На прилавках сучасного фармацевтичного ринку представлена величезна кількість лікарських засобів, призначених для прийому при різних ступенях освіти гастриту, при гастродуоденіті, і багатьох інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Варто відзначити, що не всі лікарські препарати є ефективними і безпечними для лікування захворювань системи ШКТ.

Величезна кількість людей набувають Омез в аптеках без спеціального рецепту лікаря, сподіваючись на те, що цей засіб допоможе від болю в області живота, але, не знаючи його фармакологічної дії і випадків, для яких розроблений даний препарат. Показання до застосування Омез можна прочитати в інструкції, що додається, яка написана на науковому мовою. Для людей, які не мають спеціальної освіти терміни в прикладеній інструкції не зрозумілі, тому, то для чого призначають омез розказано в цій статті.

Зміст статті

 • Омез, його показання до застосування
 • Спосіб застосування та дози, що призначаються в більшості випадків
 • Можливі реакції організму на прийом препарату
 • Кому не рекомендується приймати Омез

Омез, його показання до застосування

Інструкція, прикладена до препарату, регламентує такі випадки, коли Омез і для чого його призначають:

 • при утворенні ураження шлунка, має виразковий характер, у тому числі й в профілактичних заходах по попередженню виникнення рецидиву даного захворювання;
 • при рефлюксі-езофагіті;
 • при гіперсекреторних станах (а саме при синдромі Золлингераэллисона, виразкових ураженнях, що мають стресовий характер, полиэндокринном аденоматозе, системному масцитозе);
 • при утворенні НПЗЗ-гастропатії;
 • при эрадикативном впливі пілоричного бактерії у пацієнтів з виразковими ураженнями шлунка;
 • при синдромі Мендельсона;
 • при гастриті;
 • при гастродуоденіті.

Як приймати омез при гастриті

При такому захворюванні, як гастрит, гастроентерологи дуже часто вдаються до призначення саме Омез, але не при всіх його формах.

Якщо гастрит протікає паралельно з підвищенням кислотності шлунка, прийом Омез є як не можна до речі. Так як діючий компонент Омепразол чинить інгібуючу дію на протоновый насос шлунка. Це дозволяє блокувати останню фазу секреції соляної кислоти, зменшувати її базальну вироблення і знижувати стимульовану, незалежно від джерела подразнення. А, отже, це веде до підвищення можливості рубцювання уражених або запалених ділянок на поверхнях шлунка. Так досягається загальне терапевтичний вплив і знеболювання. Також прийом Омез сприяє нормалізації ph шлунка, що сприяє зникнення печії та інших неприємних симптомів.

Важливим моментом, при лікуванні гастриту з підвищеною кислотністю є прийом лікарського препарату за півгодини до прийому їжі, що допоможе попередити зворотне підвищення рівня кислоти в шлунку, з-за процесів перетравлення їжі.

Якщо гастрит протікає з нормальним рівнем кислоти, або із зниженою кислотністю шлунка, призначення Омез можливо, але краще замінити його на більш щадні лікарські препарати. При зниженій кислотності шлунка найчастіше призначаються такі препарати, як Пепсидил, або Панзинорм.

Якщо хворого мучить печія, то лікар може призначити Омез при печії, але прийом повинен бути симптоматичним. Тобто приймати препарат потрібно тільки тоді, коли виникають перші симптоми. Омез є дуже дієвим препаратом, який ефективно допомагає від печії.

Взагалі у пацієнтів зі зниженою кислотністю шлункового соку, гастрит не супроводжується появою печії. Але, якщо вживати заборонені продукти харчування, які будуть раздражительно діяти на слизову шлунка і провокувати напади гастриту, печія дасть про себе знати. До заборонених продуктів харчування при гастриті і виразкових ураженнях слизових оболонок ШКТ відносяться:

 • копчені та гострі продукти харчування, зокрема ковбаси;
 • солені та мариновані овочеві культури;
 • а також жирні і смажені страви.

Омез при проявах нападів гастриту, або виразкового ураження, обумовленого переїданням заборонених продуктів, справляється з поставленим завданням на гідному рівні.

Спосіб застосування та дози, що призначаються в більшості випадків

Доза і тривалість курсового лікування Омезом залежать від ступеня захворювання:

 • у випадках загострення виразкового ураження дванадцятипалої кишки, потрібно приймати таблетки Омез, в кількості: 0,20 мг (1 шт.) в добу, тривалість лікування – 30 днів, в окремих випадках можлива подвоєна дозування. Приймати лікарський препарат рекомендується до прийому їжі, але відгуки більшості пацієнтів регламентують, що препарат можна вживати незалежно від прийому їжі;
 • при захворюванні синдромом Золлингераэллисона, початкова стадія призначення препарату становить три капсули в день, які можна пити, як за один прийом, так і розділити на три прийоми. Можлива подвійна дозування препарату, але це в особливих випадках загострення захворювання. Якщо пероральний прийом препарату не можлива, то можливо і внутрішньовенне введення;
 • при гастритах, гастродуоденітах та ерозивно-виразкових ураженнях шлунка, пов’язаних із застосуванням НПЗП, пити Омез рекомендується, згідно інструкції, по одній капсулі до сніданку, протягом двох тижнів. При загострених захворюваннях ШКТ, курс прийому подвоюється, рівно, як і дозування, теж стосується і гастритной форми, що утворилася під впливом пілоричного бактерії.
 • у профілактичних цілях гастритного і виразкового ураження шлунка, омез призначається по одній капсулі за кілька годин до сну. Тривалість профілактичного прийому становить від однієї до двох тижнів.

Необхідно пам’ятати, що правильне дозування і тривалість прийому Омез при болях в животі та інших симптоматичних проявах захворювань шлунково-кишкового тракту, може призначити тільки лікар, після постановки точного діагнозу. Самолікування може закінчитися неприємними наслідками для здоров’я пацієнта.

Можливі реакції організму на прийом препарату

За статистикою, ліки досить добре засвоюється у більшості пацієнтів, але виникнення відповідних реакцій в окремих випадках все-таки можливо. До відповідних реакцій організму на прийом препарату відносять виникнення наступних симптомів:

 • больова симптоматика в області живота, порушення стільця, освіта запорів, аж до діареї;
 • депресивні стани, головний біль, запаморочення, перезбуджений стан, виникнення галюцинацій;
 • висипання кропив’янки та іншої дрібної висипання на шкірних покривах, можливе виникнення гострого алергічного стану, що має патологічний характер (анафілактичний шок), бронхоспазму та інших алергічних реакцій;
 • виникнення міалгії, артралгії і м’язової слабкості;
 • освіта периферичних набряків, підвищення потовиділення, зниження рівня чіткості зору.

Всі побічні явища є короткочасними і відразу зменшуються при скасування прийому препарату.

Кому не рекомендується приймати Омез

Молодому поколінню людей, вік яких не переступив вісімнадцятирічний поріг, не рекомендовано вдаватися до прийому такого лікарського препарату, як Омез. А також ті особи, у яких закладена індивідуальна непереносимість діючого компонента препарату омепразолу, а також вагітні та матусі не повинні приймати даний препарат. Хоча в період вагітності або лактації, якщо необхідно приймати препарат інгібуючої дії, але немає нічого, крім Омез, можна, але тільки під наглядом фахівців.

З усього вище сказаного, можна зробити наступний висновок: препарат Омез володіє прекрасними терапевтичними і знеболюючими властивостями, але до його застосування можна вдатися тільки за призначенням лікаря, після встановлення правильного діагнозу.

Існує також ще один дуже діючий засіб від усіляких захворювань ШКТ, яке називається раціональним харчуванням. Адже, якщо харчуватися правильно і не зловживати шкідливими продуктами харчування, то можна убезпечити себе від шлункових хвороб і не думати про таких препаратах, як Омез і від чого він допомагає, а також, навіщо взагалі він потрібен.