Обстеження дитини

Аналізи крові. Для виявлення дефіциту заліза потрібно визначити рівень гемоглобіну або гематокрит у віці від 9 до 12 місяців у доношених новонароджених, у віці від 5 до 6 місяців у недоношених, і щорічно у дівчат, у яких почалися менструації. Визначення HbS може бути проведено у віці від 6 до 9 місяців, в тому випадку, якщо до цього не проводилося як частину обстеження новонародженої дитини.

Рекомендації по контролю рівня свинцю в крові відрізняються у різних штатах. Зазвичай обстеження повинно бути проведено у віці від 9 до 12 місяців у дітей групи ризику (живуть у будинках, побудованих до 1980 року) з повторним обстеженням в 24 місяці. Якщо лікар не впевнений, чи є у дитини ризик чи ні, слід провести обстеження. Рівень більше 10 мкг/дл (> 0,48 мкмоль/л) становить загрозу розвитку ураження нервової системи, хоча деякі експерти вважають, що будь-який рівень свинцю в крові може бути токсичним.

Контроль рівня холестерину показаний дітям старше двох років, які знаходяться в групі високого ризику за даними сімейного анамнезу. Якщо є інші фактори ризику або сімейний анамнез невідомий, обстеження проводиться на розсуд лікаря.

Слух. Батьки можуть запідозрити зниження слуху, якщо їх дитина перестає реагувати відповідним чином на звукові подразники, або не розуміє мову, або у нього не розвивається мова. Оскільки порушення слуху порушують і мовленнєвий розвиток, проблеми зі слухом повинні бути корригированы як можна швидше. Тому при кожному відвідуванні дитини раннього віку лікар повинен намагатися отримати від батьків відомості про здібності дитини чути і бути готовим провести обстеження або направити дитину до аудиологу у разі, якщо є які-небудь підозри на порушення слуху у дітей.

Аудіометрію можна провести в умовах первинної ланки надання медичної допомоги; більшість інших аудіологічних процедур (електрофізіологічні тести) повинні проводитися аудиологом. Традиційна ау-диометрия може бути використана при обстеженні дітей старше трьох років; дітей раннього віку також можна обстежити шляхом спостереження за їх реакціями у відповідь на звуки, що передаються через навушники, відзначаючи їх спроби локалізувати звук або виконати просте завдання. Тимпанометрія — ще одна процедура, яку можна провести безпосередньо в кабінеті лікаря, застосовна для дітей будь-якого віку, використовується для діагностики стану функції середнього вуха. Аномальні тимпанограммы часто вказують на дисфункцію євстахієвої труби або на наявність в середньому вусі рідини, не виявленої при отоскопії. Незважаючи на те що отоскопія інформативна при визначенні стану середнього вуха, більш ефективно поєднувати її стимпанометрией.

Інші скринінгові тести. Туберкулінова проба повинна проводитися у випадку, якщо передбачається контакт із МВТ (мікобактерією туберкульозу), у всіх дітей, народжених в країнах, що розвиваються, а також у дітей недавно прибулих мігрантів з цих країн. Сексуально активні підлітки щорічно повинні здавати аналіз сечі на лейкоцитурию; деякі лікарі також додають дослідження нахламидийную інфекцію.