Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Ефективний засіб від хропіння кожен вибирає для себе сам. Яким воно буде залежить від особистих особливостей людини, його непереносимості щодо окремих препаратів, а також ступеня тяжкості хропіння. Чим більш ускладнена рохнопатия, тим серйозніше повинен бути підхід до вирішення проблеми.

Представлені на ринку засоби і пристрої дійсно працюють, але тільки у випадках, коли потрібно розм’якшити слизову, усунути мокротиння, зняти запалення. Жодне з них не зможе впоратися з хропінням при розвитку апное сну. Розглянемо основні пристрої і ліки, доступні в аптеках для середнього споживача.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Зміст

 • Різновиди спреїв від хропіння
 • Кліпси, імпланти, капи — як працюють?
 • Чаші і браслети проти хропіння: принцип дії
 • СИПАП прилад — як проходить лікування
 • Таблетки і кільце — працюють
 • Засоби народної медицини — кращі варіанти

Різновиди спреїв від хропіння

Вважається, що спрей від хропіння — саме зручне, просте і ефективне засіб. Різні склади препаратів припускають впорскування, як в горло, так і в ніс. Перевага коштів — в повній безпеці і відсутності протипоказання. До мінусів відносять нетривалість ефекту — ліки працює тільки в період його використання. Закінчення курсу спричинить за собою повернення проблеми.

Популярністю користується спрей Слипекс на водно-гліцеринової основі в складі з ефірними маслами, гултерией і перцевої м’ятою. Препарат допомагає вирішити проблему набряку, знижує рівень спазмів носоглотки, пом’якшує слизову і знеболює.

Спрей призначений для обробки горла перед сном обов’язково після їжі.

Гідне засіб миттєвої дії — спрей Доктор Хропіння в основі з водою, гліцерином, комплексом масел (оливковою, кунжутним і соняшниковою), вітамінами і лецитином з трав’яними екстрактами. Препарат доступний у трьох варіантах:

 • з додаванням м’яти;
 • з шавлією;
 • евкаліптом.

Всі три різновиди позитивно впливають на м’язи носоглотки, перешкоджають пухкості слизової, знімають набряклість, зміцнюють м’яке піднебіння і що важливо, приводять до норми кислотно-лужний баланс ротової порожнини. Додатковий плюс — антиоксидантні та відхаркувальні властивості.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Ще один спрей від хропіння — Сомінорм. Препарат на водній основі включає в себе:

 • сорбат калію;
 • полісорбат 80;
 • ліпіди зародків пшениці;
 • хлорид натрію.

Препарат впорскують до кожного з ніздрів. Ефект стає помітним уже після перших декількох застосувань, але закріпиться в результаті тривалого використання.

Хороші ліки від хропіння — спрей Асонор назального типу на основі дистильованої води, сорбату калію, гліцерину, натрію хлориду і полисорбата 80.

З усіх перерахованих вище препаратів Асонор вважається найбільш ефективним. Його упаковують в практичні і зручні для використання флакон з розпилювачем. Застосовують перед сном, зволожуючи кожну з ніздрів. Після зрошення слизової заборонено їсти або пити. Працює засіб протягом ночі (7-8 годин), при цьому не має протипоказань, не всмоктується в кров.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Кліпси, імпланти, капи — як працюють?

Досить ефективне пристосування від хропіння — кліпси. Підійдуть людям, чия проблема пов’язана з вузькими носовими проходами або хронічним нежитем. Якщо суть проблеми криється в захворюваннях або особливості носоглотки, особливої користі від кліпс чекати не варто. У таких випадках має сенс спробувати використовувати імпланти або внутрішньоротові вставки. Вдалим вважається варіант поєднання кліпси або імпланта зі спреєм від хропіння

На ринку представлено кілька варіантів кліпс і вставок. Найвідоміші «Антихрап» з силікону у вигляді зручного фіксатора з кульками силікону на закінченнях. Надягають пристосування на ніс на всю ніч. Не можна використовувати кліпсу при діагноз синдром апное.

Аналізуючи капи, варто виділити продукцію компанії Сонайт. Це пристрій від хропіння на основі синтетичного матеріалу приймає форму зубів, зручно кріпиться у роті, запобігає спадання стінок глотки і сприяє нормалізації дихання. Випускається засіб в комплекті зі стильним футляром, підійде людям з неускладненою формою хропіння.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Не менш ефективний засіб — Екстра Лор у вигляді дитячої соски з полімеру. Конструкція пристосування забезпечує його надійну фіксацію в порожнині рота між губами і зубами . Прилад не допускає западання неба, запобігає вібрації м’язів. Використовувати його комфортно тільки по закінченню певного періоду звикання.

Піднебінний імплант представлений в аптеках найчастіше пристроєм «Pillar». Його конструкція являє собою вкладку з полімеру, фіксується на м’якому небі. Встановлюють пристрій в амбулаторних умовах під місцевим наркозом. Його регулярне використання дозволить зміцнити піднебінні м’язи і запобігти посилення хропіння. Видаляють вставку тільки після остаточного вирішення проблеми.

Варто відзначити, що імплант може використовуватися навіть при діагнозі апное.

Чаші і браслети проти хропіння: принцип дії

Досить цікаве лікування хропіння за допомогою чашки Робінсона. Пристрій продають в аптеках за доступною ціною. Конструкція його представлена у вигляді колби, призначеної для розширення стінок гортані для запобігання появи спазмів. Результат — нормальний сон з вільною циркуляцією повітря в гортані.

Використання чаші багатьом приносить відчутний дискомфорт, враховуючи, що робити це доводиться тривалий час. Незважаючи на це фахівці запевняють, що терпіння і старанність допоможуть з допомогою цього незвичайного пристосування позбавитися від хропіння менше ніж через місяць.

Втім, якщо почитати відгуки користувачів, можна зробити висновок про те, що чаша безсила у випадках, коли носові перегородки викривлені внаслідок травми або з народження.

А ось браслет Антихрап можуть спробувати в ділі все і навіть люди з анатомічними особливостями будови носа. Прилад простий і зручний у використанні. Перед сном браслет надягають на руку і дають йому можливість контролювати звуки сплячого. Як тільки браслет вловить схожі на серії хропіння звуки, він подасть сигнал у вигляді короткого електричного імпульсу, таким чином, змушуючи людину змінити позу для сну.

Браслет працює від батарейок, самостійно відключається через 12-14 годин, має стильний зовнішній вигляд фітнес годин.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

СИПАП прилад — як проходить лікування

Аналізуючи сучасні препарати від хропіння особливо варто відзначити СИПАП пристрій для лікування хропіння важкої форми. Зазвичай до цього методу вдаються, коли всі інші перераховані вище засоби і пристосування виявилися неефективними.

Працює СИПАП просто і підходить для лікування хропіння в тому числі і синдромом апное. З його допомогою через носові пазухи в організм постачають кисень з постійним позитивним тиском. Таким чином, прилад вентилює легені, знімаючи симптоми хропіння і безсоння, позбавляючи від апное на початковій стадії зародження.

СИПАП терапія не допускається у випадках гіпертонічної або ішемічної хвороб серця, не підходить людям з буллезом легенів, синуситом, інфекційними хворобами очей і зниженими артеріальним тиском.

Не рекомендується використовувати СИПАП-пристрій відразу після хірургічного втручання, також потрібно зважати на можливість прояву побічних ефектів — алергії, подразнення слизової.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Таблетки і кільце — працюють

Для тих, хто любить прості рішення і не готовий ускладнювати собі життя всілякими пристосуваннями від хропіння, був розроблений спеціальний гомеопатичний препарат — СнорСтоп. Це таблетки від хропіння в основі з дубровником, эфедрой, чилибухой, желтокорнем і беладоною. Засіб дійсно допомагає знизити рівень шуму під час сну, але не більше. Як препарат, здатний раз і назавжди вилікувати хропіння його можна не розглядати.

Таблетки СнорСтоп не можна вживати вагітним, дітям у віці до 18 років, при алергії до компонентів препарату або з синдромом апное.

Ще одне цікаве і нетрадиційне засіб — кільце від хропіння, розроблене британцем, майстром гри на саксофоні з метою допомогти людям, що страждають патологією. На думку винахідника пристосування, щоб позбавитися від хропіння достатньо впливати на правильні точки біля мізинця руки.

Кільце, доступне в декількох розмірах і з досить витонченим дизайном, впливає на ці точки, таким чином, поліпшуючи носове дихання, розширюючи носові проходи. Для закріплення ефекту рекомендується надягати кільце кожну ніч.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

На закінчення відзначимо, що перераховані вище засоби, препарати та пристрої для боротьби з хропінням дійсно допомагають, але не всім. Багато залежить від ступеня тяжкості хропіння, особистих особливостей організму, віку, терпіння та інших важливих факторів. Вибираючи підходящий для себе варіант, потрібно пам’ятати про небезпеку обтяженого хропіння і ризик розвитку синдрому зупинки дихання. З цим не жартують і тим більше не залишають без уваги. Найменші ознаки погіршення стану повинні стати приводом візиту до фахівця.

Засоби народної медицини — кращі варіанти

Вважається, що засоби і методи народної медицини не зможуть впоратися з хропінням в занедбаному вигляді і тим більш ускладненим синдромом зупинки дихання — апное. Тим не менш, на початкових стадіях хропіння народними засобами лікувати можна і потрібно особливо, коли перераховані вище препарати і пристосування не вселяють довіри.

Самий перевірений метод від хропіння з області народної медицини — подрібнені капустяне листя з медом. Отриманий сік п’ють перед сном протягом декількох тижнів.

Огляд засобів і ліків від хропіння — вибираємо ефективне

Певний ефект дають сухі ягоди бузини з реп’яхом і хвощем у вигляді настоянки, яку також рекомендують пити протягом місяця кожні 3-4 години.

Просте і безпечне засіб від хропіння — обліпихова олія. Його закопують в ніс по краплі в кожну ніздрю безпосередньо перед сном.