Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

Запальний процес, що вражає слизову оболонку шлунка, іменується гастритом, а його наслідки відомі багатьом людям. Гостра форма встановлюється у зв’язку з первинним проявом, рецидив служить підставою для переведення такої патології в область хронічних порушень роботи органів ШКТ (шлунково-кишкового тракту).

Неправильне харчування, бактеріальне ураження – безліч причин обумовлюють неприємні симптоми. Лікування гастриту з підвищеною та зниженою кислотністю рівною мірою вимагають призначення медикаментів, дотримання дієти. Крім цих засобів усунення симптомів виділяються народні рецепти, пом’якшувальні перебіг хвороби. Лікування гастриту – комплексне вплив, яке допускає допоміжні методи.

Зміст статті

  • Засоби для домашнього застосування
  • Дар природи – оливкова олія
  • Обліпихова олія при гастриті
  • Лляна олія
  • Вершкове масло

Засоби для домашнього застосування

Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

Чи можна покладатися на такі кошти? Рішення залишається за пацієнтом, але рекомендації, закликають звернутися до гастроентеролога, перш ніж пробувати народну мудрість на собі, говорять про необхідність контролю ситуації з боку лікаря. Тим не менш, не втрачають популярності народні методики, що базуються на натуральних компонентах.

Оливкова олія давно зарекомендувало себе з найкращого боку, його по праву можна вважати чудовим профілактичним заходом. Обліпихова олія при гастриті вважається мало не панацеєю, конкуруючи за першість по корисним властивостям з іншими видами народної терапії.

У чому секрет чудодійного впливу? Розглянемо детальніше.

Дар природи – оливкова олія

Його цілющі властивості давно не потребують доказів, в тому числі це одне з найбільш популярних засобів при гастриті. Оливкову олію можна застосовувати при будь-якому типі кислотності (підвищеною, зниженою). Переваги його дії:

  • Обволікає ніжні стінки слизової
  • Пом’якшує больові відчуття, знижує їх інтенсивність
  • Прискорює процес загоєння
  • Позбавляє від печії

Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

Оливкова олія має ще одну характерну особливість — жовчогінну дію. Приймати необхідно всередину по столовій ложці тричі на день, за півгодини до запланованого прийому їжі. Дуже важливо вибирати якісний продукт, адже тільки в такому разі можна побачити сприятливий результат. Воно повинно бути свіжим, без осаду. Лікування, як правило, досить швидко приносить плоди.

Обліпихова олія при гастриті

Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

Нагороджується срібною медаллю за користь і ефективність, хоча за деякими джерелами — одне з кращих. Обліпихова олія при гастриті стимулює процес регенерації, прискорює загоєння ран, як наслідок запального процесу.

Чинить протизапальну дію, знімає біль, корисно для гармонійної роботи всієї травної системи. Його можна вживати при гастриті з підвищеною кислотністю і навіть виразкової хвороби, причому не тільки шлунку.

У питанні прийому потрібно дотримувати помірність, щоб не зіткнутися з побічними ефектами: алергічною реакцією, головним болем або блювотою. Місячного курсу, який передбачає приймати даний засіб перед їжею за 10-15 хвилин, буде достатньо. Разова доза – столова ложка.

Лляна олія

Лляна олія містить альфа-линолиевую кислоту, украй потрібну організму людини. Список можливого застосування дуже широкий, хвороби шлунка займають в ньому не останнє місце.

Лляне масло при гастриті – надійний помічник. Його можна вважати одним з кращих в боротьбі з печією. Воно також знімає запалення, м’яко обволікає шлунок і скорочує шлях до одужання.

Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

Вибирати продукт потрібно тільки високої якості. Його можна приймати натщесерце або салатної заправки. Максимальна доза на один прийом – столова ложка, але починати лікування рекомендується з чайної ложки, поступово збільшуючи обсяг.

Вершкове масло

Обліпихова, лляна та оливкова олія при гастриті

З перерахованими вище маслами ситуація очевидно сприятлива. Але питання про те, чи можна вживати вершкове масло, не передбачає однозначної відповіді. З одного боку, вершкове масло – дуже цінний продукт, багатий мікроелементами, вітамінами і добре засвоюється організмом.

Але розлади шлунка, випливає з необхідністю дотримуватися дієти, ставлять під сумнів можливість його присутності в раціоні. При гастриті з підвищеною кислотністю однією з рекомендацій стає виключення продуктів на основі молока. Але вершкове масло не відноситься до розряду кисло-молочних (які заборонені) тому при помірному вживанні не принесуть шкоди.

Лікування шлунка, накладають численні обмеження, не повинно супроводжуватися винятком цього продукту. З його допомогою хворому простіше заповнити дефіцит найважливіших речовин.

Лікування шлунка з застосуванням масел може стати в рази простіше, а симптоми пом’якшуватися. Більш того, профілактика продовжить період ремісії, мінімізує ризик рецидиву. Хоча яким би нешкідливим не здавалося оливкова або обліпихова олія, не варто нехтувати думкою фахівця в області гастроентерології.