Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування

Кишкові отруєння затьмарюють свята, а часом вибивають з колії. Крім того, вони нерідко призводять до серйозних наслідків. Але уникнути неприємностей можна, якщо вчасно почати приймати «Ентеросгель» при отруєнні. Детальний опис препарату представлено нижче.

Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування

Зміст

 • 1 Склад
 • 2 Дія препарату
 • 3 Форми випуску
 • 4 В яких випадках показано застосування засобу?
 • 5 Протипоказання
 • 6 Як приймати?
 • 7 Можливі побічні явища
 • 8 Вартість

Склад

Основним компонентом препарату є полигидрат полиметилсилоксана, і це з’єднання, отримане за допомогою поліконденсації. У складі пасти також можна виявити єдине допоміжна речовина, а саме очищену воду.

Дія препарату

«Ентеросгель», інструкція із застосування якого містить докладні дані про засіб, є засобом, що має детоксикуючі і адсорбуючі властивості. Активний компонент представлений в унікальній формі має гідрофобну природу кремнійорганічної матриці. Іншими словами, це просторово поєднана структура, яка має найдрібніші пори заповнені водою. І так як розміри частинок задані і постійні, така будова дозволяє забезпечувати селективність, тобто вибірковість впливу: з організму виводяться переважно середньомолекулярні токсичні сполуки.

Активна речовина, потрапляючи в просвіт шлунково-кишкового тракту, практично відразу починає ефективно пов’язувати, тобто притягувати і фіксувати токсини, а потім виводить їх природним шляхом – через кишечник. Дія поширюється на з’єднання різноманітної природи, включаючи ендогенні та екзогенні. До них відносяться, насамперед, патогенні мікроорганізми і виділяються продукти життєдіяльності, важкі метали, алкоголь, алергени, більшість отрут, а також певні метаболіти протікають в організмі обмінних процесів: холестерин, сечовина, ліпіди, білірубін і так далі.

«Ентеросгель» здійснює вибіркову адсорбцію, тобто виводить тільки шкідливі речовини, при цьому не надаючи вплив на всмоктування вітамінів і різних поживних компонентів. Крім того, цей засіб зміцнює слизові оболонки органів травного тракту, тим самим захищаючи їх від негативного впливу патогенних мікроорганізмів і токсинів і забезпечуючи повноцінну регенерацію епітелію. А за рахунок комплексного очищення забезпечується поліпшення функціонування печінки, нирок, шлунка, дванадцятипалої кишки, кишківника, а також кровотворної системи.

Активні речовини не всмоктуються із кишечника і не роблять ніякого впливу на організм: вони не вступають в хімічні реакції і метаболічні процеси, майже повністю виводяться через дванадцять годин після перорального прийому.

Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування

Форми випуску

«Ентеросгель» випускається в двох формах. Перша – це так званий гідрогель, призначений для приготування прийнятої перорально суспензії. Друга форма – паста, яка також призначається для прийому всередину. В аптеках можна знайти солодку пасту, що має більш приємний смак.

Засіб випускається в різних упаковках різного обсягу. Так, вона розфасовується по тубах, пластикових банках або контейнерах, а також по пакетах. Обсяг однієї упаковки може становити 15, 90, 22,5, 135, 435, а також 270 грамів.

В яких випадках показано застосування засобу?

Прийом гелю або пасти «Ентеросгель» показаний у наступних випадках:

 • діарея гострого або хронічного характеру, включаючи пронос невстановленої природи;
 • кишкові отруєння;
 • гнійні запальні процеси, що супроводжуються загальною інтоксикацією систем організму;
 • отруєння важкими металами, різними отрутами, а також компонентами лікарських засобів;
 • рекомендується приймати «Ентеросгель» при алкогольному отруєнні;
 • алергічні захворювання (атопічний дерматит, бронхіальна астма та інші) і реакції, особливо тяжкі;
 • хвороби печінки, такі як цироз і гепатит;
 • деякі захворювання нирок, наприклад, ниркова недостатність;
 • порушення травлення;
 • дисбактеріоз, порушення кишкової мікрофлори;
 • певні хвороби органів шлунково-кишкового тракту, такі як виразкові ураження дванадцятипалої кишки і шлунка, коліт, синдром подразненого кишечника, ентероколіт та інші;
 • ГРВІ (препарат застосовується у складі комплексного лікування);
 • радіаційне опромінення;
 • несприятливі умови проживання чи праці: загазованість або запорошеність повітря, контакти з шкідливими речовинами та парами;
 • нездорове харчування;
 • деякі дерматологічні захворювання, такі як акне, екзема, псоріаз, дерматит (у цих випадках «Ентеросгель» застосовується разом з іншими препаратами»);
 • прояви токсикозу у вагітних жінок.

Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування

Протипоказання

Прийом препарату «Ентеросгель» протипоказаний при загостреннях виразкової хвороби, кишкових кровотечах неясної етіології, при індивідуальній гіперчутливості до активної речовини, а також при непрохідності або атонії кишечника.

Як приймати?

Як треба пити «Ентеросгель»? Спосіб застосування та точне дозування будуть залежати від ступеня тяжкості стану, а також від віку. Здійснюється прийом за годину-два до їди або через вказаний проміжок часу після неї. Паста вживається в початковому вигляді і запивається. Гель ж слід розчинити у невеликій кількості води, в три рази перевищує обсяг засоби. Готову суспензію можна запити.

«Ентеросгель» при отруєнні приймається тричі на добу. Разова доза для дорослої людини і дитини старше чотирнадцяти років становить 22,5 грами, що відповідає півтори столових ложок або одному маленькому пакетику. Дітям молодше 14 років і старше п’яти призначається по 15 грамів (це одна велика ложка). Якщо дитині менше 5 років, то доза становитиме 7,5 г, що відповідає половині ложки. Грудним дітям слід давати по половині чайної ложки, розводячи засіб у воді або грудному молоці. При цьому кратність прийомів збільшується до шести разів.

Тривалість прийому буде залежати від стану хворого і від конкретного захворювання. Так, при діареї слід приймати засіб до зникнення симптомів. При гострих отруєннях курс триває 5-7 днів (іноді 10). При хронічних станах (наприклад, при алергії, деяких захворюваннях) тривалість періоду застосування сягає 2-3 тижні.

Порада: якщо має місце гостре стан або вкрай важке отруєння, то протягом перших двох або трьох діб «Ентеросгель» можна приймати в подвоєних дозах.

Важливо: якщо застосовуються інші медикаментозні засоби, то перерва між їх прийомом і вживанням «Ентеросгелю» повинен складати 1-2 години.

Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування

Можливі побічні явища

При прийомі кошти можуть виникати такі неприємні симптоми, як нудота, здуття, метеоризм, запор, а також відраза до засобу.

Вартість

Ціна засобу залежить від обсягу упаковки та форми випуску. Так, десять пакетиків по 22,5 г коштують приблизно 450-470 рублів. Ціна упаковки пасти об’ємом 225 г становить 380-400 рублів. Солодка паста коштує трохи більше – приблизно 420-450 рублів.

«Ентеросгель» допоможе швидко позбутися від неприємних симптомів отруєння, налагодити травлення і відновити нормальне функціонування всього організму.

Огляд препарату «Ентеросгель»: інструкція, дія, склад, способи застосування