Огляд пігулок для зниження холестерину

Таблетки від холестерину призначаються лікарями зазвичай в тих випадках, коли інші методи нормалізації рівня даного показника в крові виявляються неефективними. І це значить, що ситуація критична, тому важливо вибрати найбільш ефективні препарати, які точно допоможуть знизити рівень і досягти поліпшення стану.

Огляд пігулок для зниження холестерину

Зміст

 • 1 Якими бувають препарати, що знижують рівень холестерину?
 • 2 Статини
 • 3 Фібрати
 • 4 Інгібітори всмоктування холестерину
 • 5 Секвестранты
 • 6 Ниацины
 • 7 Поліненасичені жирні кислоти
 • 8 Як вибрати найкращий засіб?

Якими бувають препарати, що знижують рівень холестерину?

Всі препарати, що застосовуються для нормалізації холестерину в крові, діляться на кілька основних груп:

 • Статини. Це дуже обширна і найефективніша категорія. Речовини цієї групи чинять інгібуючу дію на фермент, який бере участь у виробленні холестерину. Хоча ефект досить відчутний, але є і підводні камені. Перший – це досить велика кількість протипоказань. Другий – ймовірні побічні дії, і їх теж чимало, а деякі впливають на роботу всього організму.
 • Препаратами другого вибору вважаються фібрати, тобто похідні фіброєвої кислоти. Їх механізм дії відрізняється від впливу статинів, так як засоби цієї групи дещо змінюють транспортування та переробку холестерину на рівні генів.
 • Інгібітори абсорбції, то його всмоктування холестерину в кишечнику. В результаті застосування ліпід, одержуваний з вживаною їжею, не всмоктується, що помітно знижує його концентрацію в крові.
 • Секвестранты беруть безпосередню участь в травних процесах, а саме зв’язують жовчні кислоти і тим самим впливають на холестерин в крові.
 • Ниацины або нікотинові кислоти також можуть рекомендуватися для зниження холестерину в крові, але, як правило, призначаються у складі комплексного лікування, тобто одночасно з іншими препаратами для підсилення ефекту.
 • Різні Бади на основі поліненасичених жирних кислот. Останні також можуть впливати на концентрацію в крові холестерину, але знизити його рівень значно тільки за допомогою препаратів даної групи навряд чи вдасться.
 • Варто кожну з груп розглянути окремо і вивчити окремі препарати, що знижують холестерин в крові.

  Статини

  Як вже було зазначено вище, статини – дуже ефективні засоби. Зазвичай ефект стає відчутним і помітним через два тижні регулярного прийому, а максимальний досягається приблизно через місяць. Але важливо грамотно і точно підібрати індивідуальне дозування, в іншому разі або позитивних результатів не буде, або виникнуть неприємні або навіть тяжкі побічні ефекти.

  Існує кілька поколінь статинів, і перші вважаються дуже застарілими і зазвичай надають більш виражене негативний вплив, тому фахівці переважно призначають препарати останніх поколінь, виготовлені на основі таких діючих речовин як питавастатин, аторвастатин та розувастатин.

  Огляд ефективних препаратів, призначених для зниження холестерину в крові:

  • «Ливазо». У складі даного препарату компонент самого останнього покоління – питавастатин, і він, як і інші статини, є ингибитиром ГМГ-КоА-редуктази, тобто ферменту, що впливає на синтез холестерину в печінці.

  Огляд пігулок для зниження холестерину

  • «Крестор». У його складі рзувастатин, що володіє гіполіпідемічними властивостями.
  • «Роксера» містить розувастатин і володіє таким же ефектом, як попередній препарат.
  • «Акорта» — аналог двох попередніх препаратів.
  • «Аторис». У складі даного препарату аторвасатин, що відноситься до останнім поколінням статинів.

  Фібрати

  Фібрати, як вже було зазначено вище, на генному рівні змінюють транспортування холестерину, таким чином, знижуючи концентрацію липопротеринов низької щільності і підвищуючи вміст ЛПВЩ. Крім того, вони надають позитивний вплив на тонус судинних стінок, а також володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями.

  До даної групи відносяться наступні препарати:

  • «Трайкор». Діючою речовиною є мікронізований фенофібрат, стимулює ліполіз і сприяє виведенню з крові ліпопротеїдів зі значним вмістом тригліцеридів.
  • «Липантил». Активний компонент такий же, як у препараті, описаному вище, тобто засіб входить в групу гіполіпідемічних.
  • «Клофібрат». Цей засіб також вважається гіполіпідемічну, тобто знижує холестерин у крові.

  Інгібітори всмоктування холестерину

  Засоби для зниження холестерину даної групи менш ефективні, ніж статини, але при цьому коштують дуже дорого, тому не надто поширені. Зазвичай призначаються інгібітори як додаток до статинів.

  В Росії представлено два препарату розглянутої категорії:

  • «Эзетрол». Його основним компонентом є езетіміб, і він потрапляє в щеточную обідок тонкої кишки, таким чином, не даючи нормально всмоктуватися холестерину, що знижує його концентрацію в крові.
  • «Инеджи» не можна назвати повноцінним інгібітором всмоктування, скоріше, це комбінований препарат, адже в його складі крім міститься в попередньому засобі эзитимиба також є симвастатин, який відноситься до категорії статинів. Відповідно, ефект набагато виражено.

  Огляд пігулок для зниження холестерину

  Секвестранты

  Секвестранты впливають на жовчні кислоти: зв’язують їх і перетворюють у нерозчинні сполуки. В результаті виникає дефіцит таких речовин, і організм починає намагатися синтезувати їх з інших натуральних компонентів, а саме з холестерину, що сприяє зниження його кількості.

  Незаперечна гідність препаратів цієї групи – це відсутність системного впливу (речовини не всмоктуються в кров). Але недоліків більше. Так, позитивний ефект помітний лише через місяць прийому. Дія місцеве, так що стан судин не поліпшується, ризик розвитку серцево-судинних хвороб залишається колишнім. Крім того, при тривалому застосуванні можуть порушитися процеси засвоєння поживних речовин.

  Відомо два препарату даній категорії:

  • «Колестипол». Його активна речовина колестипол – це аніонообмінна смола, що зв’язує жовчні кислоти, знижує концентрацію загального холестерину, але при цьому не змінює вміст ліпопротеїнів високої щільності (тобто «хорошого» холестерину).
  • «Холестирамін». У його складі колестиринамин, що чинить гіпохолестеринемічну дію, тобто пов’язує в кишечнику жовчні кислоти і впливає на рівень холестерину.

  Ниацины

  Ниацины зазвичай призначаються в інших цілях, але також можуть впливати і на зміст холестерину в крові. Для досягнення вираженого лікувального ефекту слід приймати кошти в дуже великих дозах, в рази перевищують нормальні (добова доза може досягати 3-4 грама).

  Нікотинові кислоти в значних кількостях впливають на жировий вогнище, перешкоджаючи виділенню з нього жирних кислот, що сприяє зниженню змісту так званого «поганого» холестерину, тобто ліпопротеїнів низької щільності.

  Огляд пігулок для зниження холестерину

  Поліненасичені жирні кислоти

  Поліненасичені жирні кислоти стимулюють знаходяться в печінці рецептори окислення жирних кислот, за рахунок чого помітно знижується вироблення ліпопротеїнів низької щільності, а також тригліцеридів. Але засоби цієї категорії зазвичай призначають для комплексного лікування спільно з фібратами або ж статинами. Самі по собі вони не володіють вираженими гіполіпідемічними властивостями. Але зате всі БАД безпечні.

  Найбільш поширені засоби для зниження холестерину на основі поліненасичених жирних кислот – це риб’ячий жир, «Омакор». Останній препарат містить омега-3 поліненасичені жирні кислоти, що затримують синтез тригліцеридів в печінці. Також спостерігається деяке підвищення обсягів ліпопротеїнів високої щільності («хорошого» холестерину), але воно не настільки значно, як при застосуванні інших засобів. Що стосується риб’ячого жиру, то в ньому також містяться жирні кислоти омега-3.

  Як вибрати найкращий засіб?

  Як вибрати дуже ефективний препарат, який допоможе знизити холестерин? Відоме назва не повинна бути головними критерієм вибору, адже найбільш важливо підібрати підходяще засіб, і підбір здійснюється, по-перше, індивідуально, по-друге, грамотним лікарем. Для початку фахівець повинен оцінити загальний стан пацієнта та функціонування важливих систем організму, а також виміряти рівень всіх важливих показників.

  Успішного лікування! І пам’ятайте, що тільки лікар може призначити вам відповідний і ефективний препарат для зниження холестерину в крові.

  Огляд пігулок для зниження холестерину