Огляд ефективних сорбентів, що застосовуються для очищення організму

Для очищення організму лікарі часто призначають пацієнтам сорбенти. А як діють такі препарати? І як використовувати їх для ефективної і безпечної очищення?

 

Огляд ефективних сорбентів, що застосовуються для очищення організмуВибираємо сорбенти для очищення організму

Особливості впливу сорбентів

Як же діють такі препарати як сорбенти? Багатьом відомо, що вони використовуються для очищення організму. Але як воно здійснюється? Справа в тому, що ці кошти вибірково поглинають ззовні (тобто з навколишнього середовища) пари, гази або різні компоненти. Вони можуть утворювати з поглощаемым речовиною розчини або тверді сполуки (це роблять абсорбенти), а можуть зв’язувати їх на своїй поверхні (такий вплив надають адсорбенти) або навіть вступати у складні реакції. Так чи інакше, препарати-сорбенти притягують знаходяться в кишечнику токсини і шлаки і виводять їх природним шляхом, тобто з калом у процесі дефекації.

Ефективні сорбенти

Які препарати-сорбенти, що застосовуються для очищення організму, дійсно ефективні? Ось назви найбільш дієвих засобів, а також їх короткі описи:

  • Одним з перших з’явився добре відомий практично всім активоване вугілля, який і по сей день досить широко застосовується і залишається популярним, насамперед, завдяки доступній ціні. У його складі натуральний і пройшов спеціальну обробку вугілля, що має рослинне походження. Він ефективно сорбує різні шкідливі речовини, включаючи гази, саліцилати, солі важких металів, алкалоїди, барбітурати і так далі. Так як препарат може чинити подразнювальну дію на кишкові стінки, не рекомендується приймати при виразкових ураженнях або кровотечах органів шлунково-кишкового тракту. Але ефективність дуже висока.
  • «Полісорб». У його складі колоїдний діоксид кремнію, який також запускає процес очищення організму і часто входить у різні препарати-абсорбенти. Цей засіб надає виражене адсорбуючу, а також детоксикаційний вплив, причому по відношенню до різних токсичних та інших речовин, таких як бактерії і продукти їх життєдіяльності, алкоголь, отрути, антигени, важкі метали та їх солі, різні алергени, радіонукліди і лікарські речовини. Також забезпечується виведення і деяких сполук, що виникають при протіканні обмінних процесів: холестерину, ліпідів, метаболітів, сечовини, білірубіну.

Огляд ефективних сорбентів, що застосовуються для очищення організму

  • Якщо перераховувати найбільш популярні і ефективні препарати-сорбенти, то можна назвати і «Смекту». Причому цей засіб застосовується не тільки для очищення організму, але і при серйозних отруєннях. Препарат виготовляється на основі диоктаэдрического смектита, що володіє не тільки вираженими адсорбуючі властивості, але і противодиарейными. Так що «Смекта» може не просто усунути причину отруєння або розлади травлення, але і усунути основні симптоми – здуття, діарею, болі в животі. На слизові даний засіб не надає подразнюючої дії, а, навпаки, захищає їх і обволікає.
  • «Ентеросгель». Даний засіб не схоже на багато інші препарати-сорбенти, використовувані для очищення кишечника і організму. Його головний компонент – полигидрат полиметилсилоксана, і він володіє виборчою активністю, тобто притягує і виводить виключно токсичні сполуки. Мікрофлора кишечника не зачіпається, а його функціонування нормалізується. Форма випуску – паста. З одного боку, це зручно, але, з іншого боку, при прийомі можуть виникати труднощі, пов’язані з блювотним рефлексом.
  • «Поліфепан». Існують препарати-сорбенти на натуральній основі, і цей засіб якраз належить до таких. У його складі лігнін, що отримується з деревини хвойних порід. Випускається «Поліфепан» у вигляді порошку, який потрібно розчиняти у воді. Натуральний рослинний компонент надає не тільки адсорбуючу дію, але також дозволяє відновлювати роботу шлунково-кишкового тракту після інтоксикації: запускати репаративые і регенеративні процеси, а також нормалізувати всі функції органів травлення.
  • «Сорбекс» є аналогом активованого вугілля, так як містить таку ж активну речовину. Відповідно, показання та протипоказання ідентичні, як і вплив на організм. Але цей засіб для очищення організму приймати комфортніше, так як воно випускається в більш зручній формі – в капсулах.

Огляд ефективних сорбентів, що застосовуються для очищення організму

  • «Білий вугілля». Хоча в назві присутнє слово «вугілля», у складі його немає. Як і деякі інші препарати-сорбенти, цей засіб виготовляється на основі діоксиду кремнію. Але його дія доповнено ще одним компонентом, теж володіє вираженими адсорбуючі властивості – целюлозою. У підсумку дія більш потужне, але варто пам’ятати і про протипоказання, до яких належать кишкові кровотечі, непрохідність, атонія, а також виразкові ураження слизових.
  • «Карболонг» — ще один аналог активованого вугілля. Але він випускається в декількох формах: в аптеках можна знайти гранули, порошок і пасту, що застосовуються для приготування суспензії. Також у продажу зустрічаються капсули. Але, як і багато інші абсорбенти, «Карболонг» має побічні дії і протипоказання.
  • Перераховуючи ефективні абсорбенти, що застосовуються для очищення організму, варто назвати і засіб «Атоксіл». У його складі высокодисперсионный діоксид кремнію, що володіє адсорбуючим ефектом. Препарат призначається при гострих кишкових інфекціях, інтоксикаціях і отруєннях різними речовинами, такими як отрути, алкоголь. Є і протипоказання: кишкова непрохідність, загострення виразки, а також кровотечі органів травного тракту та їх ерозивні ураження.

Кілька слів про застосування

Хоча абсорбенти і застосовуються для очищення організму, все ж призначати їх повинен лікар, так як будь-який препарат має протипоказання і можливі побічні дії. По-перше, слід дотримуватися дозування і зазначені в інструкції правила прийому. По-друге, не варто продовжувати курс лікування, так як абсорбенти можуть викликати запори, а при тривалому застосуванні – порушувати процеси всмоктування і засвоєння поживних речовин.

Проводьте очищення організму грамотно, використовуючи ефективні сорбенти і дотримуючись правила їх застосування.

Огляд ефективних сорбентів, що застосовуються для очищення організму