терапевта. Хронічне низький тиск – це дуже тяжке захворювання, яке потребує лікування під контролем медиків.

Низький тиск — що робити?

В домашніх умовах гіпотонію можна полегшити контрастними ваннами для ніг (завжди закінчувати холодною водою), струменем води, направленої на шийний відділ хребта (чергувати прохолодну та помірно гарячу, закінчуючи холодною), а також вживанням певних продуктів. Наприклад, добре піднімають тиск свіжовичавлені соки грейпфрута або граната (людям з хворобами ШКТ сік розбавляти в пропорції 1-1). В звичні страви рекомендується додавати такі спеції, як куркума, гвоздика і часник. З напоїв краще віддавати перевагу чаю та кави (тільки до обіду). З десертів перевагу слід віддавати гіркого шоколаду з вмістом какао не менше 75%.

Щоб підвищити низький тиск, слід частіше перебувати на свіжому повітрі (але не в спеку), правильно харчуватися, спати в середньому 9-10 годин на добу, а також вести активний спосіб життя. Вітаються заняття спортом (теніс, плавання, біг), піші прогулянки. Звичкою слід зробити контрастний душ і ранкову гімнастику.