Нічний хропіння — поширене явище. Цей симптом створює не тільки психологічні, але і фізіологічні проблеми. З часом він переходить у більш серйозне захворювання, назване апное. Більш того, «нешкідливий» хропіння є причиною судинних порушень, які загрожують інсультами та інфарктами. Саме тому звикати до нічних руладам не варто, з симптомом необхідно боротися. Спробуємо розібратися, наскільки ефективні механічні способи його усунення. Що краще: капа від хропіння, пластирі, кліпси або спальні приналежності спеціальної конструкції?

Зміст

 • Причини виникнення ронхопатии
 • Капа від хропіння — ефективність і принцип дії
 • Силіконова соска — унікальна новинка або обман?
 • Ортопедична подушка як спосіб лікування ронхопатии
 • Смужки для носа
 • Маска для спокійного сну
 • Магнітно-терапевтичне пристрій кліпса «Антихрап»
 • Фіксатор для підборіддя

Причини виникнення ронхопатии

Щоб ефективно боротися із захворюванням, необхідно знати його етіологію.

Походження хропіння пояснюється кількома причинами, основними з яких є:

 • простудні захворювання,
 • викривлення або перфорація носової перегородки,
 • анатомічна будова ротової порожнини,
 • зайва вага,
 • дефекти прикусу.
 • алкоголь і куріння,
 • миодистрофические захворювання.

Неприємні звуки можуть бути непостійними, і виникати тільки коли людина лежить в певній позі.

Капа від хропіння — ефективність і принцип дії

При відсутності серйозних відхилень у здоров’ї, прості механічні пристрої досить успішно справляються з проблемою усунення гучного звуку. Хороші відгуки і позитивну репутацію заслужили капи для ротової порожнини. Пластикове виріб фіксується мовою і нижньої щелепи. Найпоширенішою причиною ронхопатии служить ослаблення м’язів язика і гортані.

Нескладний прилад від хропіння, виконаний у вигляді капи, підвищує їх тонус, тим самим запобігаючи появі вібрації під час проходження повітря. Подібні вироби мають індивідуальні параметри, тому виготовляються за мірками пацієнта. Вони відрізняються високою вартістю, але їх ефективність складно оскаржити.

Застосування капи починають з відвідування стоматологічного кабінету. Фахівець проводить огляд порожнини рота, щоб виявити протипоказання і при необхідності усунути. Потім він робить налаштування капи. Не рекомендується використовувати пристрій в наступних випадках:

 • кровоточивість ясен,
 • парадонтоз,
 • яскраво виражений дефект прикусу.

Перед установкою проводиться дезінфекція капи. Потім вона поміщається в гарячу воду, охолоджується і встановлюється в порожнину рота. Пацієнт притискає пристрій зубами, щоб зафіксувати правильне положення щелепи. У такому положенні він залишається доти, поки матеріал не застигне остаточно. Якщо підгонка буде проведена неправильно, у людини з часом може сформуватися неправильний прикус.

Процедура підгонки нетривала, вона займає не більше півгодини. Використовувати прилад можна вже в той же день. Існують капи, що не вимагають регулювання. Виготовляють їх за індивідуальним зліпком зубів. Ціна їх трохи нижче. Про те, яке пристрій підходить більше, краще запитати у стоматолога. Можливо, він запропонує тестовий варіант, виготовлений з силікону.

Принцип роботи капи досить простий. Вона утримує нижню щелепу в певному положенні, дозволяючи повітрю безперешкодно проходити в дихальні шляхи. Пристрій безпечно, проковтнути його або пошкодити зубами неможливо. Матеріал виготовлення — медичний пластик.

Результату від носіння капи доведеться чекати близько місяця. Саме стільки часу потрібно, щоб нижня щелепа звикла до правильного положення, а м’язи трохи зміцніли.

Силіконова соска — унікальна новинка або обман?

Соска для усунення хропіння була винайдена німецькими вченими медиками. Обрисами пристрій дійсно скидається на дитячу соску, але має дещо іншу конструкцію. Сприяючи рефлекторного скорочення м’язів, соска від хропіння утримує мову в стані, що полегшує проходження повітря в дихальні шляхи. Небо при цьому не має можливості вібрувати, тобто сама причина неприємного звуку механічно усувається. Примітивне механічний пристрій відрізняє простота застосування. На відміну від капи, воно не вимагає підгонки, але ефект надає практично той самий.

Соски різних виробників трохи відрізняються за зовнішнім виглядом. В цілому пристрій складається з двох частин: великого овального фіксатора ложечки, притискає мову. У російського приладу «Екстра Лор» є ще один фіксатор, меншого розміру, що при використанні розташовується між губами і зубами.

Істотний мінус даного пристрою у відсутності надійного кріплення в порожнині рота. Під час сну соска періодично вискакує. До того ж доросла людина з пустушкою виглядає трохи комічно. Тому погодитися на такий спосіб далеко не кожен.

Перші кілька днів пристрій використовують за півгодини, після періоду адаптації його можна залишати на ніч. Перед і після використання соску промивають.

Протипоказаннями до використання є:

 • закладеність носа,
 • запалення мигдаликів,
 • захворювання органів дихання,
 • викривлення носової перегородки.

Соску від хропіння можна купити в аптеці або замовити через інтернет. У продажу представлені як російські, так і зарубіжні зразки. Найбільш відомими є «Екстра Лор» і «Good Morning Snore Solution». Ціновий діапазон від 700 до 1050 рублів.

Ортопедична подушка як спосіб лікування ронхопатии

Якщо людина видає гучний звук при вдиху і видиху тільки лежачи на спині, ортопедична подушка від хропіння стане цілком ефективним вирішенням проблеми. Постільна приналежність дозволяє зафіксувати голову в піднесеному стані, завдяки чому хропіння стає глухішим або зникає зовсім. Подушку підбирають відповідно параметрам і звичкам майбутнього власника. Різноманіття форм і технічних характеристик дозволяє знайти оптимальне рішення.

Вироби виготовляються з латексу, поролону або поліестеру. Конструкція може бути спрощеною. По суті це звичайна подушка, просто більш жорстка і добре тримає форму. Деякі вироби оснащуються індикаторами хропіння, які реагують на посилення звуку. Сигналом спящему служить вібрація або поштовх, який будить людини. Постільна приналежність не вимагає догляду. Досить регулярно провітрювати, пилососити і щорічно міняти наповнювач, якщо в цьому є необхідність.

Позбутися від хропіння назавжди подушка не допоможе, оскільки лікувальним дією вона не володіє. Але завдяки зручному положенні під час сну, знімається напруга шийних м’язів. Виріб, при його використанні, має наступний ефект:

 • підтримує голову і шию в потрібному положенні,
 • сприяє комфортному відпочинку,
 • вирівнює дихання за рахунок розслаблення мускулатури грудної клітини,
 • покращує мозковий кровообіг.

Оскільки подушка виготовлена з пружного матеріалу, вона легко приймає потрібну форму і повертається у вихідне стан.

Вибираючи виріб, варто звернути увагу на матеріал, з якого воно виготовлене. Кращими вважаються подушки, які виготовлені з гречаної лузги. Вони екологічно безпечні, але потребують заміни наповнювача. Синтетичні матеріали, такі як латекс, мемориформ або спінений пінополістирол, мають високу зносостійкість, тому такий виріб, хоча і обійдеться дорожче, прослужить довгі роки. Подушки з мемориформа легко приймають потрібний вигин, тому вони найбільш зручні.

Протипоказаннями до використання ортопедичного виробу служить непереносимість матеріалів, з яких воно виготовлене. Це стосується, в першу чергу, латексу та інших синтетичних матеріалів. Не рекомендується купувати подушку людям, що страждають остеохондрозом, а так само тим, у кого в анамнезі є переломи та інші травми шийного відділу. У цьому разі використання виробу може спричинити виникнення головного болю, важкість у м’язах, порушення кровопостачання мозку.

Виріб підбирається по товщині таким чином, щоб розміри відповідали міркою від шиї і до плечового суглоба. Форма валика підійде людям, які вважають за краще спати на боці. Тим, хто вважає за краще це робити на спині або животі, краще вибрати подушку з виїмкою по центру. Купити постільну приналежність можна в магазинах медтехніки, аптеках або на спеціалізованих інтернет-сайтах. Як зазначають у відгуках покупці, подушка від хропіння допомогла багатьом. Навіть якщо кінцева мета не була досягнута, на ній просто зручно спати. Ціна подушок від хропіння варіюється в залежності від виробника) від 2000 до 7000 тисяч рублів.

Смужки для носа

Лікувальний пластир від хропіння підміняє собою назальні спреї і краплі. Принцип його дії дуже простий. Смужки просочені спеціальним складом, який часто входять різноманітні пахучі олії та фармакологічні з’єднання. Вони полегшують носове дихання, сприяють проходженню повітря і підтримують тонус м’якого неба. Якщо виникнення звуків викликане саме цими причинами, то носові смужки від хропіння досить ефективно справляються з проблемою.

Протипоказаннями до застосування пластиру служать такі захворювання, як:

 • хронічний риніт,
 • алергія,
 • ГРВІ,
 • наявність ран, саден, роздратування,
 • анатомічні дефекти вроджені і набуті.

Якщо порівнювати смужки з назальними спреями, перші мають менше побічних ефектів і не викликають звикання.

Пластир не тільки знімає набряклість і зволожує слизову оболонку, але і сприяє розслабленню. Завдяки цьому людина засинає швидше, повноцінно відпочиває, позбавляється від втоми і головного болю. Якщо смужки обрані у відповідності з причиною хропіння, то ефект вони надають позитивний. Звуки стають тихіше або зникають зовсім. Якщо ронхопатия ускладнюється зайвою вагою, сподіватися на позитивний результат не доводиться.

Пластир не тільки бореться з нічним хропінням, але і допомагає полегшити дихання при заняттях фізкультурою. Вироби розрізняються за розмірами, і підбирати їх потрібно індивідуально. Період використання не більше 12-ти годин.

Серйозних побічних ефектів у пластиру немає, але вагітним і годуючим жінкам краще відмовитися від цього варіанту. Цінова категорія товару від 250 до 360 рублів.

Маска для спокійного сну

СИПАП терапія — один із передових методів у лікуванні апное сну. Проводиться процедура в клініках, з використанням апаратів для вентиляції легенів. Але маска від хропіння дозволяє здійснювати аналогічну терапію в домашніх умовах. Вона являє собою компресор, який подає повітря в легені під тиском. Таким чином усуваються перебої в диханні, що виникають при апное. Подача здійснюється через маску, до якої прикріплена гнучка трубка з полімеру.

Треба зазначити, що такий апарат від хропіння здатний убезпечити хворого від багатьох проблем. Він нормалізує процеси дихання, нівелюючи вплив хвороби на організм. Серед позитивних сторін використання такого приладу можна відзначити:

 • миттєве терапевтичний вплив,
 • відсутність протипоказань,
 • простоту застосування,
 • можливість здійснювати лікування апное будинку.

Результатом застосування маски для сну стає нормалізація артеріального тиску і зникнення ускладнень, що викликаються апное.

За технічними характеристиками апарати діляться на 3 типи. Перші задають параметри самостійно, підлаштовуючись під індивідуальні потреби хворого. Вони мають можливість зберігати дані протягом року і підлаштовуватися під тиск атмосфери.

Другий тип апаратів контролює подачу повітря на вдиху і видиху. Третя різновид приладів зберігає постійні параметри тиску на протязі всього циклу дихання. Всі маски для сну дають можливість відрегулювати подачу повітря до комфортних значень.

Призначити таке лікування може тільки фахівець. Всі параметри підбираються лікарем сомнологом в залежності від складності перебігу хвороби. Краще всього пройти перед цим полисомнографию, щоб правильно вибрати тривалість курсу і тип використовуваного приладу. Маска не має прямих протипоказань, але при наявності синуситу, гіпотонії 1 і 2 ступеня, серцевої недостатності або гострого синуситу, застосовувати його треба з обережністю. Коштує такий прилад досить дорого. Ціна самого простого пристрою починається від 7000 рублів.

Магнітно-терапевтичне пристрій кліпса «Антихрап»

Трохи про те, що являє собою кліпса від хропіння. Пристрій має вигляд зігнутої підківки, на кінцях якої розташовуються дві вставки. Сама кліпса робиться з силікону. Вставка виконується з невеликих магнітів слабкої сили. Кожне готове виріб піддається стерилізації. Принцип дії пристрою виробники пояснюють впливом на біоактивні точки в організмі.

Прилад призначений для лікування легкого ступеня хропіння, захворювань носоглотки, бруксизму.

Кліпса «Антихрап» придбала популярність в основному завдяки ретельній роботі маркетологів. Варто зауважити, що ні серйозні дослідження, ні відгуки людей, які витратили гроші на диво пристрій, його ефективність не підтверджують. Єдиною перевагою такого приладу є його низька вартість, приблизно 200-300 рублів. До мінусів можна віднести незручність носіння подібного аксесуара. Багато покупці скаржаться на те, що магнітна кліпса просто заважає їм заснути або спадає.

Фіксатор для підборіддя

Використання бандажа виправдано в тому випадку, якщо хропіння викликаний неправильним положенням нижньої щелепи і мови. Він являє собою фіксатор, який виконаний з матеріалу з високою еластичністю. Така пов’язка надівається на час сну, допомагаючи нижньої щелепи залишатися в потрібному положенні. Тим самим усувається перешкоду для проходження повітря в легені і сам вібруючий звук. Якщо говорити про ефективність такого пристосування, то вона залежить від того, наскільки вірно встановлена причина зберігання.

Бандаж простий у використанні, проте він має ряд протипоказань. Не слід надягати підтримуючу пов’язку при гіпертермії. Вона буде вбирати піт, від чого на обличчі виникне роздратування. Даний метод не рекомендується застосовувати вагітним і маленьким дітям. Їм потрібно більше кисню, ніж звичайній людині. Людям, що зазнають труднощі при носовому диханні, пов’язка просто буде заподіювати дискомфорт.

Вибираючи бандаж, слід в першу чергу звернути увагу на його розмір. Тому купувати подібні вироби через інтернет не рекомендується.

Найкраще його попередньо приміряти. Якщо пов’язка виявиться занадто великою, вона не забезпечить необхідної фіксації. При маленьких розмірах виріб здавлює голову, заважаючи нормальному кровообігу. Результатом цього стануть головні болі. Матеріал, з якого пов’язка виготовляється повинен бути досить пружним, щоб зберегти форму. Оскільки фіксатор безпосередньо стикається з особою, важливі його тактильні властивості і гіпоалергенність.

Потрібно зауважити, що більшість механічних пристроїв, за винятком маски для сну, не є терапевтичними засобами. Після припинення їх використання нічні «серенади» відновляться. Марною тратою грошей купівля подібних приладів стане і для людей з зайвою вагою. Щоб позбавитися від хропіння в цьому випадку, потрібно просто знизити масу тіла.