Норми холестерину у жінок: таблиця за віком

Якщо ви здали аналіз крові, але не знаєте, поганий чи хороший, то допоможе з’ясувати це таблиця норм холестерину у жінок з віком. Уважно вивчіть її і зробіть висновки.

Норми холестерину у жінок: таблиця за віком

Зміст

 • Таблиця 1
 • 2 Розшифровки: яким буває холестерин?
 • 3 Що може вплинути на рівень холестерину?
 • 4 Групи ризику

Таблиця

Отже, яка ж норма холестерину в крові у жінок? Якщо ви здали аналіз і ніяк не можете розібратися в ньому, зробити це допоможе наведена нижче таблиця.

Вік Загальний холестерин (одиниця виміру – ммоль/л ЛПНЩ або «хороший» холестерин (вимірювання в ммоль/л) ЛПВЩ, тобто «поганий» холестерин, ммоль/л Менше п’яти років 2.90-5.18 Від п’яти до десяти років 2.26 – 5.30 1.76 – 3.63 0.93 – 1.89 Від десяти до п’ятнадцяти років 3.21-5.20 1.76 – 3.52 0.96 – 1.81 П’ятнадцять-двадцять років 3.08 – 5.18 1.53 – 3.55 0.91 – 1.91 Двадцять-двадцять п’ять років 3.16 – 5.59 1.48 – 4.12 0.85 – 2.04 Від двадцяти п’яти до тридцяти років 3.32 – 5.75 1.84 – 4.25 0.96 – 2.15 Тридцять-тридцять п’ять років 3.37 – 5.96 1.81 – 4.04 0.93 – 1.99 Тридцять п’ять-сорок років 3.63 – 6.27 1.94 – 4.45 0.88 – 2.12 Від сорока до сорока п’яти років 3.81 – 6.53 1.92 – 4.51 0.88 – 2.28 Від сорока п’яти років до 50 3.94 – 6.86 2.05 – 4.82 0.88 – 2.25 50-55 років 4.20 – 7.38 2.28 – 5.21 0.96 – 2.38 Від п’ятдесяти п’яти років до 60 4.45 – 7.77 2.31 – 5.44 0.96 – 2.35 Від 60 до шістдесяти п’яти років 4.45 – 7.69 2.59 – 5.80 0.98 – 2.38 Шістдесят п’ять-сімдесят років 4.43 – 7.85 2.38 – 5.72 0.91 – 2.48 після сімдесяти років 4.48 – 7.25 2.49 – 5.34 0.85 – 2.38

 

Розшифровки: яким буває холестерин?

Якщо вам незрозумілі всі зазначені в таблиці абревіатури і ваш аналіз, то варто розібратися у всіх визначеннях. Почати варто безпосередньо з холестерину. Це особлива речовина, що являє собою ліпід або, вірніше, жирний спирт природного походження. Він міститься в клітинах майже всіх живих організмів, і без нього існування просто неможливо, адже він виконує безліч різних функцій: забезпечує цілісність і зміцнення клітинних мембран, допомагає синтезувати вітамін Д та виробляти деякі гормони, бере участь у метаболічних процесах. Цей ліпід у воді не розчиняється і по організму може пересуватися тільки за допомогою якихось допоміжних білових сполук – ліпопротеїнів.

Норми холестерину у жінок: таблиця за віком

Тепер варто розібратися в тому, що таке ліпопротеїни. Це якісь комплекси, які складаються з ліпідів і білків, а зв’язок між окремими компонентами забезпечується електростатичними впливами або гідрофобними. І такі речовини беруть безпосередню і важливу участь в транспортуванні, а також обмін ліпідів. Тобто вони забезпечують доставку холестерину до всіх клітин.

Але ліпопротеїни бувають різними, і основна відмінність полягає у їх щільності. Так, ліпопротеїни високої щільності або ЛПВЩ – це так званий «хороший» холестерин, а ось ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) – «поганий». Але такі поняття і розділення умовні, хоча все ж частка правди в них є. Всі ці комплекси, як вже було зазначено вище, здійснюють доставку розглядається в статті ліпіду до клітин з печінки, в якій він виробляється. І ЛПНЩ переносять велику частку, але з-за особливої будови, а саме низької щільності по шляху можуть його втрачати. І в такому випадку холестерин може осідати на артеріальних стінках і з часом забивати судини. А ось ЛПВЩ міцно захоплюють цей ліпід і забезпечують його повноцінну транспортування. Крім того, ці ліпопротеїни можуть притягувати, захоплювати і переносити вже залишився на стінках холестерин, тобто як би очищати судини.

Варто відзначити, що якщо аналіз показав зниження загального холестерину, то і це не є добре, так як в нормі ліпідний обмін має відбуватися так, щоб досягався оптимальний баланс всіх показників. Процеси можуть порушитися і в тому випадку, якщо «хороший» холестерин міститься в крові в підвищених кількостях, а так званий «поганий» — у мінімальних. Тому розглядати і оцінювати аналіз потрібно комплексно, тобто з урахуванням усіх показників.

Що може вплинути на рівень холестерину?

Навіть аналіз відрізняється від норми, не можна судити про те, хороший він чи поганий. Варто враховувати не тільки отримані дані, але і вплив деяких факторів. Важливу роль у ліпідному обміні відіграють такі як:

 • Менструальний цикл. Грамотний лікар, розшифровуючи аналіз, неодмінно врахує і цей фактор. Наприклад, у першій половині циклу може спостерігатися відхилення до 9-11%, і воно буде вважатися нормальним. А ось у другій половині зазвичай спостерігається підвищення приблизно на 5-7%, не більше. І пов’язано такий вплив з тим, що обмін і вироблення деяких жирних сполук здійснюються за участю статевих гормонів.
 • Гормональні збої. Так як гормони тісно пов’язані з холестерином і також приймають безпосередню і активну участь у багатьох обмінних процесах, то логічно, що при зміні їх змісту зміниться і кількість розглядається в статті важливого ліпіду.
 • Час року. Дивно, але і воно теж впливає на аналіз. Медики давно помітили, що холодний сезон концентрація холестерину в крові може зростати, нехай і незначно (всього на три або чотири відсотки). Ймовірно, це пов’язано з тим, що під впливом холоду дещо змінюються метаболічні процеси, так організм забезпечує себе захист від переохолодження.
 • Період вагітності. На даному етапі починається активне вироблення жирних сполук, адже вони необхідні для правильного розвитку і росту плода, а також для створення оптимальних умов для безпроблемного виношування. Так що у майбутніх мам аналіз може показати збільшення на 10 або навіть 15%.
 • Деякі наявні захворювання, які діагностуються у багатьох літніх жінок старше 50 років. До них можна віднести такі як гіпертензія (тобто підвищення артеріального тиску, особливо з різкими стрибками), ішемічна хвороба, стенокардія. Крім того, норма холестерину у жінок після 60 років, як і в іншому віці, може дещо знижуватися, якщо була перенесена гостра респіраторна інфекція.
 • Норми холестерину у жінок: таблиця за віком

  Групи ризику

  Можна передбачити, що норма холестерину в крові у жінок після певного віку буде перевищена? Показати підвищення рівня може тільки аналіз крові, причому бажано і навіть обов’язково здавати його регулярно, щоб постійно відстежувати динаміку і вчасно помічати будь-які негативні зміни. Але їх ймовірність підвищується, якщо жінка входить в одну з груп ризику. Виділяються наступні:

  • Вік. Норма холестерину у жінок після 50 років, як і після 60, буде неминуче зростати, що пов’язано з віковими змінами і гормональними перебудовами.
  • Менопауза, клімакс. На даних етапах в жіночому організмі відбуваються глобальні перебудови і зміни, які можуть вплинути на роботу важливих систем організму і обмінні процеси, в тому числі і ліпідні. Причому ймовірні коливання як в меншу сторону (але таке спостерігається нечасто), так і в більшу.
  • Неправильне харчування. Якщо ви постійно споживати у великих кількостях продукти, вміст холестерину в яких перевищено, то і аналіз покаже відхилення від нормальних значень.
  • Малорухливий спосіб життя. Вага теж впливає на розглянутий важливий показник, і в групу ризику входять офісні працівники, інваліди та інші люди, вимушені багато сидіти або лежати.
  • Діагностовані хронічні захворювання судин серця, які особливо часто виникають після 50-60 років.
  • Спадкова схильність. Доведено, що гіперхолестеринемія, тобто стабільне підвищення вмісту в крові холестерину може мати генетичні причини. Так що часто дане відхилення зустрічається у найближчих кровних родичів.

  Тепер ви знаєте, яка норма холестерину за віком після 50 років, після 60 і так далі. Тому ви зможете розшифрувати зданий аналіз правильно. Але не забувайте, що робити висновки та давати рекомендації може тільки кваліфікований фахівець.

  Норми холестерину у жінок: таблиця за віком