Низькокалорійні продукти

Правильне харчування – дуже модна тенденція. Мабуть, ми спостерігаємо один з рідкісних випадків, коли мода йде виключно на користь. Якщо ви не страждаєте надмірною вагою, це не означає, що правильне харчування – не для вас. Їсти здорову, енергетично багату їжу, яка насичує організм вітамінами і мікроелементами, корисно абсолютно всім. Тільки у повних людей таке харчування призводить ще й до бажаної втрати зайвих кілограмів.

Низькокалорійні продукти

Чому варто віддавати перевагу низькокалорійні продукти для схуднення? Перш за все, давайте згадаємо, що таке калорійність.

Якщо говорити спрощено, то кожен продукт в процесі травлення дає організму певну кількість енергії. Ми протягом дня рухаємося, працюємо, займаємося звичними справами – витрачаємо енергію. Але якщо ми поглинаємо більше, ніж витрачаємо, організм відкладає нерозтрачені калорії у вигляді жиру.
Для чоловіків нормально споживати в добу приблизно 2200 калорій, для жінок – 1500-1600.

Низькокалорійні продукти

Білки, жири і вуглеводи дають різну кількість енергії. Найбільше дають жири: 1 грам жирів «дарує» організму 9,3 ккал (кілокалорій), 1 г білків – 4,5 ккал, 1 г вуглеводів – 4,1 ккал. Низькокалорійними вважаються ті продукти, 100 г яких містить до 100 ккал. Самі низькокалорійні продукти зазвичай містять 30-40 ккал на 100 г продукту.

Низькокалорійні продукти

Чому варто віддати перевагу самі низькокалорійні продукти для схуднення? Тому що їх можна з’їсти за обсягом більше, ніж висококалорійних. Приміром, 100 г сирокопченої ковбаси дасть тіла стільки ж калорій, скільки салат з огірків, капусти, зеленого цибулі, моркви, щавлю, солодкого і гіркого перцю, шпинату, редьки, де кожного (підкреслимо – до кожного!) інгредієнта взято за 100 р. При цьому салат сміливо можна заправити натуральним йогуртом, а в якості основного блюда дозволити собі запечену телятину, индюшиную або курячу грудку або філе минтая. Тільки уявіть: на одній шальці терезів – 100 г ковбаси, на іншій – величезна миска овочевого салату з шматком м’яса або риби.

Низькокалорійні продукти

Як ви розумієте, смачний низькокалорійний раціон – це не міф, а цілком реальна річ. Овочі і фрукти, м’ясо і риба, молочні продукти, бобові, горіхи, гриби – у всіх цих категоріях їжі дуже багато низькокалорійної їжі. В мережі є величезна кількість таблиць калорійності продуктів, за якими ви можете скласти свій раціон. Ви здивуєтеся, скільки можна встигнути з’їсти за день без шкоди для талії!

Низькокалорійні продукти

Особливу увагу хочеться звернути на необхідність випивати в день від 2 до 2,5 літрів чистої води. Пам’ятайте, що нестача води організм розцінює як голод! Не випивши вчасно склянку води, ви ризикуєте з’їсти зайве.