Олександр Шишонин: як вилікувати гіпертонію, гімнастика і вправи

Зміст статті:

 • 1 Суть гімнастики Шишонина для шиї при гіпертонії
 • 2 Показання до гімнастики Шишонина
 • 3 Основні вправи для шиї Шишонина
 • 4 Масаж після виконання гімнастики

Більшість сучасних людей задіяні сидячій роботі – проводити за письмовим столом припадає від 8 і більше годин не менше п’яти днів на тиждень.

А на вихідних хочеться відіспатися і полежати на дивані, а не активно відпочивати на природі, як рекомендують лікарі. Болі в попереку і шиї, які турбують майже кожного офісного працівника – не єдине серйозне ускладнення.

Запаморочення, сонливість, порушення концентрації уваги та пам’яті є симптомами того, що головний мозок отримує недостатньо кисню з-за неправильного кровообігу – фактор ризику розвитку гіпертонії.

А якщо до цього додається ще і біль в області серця, задишка, прискорений пульс, пора серйозно зайнятися своїм здоров’ям і почати робити лікувальні вправи – наприклад, за методом доктора Шишонина.

Суть гімнастики Шишонина для шиї при гіпертонії

Олександр Шишонин: як вилікувати гіпертонію, гімнастика і вправиСвої вправи для шиї Олександр Шишонин розробив і об’єднав в єдиний комплекс ще в 2008 році. Спочатку він призначався не для лікування гіпертонії, а для відновлення кровообігу та лікування остеохондрозу шиї у людей, ведучих малорухливий спосіб життя.

Чому вправи треба виконувати саме для шиї? Олександр Шишонин дотримується думки, що більшість пацієнтів скаржаться на погане самопочуття через порушення кровообігу в організмі. Якщо при сидячій роботі чи заняттях спортом перенапружуються м’язи шиї, порушується приплив крові до головного мозку.

Саме тому спочатку пацієнт може скаржитися просто на болі в області шиї, а потім і на такі симптоми, як:

 • Головний біль;
 • Сонливість;
 • Швидка втомлюваність;
 • Запаморочення.

Все це – тривожний сигнал організму на те, що йому потрібна допомога. Інакше через кілька років, а при стресах і пристрасть до алкоголю і сигарет і раніше, є всі шанси стати гипертоником і вже більше не розлучатися з таблетками і тонометром.

Іноді вправи для шиї Олександра Шишонина називають також гімнастикою по Бубновскому. Причина цього в назві клініки, де Олександр Шишонин і розробляв свої вправи для шиї з метою відновити кровообіг і зменшити страждання пацієнтів, які страждають остеохондрозом і гіпертонією. Можна переглянути відео, де доктор докладно розповідає про свої методи лікування і профілактики патологій судин.

Показання до гімнастики Шишонина

Гімнастика Шишонину не має особливих протипоказань і підходить людям різного віку. Виконувати її нескладно в домашніх умовах просто для профілактики, якщо доводиться довго перебувати в одному положенні – головне, уважно ознайомитися з відео і не робити помилок.

Абсолютними показаннями до виконання цих вправ є такі захворювання:

 • Шийний остеохондроз.
 • Мігрені і головні болі, що повторюються.
 • Вегето-судинна дистонія.
 • Артеріальна гіпертензія.
 • Порушення концентрації уваги, слабка пам’ять.
 • Розлади сну: безсоння вночі, сонливість у денний час.
 • Також навчальне відео розповідає, що ця гімнастика рекомендована всім, хто випробує великі фізичні навантаження на роботі, або навпаки, багато часу проводить сидячи, часто піддається стресам, нераціонально харчується, – дієти, що перемежовуються з переїданням, зловживання солоною їжею теж приводять до проблем з кровообігом і артеріальним тиском.

  Основні вправи для шиї Шишонина

  Щоб навчитися правильно Олександр Шишонин: як вилікувати гіпертонію, гімнастика і вправивиконувати вправи по Шишонину для шиї, краще всього переглянути відео. Відео слід включати кожен раз, поки вправи не будуть як слід освоєні.

  Виконувати їх можна в будь-якому місці, навіть на роботі, це не забере багато часу. Повторювати вправи потрібно по п’ять разів в кожну сторону. Всього їх сім.

  • Метроном. Потрібно сісти прямо на стільці і повільно, не ривком, потягнутися до правого плеча. В самій нижній точці, коли відчувається напруга в м’язах, потрібно зафіксуватися, потім повернутися у вихідне положення і виконати нахил до лівого плеча;
  • Пружина. Повільно потрібно опускати голову вниз, поки не виникне напругу в шиї, почекати 30 секунд. Потім потягнутися підборіддям вперед, максимально далекій точці зафіксуватися ще на 30 секунд, розслабитися;
  • Погляд в небо. Потрібно повернути голову вбік і вгору, потягнутися, поки не з’явиться легкий біль. Почекати 30 секунд, повернутися у вихідне положення – щоб краще техніку виконання цієї вправи, варто переглянути відео;
  • Рамка. Для навчання цього відео теж рекомендується уважно переглянути відео. Вихідне положення і основний рух ті ж, але одночасно задіюється і плечовий пояс. Права рука укладається на ліве плече, лікоть повинен бути розташований паралельно підлозі. Інша рука вільно розташована на коліні. Не забувати піднімати і повертати голову;
  • Факір. Це той же «погляд в небо», змінюється тільки положення рук. Їх потрібно підняти вгору, зігнути в ліктях і з’єднати долонями;
  • Чапля. У положенні сидячи обидві руки укладаються долонями на коліна. Підборіддя потрібно повільно тягнути трохи вгору і вперед, а лікті відводити назад. Зафіксуватися на кілька секунд. Потім повернутися у вихідне положення , потягнути голову спочатку вправо, потім вліво, щоб розслабити м’язи;
  • Гуска. Початкове положення – стоячи. Потрібно поволі і плавно, з напругою, витягати підборіддя вперед, щоб він виявився паралельно носки ніг. Потім повернути голову до лівого плеча і нахиляти, поки не з’являться больові відчуття. Зафіксуватися на півхвилини, повернутися у вихідну позицію і повторити вправу з нахилом в іншу сторону.

  Переглядаючи відео, слід звернути увагу на те, що спина і шия повинні бути абсолютно рівними, інакше ефект від гімнастики доктора Шишонина не буде максимальним. Тому краще перші проводити заняття з інструктором або хоча б перед дзеркалом, щоб спостерігати за своїм відображенням.

  При сильних запамороченнях і болях в шиї комплекс потрібно виконувати щодня. Коли стан стане краще, можна скоротити заняття до трьох-чотирьох разів на тиждень.

  Масаж після виконання гімнастики

  Щоб закріпити еОлександр Шишонин: як вилікувати гіпертонію, гімнастика і вправиффект після виконання лікувальних вправ, які рекомендується виконувати самомасаж шиї. Він досить простий. Починають його з плавних погладжувань потилиці, опускаючись долонями вниз по хребту до лопаток. Спочатку рухи повинні бути повільними, потім вони поступово прискорюються, а натиск долонь посилюється.

  Далі кінчиками пальцем можна по колу помасажувати хребці шиї. Великі кола робити не треба. Потім виконують наступне масажне рух: шия ззаду охоплюється долонею так, щоб з одного боку знаходився великий палець, а з іншого-всі інші. Пощипывающими рухами потрібно потихеньку спускатися вниз, потім знову підніматися вгору.

  На закінчення розминається пальцями шия легкими масажними і пощипывающими рухами. Рухатися потрібно від підборіддя ключиць. Перший ефект відчувається вже через тиждень регулярних занять. Але не варто зупинятися – вправи і масаж при підвищеному тиску дійсно можуть допомогти в лікуванні гіпертонії та профілактики цієї хвороби.Відео до цієї статті як раз покаже, що пропонує доктор Шишонин від гіпертонії.