Новонароджена дитина часто відригує і гикає після годування

Немовля відриває частину їжі після закінчення годування. Зригування – нормальне явище, зникає до кінця першого року життя. Особливої уваги, лікування виникла ситуація не вимагає. Процес викиду молока, інший з’їденої їжі з шлунку в стравохід може викликати гикавку. Хоча нічого надприродного не відбувається, це турбує батьків. Тривога стає ще більше, якщо блювота йде фонтаном. Важливо зрозуміти, коли ви маєте справу з нормальним явищем, а в якому випадку слід проконсультуватися у педіатра.

Чим викликане зригування:

  • Шлунок буває переповнений їжею при частих годувань малюка. Мотивуванням стають дотримання порад докторів годувати немовля, як тільки дитина починає плакати. Діти здатні з’їсти в кілька разів більше молока, ніж вміщує шлунок, звідси відрижка після годування.
  • Швидке смоктання. Малюк часто блискавично втягує молоко, ковтаючи заодно і повітря. У разі неправильного прикладання до грудей, пляшечці, повітря проникає в організм. Після кожного годування рекомендується розмістити вертикально дитини. Скупчилися гази вийдуть разом з відрижкою. У такому положенні виходить невелику кількість їжі.Новонароджена дитина часто відригує і гикає після годування
  • Причиною стають особливості фізіології шлунка. У дорослих людей і досягли року дітей сформований сфінктер, що з’єднує шлунок і стравохід, не дає з’їденої їжі виходити з організму. Новонароджена дитина пристрою поки позбавлений. Їжа змінює напрямок руху при зміні положення тіла.
  • Перезбудження. У зазначеному випадку батькам потрібно консультація невропатолога, який проведе діагностику і визначить необхідне лікування немовляти.
  • Несвоєчасне введення нових продуктів. Недосвідчені батьки вважають: дитина не наїдається лише молоком, починають догодовувати їжею, за віком не підходить дитині. Шлунок немовляти не приймає харчування, відбуваються зригування.
  • Особливості фізіології. Вихід їжі назовні пояснюється звуженням стравоходу, грижею діафрагми. Згадані порушення виявлять дослідження УЗД черевної порожнини та рентгенографія.

Молоді мами дезориентируются в ситуації, коли гикавка проявляється прямо в процесі годування. Після відрижки необхідно зупинити прийом їжі дитиною і почекати, поки вона пройде. Головку в цей момент бажано покласти вище. Годування обов’язково проводити в заспокійливою обстановці, виключивши повністю тривожні чинники.

До якого віку відригує новонароджений

Ситуація стає нормою, що виявляється захисною реакцією організму на переїдання. Дискомфорту не відчувається. До 9 місяців дитина зазвичай позбавляється від придбаного рефлексу. М’язовий клапан, що утримує їжу, що вже сформувався.

Труднощі при природному вигодовуванні

Невірний спосіб годування стає причиною виникнення икания у новонароджених. Причиною є повітря, що потрапив в організм з молоком. Він виштовхує їжу назад. За умови годування малюка природним способом мамі слід звертати особливу увагу, наскільки щільно рот немовляти захопив сосок. Це перешкоджає попаданню повітря в стравохід. При икании, яке триває більше 15 хв, допомагає позапланове харчування: дайте малюкові груди ненадовго або погодуйте з пляшечки. Ліками в такій ситуації стане невелика кількість теплої кип’яченої води.

До того ж годуючій мамі не слід їсти продукти, після яких з’являється надмірне газоутворення. У списку небажаних: бобові культури, напої з газом, чорний хліб.

Якщо це все-таки відбулося, після зригування зверніть увагу на структуру відторгнутою рідини: маса схожа на зернистий сир, скисле молоко – хвилювання ні до чого. Якщо дитина відригує цілий день, зверніться до лікаря. Подивіться на живіт – у нормальному стані він м’який, не роздутий. Щоб запобігти запор, контролюйте стілець новонародженого.

Новонароджена дитина часто відригує і гикає після годування

Труднощі вигодовування замінниками молока

Якщо вигодовування відбувається з використанням суміші, пляшечку розташовуйте під кутом 90 градусів до рота немовляти. Харчування краще пропонувати хвилин через п’ятнадцять після заварювання. Дитина гикає: покладіть на живіт; зробіть масаж, виконуючи кругові рухи за годинниковою стрілкою.

Крім перерахованого вище, до відторгнення їжі та гикавці призводить переїдання. У випадку годування молочними сумішами побачити це легше. Розроблені певні таблиці, що містять відомості про рекомендованих порціях. В даній ситуації зригування – норма, незручність пройде дуже швидко. Якщо поліпшень не сталося, попоите малюка рідиною, перевірте ширину проколу в соску. Ідеальна ширина – вушко голки. Звертайте увагу, щоб суміш завжди заповнювала порожнину, і повітря в організм не проникне.

Викид їжі назад – наслідок поганої переносимості суміші. Це вагома причина проконсультуватися у педіатра. Молоко може виходити сильним струменем через переїдання і газоутворення в животику. Звертайтеся до спеціаліста, коли ситуація повторюється постійно, малюк неспокійний і не додає у вазі. Таке зригування – результат збою нервової системи, патологія ШЛУНКОВО-кишкового тракту, інфекції, збудниками якої є стафілококи. Самолікування неприйнятним з огляду на надзвичайну небезпеку ситуації, що склалася та може привести до необхідності хірургічного втручання.

Новонароджена дитина часто відригує і гикає після годування

Недоношена дитина

Нерідкі випадки, коли блювота відбувається у дітей, народжених раніше покладеного терміну, немовлят з внутрішньоутробною патологією. Тут потрібне постійне спостереження дільничного педіатра. Мамі необхідно контролювати динаміку набору маси тіла. Якщо вага набирається стабільно, спостережувані відхилення зникнуть при дорослішанні. У зворотному випадку рекомендується провести спеціальне обстеження, щоб виявити і усунути причину патології.

У більшості батьків не викликає тривоги той факт, що дитина викидає їжу назовні через рот. Блювота через ніс – сигнал для тривоги. У разі одиничних зригувань не впадайте в паніку. Страшніше постійні носові зригування, тому що малюк може задихнутися в результаті закупорювання носових ходів. Слизова носа травмується кислим вмістом шлунка. Підсумком стане освіта в носових ходах аденоїдів і поліпів.

Професійна консультація необхідна, якщо зазначаються:

  • Зригування та гикавка після їжі. Вони викликають масу больових відчуттів. Немовля плаче, тремтить і стискає кулаки.
  • Втрата маси і небажання приймати їжу.
  • Зригування фонтаном.
  • Незручності почали відбуватися протягом шостого місяця життя. Вони не зупинилися після дев’ятого.

Новонароджена дитина часто відригує і гикає після годування

Якщо малюк не приймає їжу, систематично до проведення кожного годування покладіть його на живіт; у процесі годування положення дитини напівлежаче, голова піднята вище, потім поставте дитини перпендикулярно поверхні, щоб повітря негайно вийшов; потім рекомендується грати з ним виключно в спокійні ігри.

Дитячий лікар Євген Комаровський вважає відторгнення частини з’їденого у немовлят природним процесом, не вартим підвищеної уваги, якщо вони здорові і в гарному настрої. У більшої кількості дітей зригування проходять протягом року, у деяких – до четвертого місяця життя. Позбутися явища допоможе відрижка повітрям. Але у разі наявності в відірваної їжі зеленої жовчі – негайно проконсультуйтеся з лікарем! Не виключено хірургічне втручання.

Відрижка, гикавка по закінченні прийому їжі – не привід втрачати розум за умови відсутності дискомфорту дитини. У разі занадто частого повторення, пов’язаного з появою серйозних труднощів, негайно проконсультуйтеся у педіатра.