Освіта в мошонці

Об’ємні утворення мошонки можуть бути результатом запалення оболонок або вмісту мошонки, травм, пухлин яєчка або придатка або механічних порушень.

Абсцеси мошонки можуть ускладнити перебіг орхоэпидидимита, особливо коли запізніле лікування. Деякі абсцеси можуть розкритися спонтанно, але більшість вимагає хірургічного втручання, зазвичай орхэктомии з дренуванням.

Стриктура уретри і дивертикули, ускладнені гнійно-запальним процесом, можуть супроводжуватися формуванням абсцесу з гіперемією і набряком мошонки, болем, сечовим затеком в парауретральних тканин і промежину. Бувають показано дренування та антибіотики на тлі надлобковій цистостомии. Після стихання запалення дивертикул уретри підлягає оперативному видаленню, при стриктуре вдаються до ендоскопічної уретротомии, бужированию, рідше до відкритої пластичної операції.

Водянка оболонок яєчка, поширене захворювання, що виникає внаслідок надмірного накопичення стерильної рідини в межах tunca vagnals. Водянка оболонок яєчка заповнюється очеревинної рідиною, коли пацієнт знаходиться у вертикальному положенні або підвищує внутрішньочеревний тиск і пустіє, коли він лягає. Несообщающиеся водянки оболонок яєчка можуть незначно змінюватися в розмірах, коли виникає дисбалланс в продукції та резорбції рідини. Підвищене виділення рідини зустрічається при запаленні яєчка або його придатків, тоді як зменшення резорбції може статися через лімфатичної або венозної обструкції сім’яного канатика або зачеревному просторі. Зазвичай, водянка оболонок яєчка проявляється як безболісне збільшення однієї або обох половин мошонки, яке може просвічувати в минаючому світлі. У деяких чоловіків буває біль або дискомфорт від додаткового об’ємного ефекту. В більшості випадків немає ніяких симптомів запалення. Однак запальна водянка оболонок яєчка з эпидидимитом може бути болючою. Лікування хронічної, симптоматичної водянки оболонок яєчка оперативне. Пункція з аспірацією вмісту прискорює подальше накопичення рідини і небезпечні гнійно-запальними ускладненнями.

Пиоцеле мошонки не стерильно і звичайно являє собою важкого ускладнення епідидиміту.

Гематоцеле зазвичай розвивається вторинно при травмі. На відміну від водянки оболонок яєчка, це хворобливе освіту і не просвічується. Лікування оперативне, якщо гематоцеле має великі розміри і не розсмоктується при консервативному лікуванні, інфіковано або пов’язане з розривом tunca albugnea.

Кіста придатка яєчка, сім’яного канатика зазвичай зустрічається у верхньому полюсі яєчка, суміжному з придатком, і проявляється як кістозне утворення мошонки. Велика кіста яєчка може бути важко відрізна від водянки оболонок яєчка, яка також є кістозної структурою, безболісної та просвечивающейся. Ультрасонографія може допомогти діагнозу. Оперативне втручання показане, якщо кіста яєчка збільшується і заподіює занепокоєння.

Пахова грижа може спускатися в мошонку. Її слід диференціювати від водянки оболонок яєчка і гематоцеле. При паховій грижі насіннєвий канатик не пальпується над грыжевым випинанням, а при водянці оболонок яєчка або гематоцеле елементи канатика зазвичай пальпуються над освітою. Грижа може зменшуватися в розмірах, коли пацієнт лягає. За визначенням, вроджена пахова грижа включає водянку оболонок яєчка. Оперативне лікування рекомендують через ймовірність збільшення, утиску і странгуляции.

Варикозне розширення вен сім’яного канатика частіше виявляється у вертикальному положенні і зникає у положенні лежачи на спині. Некомпетентні венозні клапани призводять до розширення вен і венозного застою. Оперативне лікування показане, якщо варикоцеле прогресує в пубертатному періоді, супроводжується симптомами або сприяє зниження фертильності. Лікування може бути рекомендовано дітям, якщо є помітне зменшення в розмірі яєчка на ураженій стороні.

Лімфедема мошонки може розвинутися внаслідок порушення черевного лімфатичного або венозного відтоку, всередині-пухлини черевної, цирозу з асцитом, филяриоза або хвороби Милроя. Вона проявляється як безболісне збільшення мошонки. Лікування спрямоване на основну причину; симптоми можуть зменшитися при застосування суспензория, хоча резекція і пластична операція на мошонці можуть бути необхідними у важких випадках.