Оральна контрацепція. Мінуси і плюси протизаплідних таблеток

Оральна контрацепція — метод оберігання від небажаної вагітності. У цій статті ви багато дізнаєтеся про такий спосіб.

Коли з’явилися протизаплідні таблетки?

Вони вперше з’явилися в 1960 році. Тоді ними користувалися дуже багато жінок для запобігання небажаної вагітності, втім як і зараз. Давайте з’ясуємо спочатку з чого вони складаються і на скільки вони безпечні і небезпечні для нашого здоров’я.

З чого ж складаються протизаплідні таблетки?

У них є прогестин і естрогени. Прогестин — це речовина, попереджає вагітність, а естрогени — це речовини, з — за яких кожен місяць нормально проходять критичні дні. Всі види протизаплідних відрізняються за кількістю прогестину та естрогенів.

Крім цих двох речовин у протизаплідних пігулках міститься ще дроспиренон. Це речовина перешкоджає скупченню в тканинах рідини. Ця рідина і є ті зайві кілограми, які багато жінок набирають під час прийому таблеток. Але ви не наберете ті кілограми, якщо в таблетках буде високий вміст дроспиренона. Так що при виборі оральної контрацепції звертайте увагу на склад і кількість містяться в ній речовин.

Вся правда і міфи про оральної контрацепції

Існує міф про те, що прийом протизаплідних таблеток розвиває рак. Навпаки, вони запобігають овуляцію і виходить вони знижують ризик виникнення раку в матці і яєчниках.

Багато жінок бояться вживати протизаплідні таблетки, тому що думають, що після їх прийому не можна завагітніти. Це міф. Протизаплідні таблетки не роблять жінку на все життя безплідною. Під час прийому таблеток вона тільки не може мати дітей. А після закінчення їх прийому, у жінки відбувається адаптація організму із — за тимчасової дисфункції. Вона триває кілька місяців. Після адаптації жінка може мати дітей.

Мінуси і плюси протизаплідних таблеток

А тепер давайте розглянемо побічні дії протизаплідних, їх плюси та мінуси.

По-перше, вони протипоказані тим, у кого проблеми з печінкою. Наприклад, цироз, тромбоз, гепатит, цукровий діабет і так далі. При таких хворобах протизаплідні таблетки взагалі не варто вживати.

 

 

По-друге, застосування протизаплідних таблеток може призвести до набухання вен на ногах. Так що якщо ви почали приймати протизаплідні, і у вас почали набухати вени, вам потрібно терміново закінчувати прийом і звернутися з проблемою до гінеколога.

По-третє. Таблетки потрібно пити в певний час у певні дні. І навіть, коли у вас протягом декількох днів немає статевих актів, у ці дні не можна припиняти прийом. А ось, скажімо, коли потрібно зробити перерву між прийомами таблеток, можна завагітніти легко. Так що можна сказати, що це теж вважається мінусом.

Наступне, що можна сказати про шкоду це так сказати дію протизаплідних. Воно може знизитися або взагалі не виконувати свою функцію через паралельного прийому інших таблеток. Наприклад, дія протизаплідних знизиться, якщо ви будете одночасно приймати антибіотики. Також воно знизиться, якщо ви курите, особливо якщо вам за 35, тому що при курінні та одночасному вживанні протизаплідних таблеток збільшується ризик виникнення тромбозів.

Чого ще слід побоюватися? Найбільший шкоди оральна контрацепція може завдати системі кровообігу. Так що краще всього порадитися з гінекологом про виборі таблеток. Гінеколог допоможе вам підібрати їх саме для вас.

Ось це і були мінуси протизаплідних таблеток.

Тепер про плюси. Ну а що тут можна сказати?

Те, що вони на 100% запобігають від небажаної вагітності (тільки під час їх прийому).

Також вони покращують шкіру обличчя і допомагають безболісно пройти критичних днях.

Як з’ясувалося, оральна контрацепція — цілком безпечний для здоров’я метод від небажаної вагітності, враховуючи деякі випадки. Такий же ефективний метод — пролонгована контрацепція.