Особливості лікування геморою у жінок

Особливості лікування геморою у жінокЯк лікувати геморой у жінок?

Геморой – це не тільки неприємна і дуже делікатна, але ще й досить серйозна проблема, з якою стикається більшість жінок. І якщо таке захворювання не лікувати вчасно, можуть виникнути серйозні ускладнення. Тому слід звернутися до фахівця і почати діяти.

Зміст

 • 1 Що це за захворювання?
 • 2 Причини
 • 3 Прояву
 • 4 Лікування
 • 5 Консервативна терапія
   • 5.0.1 Зміна способу життя
   • 5.0.2 Зміна раціону харчування
   • 5.0.3 Спеціалізовані місцеві засоби
   • 5.0.4 Народні рецепти
  • 5.1 Хірургічне лікування

Що це за захворювання?

Геморой – це вкрай неприємне захворювання, при якому розширюються вени прямої кишки. Спочатку його симптоми можуть не турбувати і залишатися практично непомітними, але по мірі розширення вен ознаки будуть ставати все більш явними. Особливо проблема поширена серед жінок, і якщо таку делікатну хворобу не лікувати вчасно, то вона помітно погіршить якість життя і позначиться на багатьох її сферах.

Причини

Основними причинами розвитку геморою у жінок є такі як:

 • Запори. Якщо вони виникають, то спорожнення кишечника сильно ускладнюється, калові маси, що накопичуються в ньому і здавлюють стінки вени, а кожен похід в туалет супроводжується значними зусиллями, що призводить до розширення судин.
 • Малорухливий спосіб життя, вимушена сидяча робота. Якщо жінка мало рухається і особливо багато сидить, то спостерігається значний застій крові в судинах органів малого тазу, що з часом призводить до їх розширення і подальшого розвитку даного захворювання.
 • Вживання міцних спиртних напоїв, хронічний алкоголізм. Спиртне викликає приплив крові в область малого тазу, і це призводить до розширення вен. Так що якщо представниця слабкої статі зловживає алкоголем, то у неї цілком може виникнути геморой.
 • Надмірна вага. Геморой особливо поширений серед повних жінок, і пов’язано це з тим, що надлишкова маса тіла – це величезне навантаження на весь організм в цілому і на судини зокрема.
 • Пологи. Так, на жаль, досить часто геморой починає розвиватися саме після пологів, що пов’язано з надмірним напруженням під час потужного періоду. Крім того, захворювання може проявитися ще в період вагітності, і це пояснюється тим, що плід і збільшена в розмірах матка сильно стискають кишечник. Також на даному етапі спостерігаються запори, причому часті або навіть постійні.
 • Неправильне харчування. Геморой часто розвивається у жінок, що вживають в їжу велику кількість мучного та гострого (перше викликає запори і бродіння, друге сильно дратує кишкові стінки).
 • Важка праця. Якщо жінка на роботі відчуває великі фізичні навантаження або ж інтенсивно займається в спортзалі, то вени можуть розширитися з-за підвищеної напруги.
 • Хвороби, що супроводжуються кашлем (під час тривалих нападів сильно страждають судини).

Прояви

Основні симптоми геморою у жінок:

 • Запори. Так як просвіт прямої кишки з-за збільшених вен звужується, то калові маси можуть проходити через нього з працею.
 • Дискомфорт, особливо під час спорожнення кишечника. З часом воно може перерости в біль.
 • Відчуття чужорідного тіла в прямій кишці або неповного випорожнення кишечника, його розпирання.
 • По мірі розширення вен можуть утворюватися гемороїдальні вузли. Їх можна промацати при пальпації. А при випаданні вони стануть помітними і явно відчутними.
 • У багатьох жінок виникають тріщини в задньому проході. Розпізнати їх можна за болі при дефекації, а також слідами крові на туалетному папері, а згодом і на нижній білизні.
 • Якщо вузол пошкодиться і лопне, то може відкритися кровотеча, причому досить сильний.

Особливості лікування геморою у жінок

Лікування

Як же лікувати геморой у жінок? Взагалі, першим кроком після виявлення симптомів цього захворювання має бути візит до лікаря, а саме до проктолога. Він оцінить стан прямої кишки, ступінь розширення вен, а також розміри і стан гемороїдальних вузлів (якщо вони є). На підставі результатів огляду та обстеження фахівець призначить лікування. Всі методи терапії можна розділити на консервативні та хірургічні.

Консервативна терапія

Якщо геморой знаходиться на ранніх етапах розвитку, то лікувати його можна консервативними способами. Але ефект буде помітний лише в тому випадку, якщо діяти комплексно. І вплив має включати декілька напрямків, кожен розглянемо більш докладно.

Зміна способу життя

Геморой у жінок можна лікувати різними способами, але щоб терапія була результативною, слід оцінити і переглянути свій спосіб життя. І перше, про що варто подбати – це рухливість. Намагайтеся якомога більше рухатися, це корисно для здоров’я й фігури, а також запобігає запори і нормалізує травлення.

Не забувайте обмежувати фізичні навантаження. Не перенапружуйтеся в спортивному залі, тренування повинні бути виснажливими, а приносять легку втому. Якщо ви відчуваєте сильне напруга, навантаження слід знизити. І не піднімайте важкі предмети, це теж шкідливо і небезпечно.

Важливо відмовитися від шкідливих звичок, особливо від такої як вживання алкоголю.

Зміна раціону харчування

Перегляньте свій раціон, щоб, по-перше, уникнути запорів і нормалізувати процеси травлення, по-друге, запобігти подразнюючу дію на кишкові стінки.

У меню додавайте якомога більше продуктів, що містять клітковину. До них відносяться висівки, всі ягоди, овочі і фрукти. Рекомендовані кисломолочні продукти. А ось від гострого, копченого, маринованого, жирного, мучного і солоного бажано відмовитися. І намагайтеся більше пити, правильний питний режим також знижує ризик розвитку запорів.

Спеціалізовані місцеві засоби

Широко застосовуються місцеві засоби, що випускаються у вигляді ректальних свічок, різних кремів, мазей і гелів. В аптеках можна зустріти самі різні препарати, і важливо підібрати підходящий. Вибір буде залежати від ступеня тяжкості захворювання та його проявів. Так, при наявності гемороїдальних вузлів призначаються засоби, що розріджують кров і запобігають утворенню тромбів, що дозволяє сповільнити подальше збільшення в розмірах. При значному розширенні вен проктолог може порадити препарат, зміцнюючий судини. Якщо є тріщини, то рекомендовані засоби, що чинять протизапальну, ранозагоювальну і регенеруючу дію. А якщо має місце виражений больовий синдром, то до складу може входити анестетик.

Особливості лікування геморою у жінок

Лікувати геморой можна за допомогою таких засобів як «Прокто-глівенол», «Троксевазин», «Гепатромбин Г», «Реліф», «Проктозан», «Натальсид» та інші. Перед застосуванням будь-якого з них уважно вивчіть інструкцію, так як існують певні правила використання та протипоказання.

Народні рецепти

Ефективні і деякі народні засоби:

 • Свіжий морквяний або буряковий сік. Його можна використовувати у вигляді мікроклізм або примочок.
 • Популярний серед жінок картопля, їм теж можна цілком успішно лікувати геморой. Один сирий бульба натріть на тертці, отримане пюре помістіть в марлю сформуйте щось на зразок конуса і помістіть його в анальний отвір.
 • Добре зарекомендувало себе обліпихова олія, на основі якого, до речі, виготовляються і деякі аптечні засоби. У ньому потрібно змочити ватний диск або тампон і акуратно помістити в задній прохід, залишивши там на кілька годин або на ніч.
 • Використовуйте відвари трав, особливо подорожника, мати-й-мачухи, календули, кори дуба. Приготуйте засіб і використовуйте для прийняття ванн або компресів.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування полягає у видаленні гемороїдальних вузлів, а також розширених і сильно пошкоджених вен. Проводитися такі операції можуть різними способами: класичним хірургічним, що передбачає висічення скальпелем, лазерним, за допомогою інфрачервоної коагуляції, з допомогою склеротерапії, а також радіочастотної абляції. Конкретний метод повинен підібрати лікар, і він буде залежати від стану і розмірів пошкоджених вен або гемороїдальних вузлів.

Залишається лише побажати успішного лікування і міцного здоров’я.

Особливості лікування геморою у жінок