Нудота при гастриті, як позбутися від нудоти

Гастрит являє собою запалення слизової оболонки шлунка, що протікає, найчастіше, у хронічній формі. Нудота при гастриті – характерний симптом для будь-якої форми патології.

Зміст статті

 • Чому гастрит супроводжується нудотою?
 • Гастрит: блювання та її причини
 • Лікування нудоти при гастриті

Чому гастрит супроводжується нудотою?

Нудота при гастриті, як позбутися від нудоти

Нудить при такому захворюванні, як гастрит, і чому? Справа в тому, що нервові закінчення, розташовані в пошкодженому шарі слизової шлунка, передають особливі сигнали вегетативній нервовій системі людини. Суть такої «прохання» — швидке спорожнення шлункового мішка. Це необхідно для більш ефективного відновлення слизової, а також і відпочинку клітин, які займаються виробленням шлункового соку.

Якщо захворювання супроводжується посиленим виробленням шлункового секрету і її підвищеною кислотністю, то нудота при гастриті – необхідність очищення шлунка, внаслідок надлишку кислоти.

Нудить вагітних жінок при гастриті? Так. І таких пацієнток слід виділити в окрему категорію. На ранніх гестационных терміни при наявному гастриті може нудити внаслідок шаленої гормональної перебудови. В кінці другого і протягом третього триместрів при загостренні гастриту жінку нудить з зростаючої матки. Збільшив свої розміри орган досить активно тисне на шлунок і область сонячного сплетіння. Це стає причиною подразнення запаленої шлункового мішка і, як результат, – виникнення нудоти.

Гастрит: блювання та її причини

Нудота при гастриті, як позбутися від нудоти

Блювота – досить частий симптом, що супроводжує захворювання шлунка, і зокрема вона фіксується і при гастриті. Блювота являє собою мимовільне викидання вмісту шлунка через стравохід, глотку і ротову порожнину.

Напад блювоти розвивається внаслідок стимуляції блювотного центру, розташованого в довгастому мозку. При цьому у жінок блювота виникає набагато частіше, що обумовлено більшою збудженням блювотного центру.

Для гастритів характерна блювота вісцерального походження, тобто вона сприяє полегшенню стану людини. Саме тому хворі навіть викликають у себе напад блювоти штучним чином.

Якщо при гастриті нудить і виникає «кисла» блювота вранці, то це ознака високої кислотності шлунка. Якщо ж блювота з’являється або відразу після прийому їжі, або через невеликий проміжок, то це один із симптомів гострого гастриту.

Найчастіше передує блювоті почуття нудоти.

Лікування нудоти при гастриті

Нудить при гастриті і якщо так, то що можна зробити? Ось питання, яке можна почути досить часто.

Дійсно, нудота і навіть блювота – класичні симптоми гастриту. Підібрати відповідний препарат, щоб позбутися від подібної симптоматики, допоможе лікар-гастроентеролог, оскільки необхідно враховувати багато нюансів. І, насамперед, вибір медикаментів залежить від типу кислотності. При високому вмісті кислоти в шлунковому соку до прийому призначаються одні категорії препаратів, але при гастриті зі зниженою кислотністю зовсім інші.

Нудота при гастриті, як позбутися від нудоти

Справляються з нудотою і традиційно використовуються в процесі терапії кошти. Зокрема:

 • Омез;
 • Омепрозол;
 • Нексиум.

Вони не лише ефективно лікують запалену слизову, але і прибирають характерну гіркоту в роті і нудоту.

Для швидкого усунення неприємного симптому можуть призначатися кошти, активно впливають на блювотний центр. Це може бути:

 • Церукал;
 • Метоклопрамід;
 • Золофт (використовується лише у найважчих випадках).

Якщо при діагностиці була виявлена бактерія Helicobacter pylori, то потрібно приймати препарати, що знищують даний мікроорганізм.

Як позбутися від нудоти, не вдаючись до медичних препаратів?

Іноді потрібного лікарського засобу під рукою не виявляється. Що ж можна зробити, якщо почався напад виснажливої нудоти?

У таких ситуаціях на допомогу приходить народна медицина пропонує безліч перевірених методів того, як позбутися від нудоти. При цьому вони однаково ефективні, як при ранкової нудоти, так і нападах, що виникають після прийняття їжі.

Нудота при гастриті, як позбутися від нудоти

Ось найбільш дієві рецепти:

 • Відмінний засіб від нудоти – заварена у вигляді чаю перцева м’ята. Напій відмінно справляється зі спазмами шлунка, зменшуючи блювотні позиви.
 • Крім м’яти можна використовувати заварені як напій наступні рослини: трава календули, меліса і аир болотний.
 • Добре пригнічує напад нудоти лимонна вода. Для приготування напою просто вичавіть сік з половинки лимона в склянку холодної води і випийте.
 • Прекрасно себе зарекомендував і зелений чай. Тільки пам’ятайте, що напій повинен бути злегка теплим, але, ні в якому разі не гарячим.
 • Позбутися від нападу нудоти при гастриті допоможе прийом соку селери. П’ють тричі на добу.
 • Ще один відмінно себе зарекомендував рецепт – сік сирої картоплі. Щодня на голодний шлунок (до прийняття їжі) випивати 50…100 мл свіжого соку. Курс прийому – двадцять днів. Сік спочатку має лужну реакцію і при його змішуванні з вмістом шлунка відбувається нейтралізація кислоти. Підсумок – усунення неприємних нападів нудоти і стійка ремісія гастриту.

Важливо пам’ятати, що використання народної медицини не повинно виключати призначену медикаментозну терапію. Також не варто забувати, що відсутність адекватного лікування завжди стає причиною розвитку ускладнень.

Повністю позбутися від нудоти при гастриті можливе лише повністю вилікувавши захворювання, або домігшись стійкої ремісії.