Огрубіння рис обличчя – акромегалія.

Огрубіння рис обличчя   акромегалія.Огрубіння рис обличчя — акромегалія.

Огрубілі риси особи можуть бути одним з ознак акромегалії. Зміни при цьому захворюванні відбуваються уповільненими темпами, тому найчастіше помічаються оточуючими, а не самим хворим. З його розвитком відбуваються й інші зміни, які можна віднести до симптомів: збільшуються надбрівні дуги, скуловые кістки, нижня щелепа, виростає проміжок між зубами. Зміни стосуються і м’яких тканин обличчя, внаслідок чого воно (особа) виглядає загрубілим: збільшується ніс, губи, вушні раковини. На обличчі та голові утворюються грубі складки, особливо це помітно в області потилиці, лоба і щік. Голосові зв’язки товщають, в результаті чого голос стає низьким і з’являється хропіння під час сну. Також відбувається рясний ріст волосся на кінцівках і тулубі.

Зміни кісток призводять до збільшення кистей і стоп, зростання останніх відбувається в ширину. Відбувається потовщення п’яткових кісток. Зростає обсяг грудної клітини, збільшуються міжреберні проміжки, можлива деформація хребта і, як наслідок, розвиток кіфозу або сколіозу.

У разі, якщо було помічено огрубіння рис обличчя та інші симптоми, перераховані вище, то необхідно пройти всі необхідні діагностичні процедури.