Ознаки й лікування гастриту

Яка ж це краса – свято в хаті, коли на столі лежить багато смачної їжі: м’ясо, смажена картопелька, торт, цукерки. Вам це подобається, а от шлунку – немає. Об’ївшись, виникає біль у шлунку, нудота, блювота. Все це симптоми гастриту. Може деякі люди думають так: « У мене гастрит, нічого страшного, він у всіх». А ось хто так думає, на жаль, помиляється. Гастрит – це досить-таки не проста хвороба шлунка, яку потрібно терміново лікувати, щоб не було серйозних сумних наслідків. У цій статті я вам розповім про ознаки й лікування гастриту, та багато іншої інформації.

Що таке гастрит?

Гастрит – це запалення стінок шлунку, яке з’являється за різних пошкоджень (їжі, ліків і так далі). Справа в тому, що наш шлунковий сік – це сильна соляна кислота, а стінки шлунка – це шар епітелію, який протистоїть руйнівній дії шлункового соку. І коли людина часто їсть фаст-фуд, занадто солону їжу, дуже гостру їжу, стінки шлунку стають менш міцними і шлунковий сік починає їх роз’їдати. Це відбувається з болем, це і називається гастрит.

Ознаки і симптоми гастриту

Розділяють два види гастриту: гострий і хронічний.

Перший вид зазвичай з’являється через 5 – 8 годин після прийому їжі. При цьому ознаки у нього наступні: різка біль у животі, печія, нудота, запаморочення, блювота, пронос, рясне або навпаки дуже маленьке слиновиділення. Також людина має блідий колір шкіри і виражену слабкість. При цьому дуже часто у багатьох з’являється зниження апетиту. У деяких людей ознаки гострого гастриту виділяються слабо і хворий просто не звертає на них увагу, а потім взагалі про це забуває. Хто так робить, вчиняє дурну помилку! Пам’ятайте, що будь-яка хвороба, у тому числі і гастрит, сама по собі не проходить, її потрібно обов’язково лікувати. А гастрит просто переростає в хронічну форму.

Хронічний гастрит – це неправильне виділення шлункового соку. Якщо його виділяється занадто багато, людина страждає від болю в животі, нудоти, відрижки з кислим присмаком, а також запорів. Якщо у людини виділяється занадто мало шлункового соку, вас будуть супроводжувати нудота, блювання, металевий присмак у роті, а також запори і проноси.

Діагностика гастриту

Щоб поставити правильний діагноз, тобто визначити, чи є у вас взагалі гастрит, і якщо так, то який, проводяться аналізи. З допомогою них лікар складе правильне лікування.

Отже, аналізи складаються з УЗД, гастроскопії і бактеріологічного аналізу клітин.

 

 

Що таке УЗД, всім зрозуміло. Під час нього лікар бачить ваш шлунок і зміни на певних ділянках в ньому.

Гастроскопія – це обстеження з допомогою спеціальної трубки, гастроскопом, яка оброблена спиртом. Роблять це обстеження натщесерце. Хворому вводять розчин атропіну, а глотку обробляють знеболюючим засобом. Далі пацієнт затискає в роті нагубник, розслабляє і горло, і робить один ковток слини. Під час ковтання лікар просовує через горло до шлунка гастроскопа і обстежує шлунка внутрішню поверхню. Після цього лікар бере шматочки слизової шлунка (це не зашкодить шлунку), щоб зробити наступний аналіз – біопсію. При дослідженні шматочків слизової визначають вид і ступінь ураженості шлунка. Це робиться з метою призначення правильного лікування.

Як вилікувати гастрит?

Зазвичай, щоб вилікувати гастрит, приписують дієту і спеціальні ліки, які знімають біль і нудоту.

Дієта зазвичай призначається таким чином: лікар забороняє їсти жирне, солоне, гостре. А також не можна пити і їсти занадто гаряче і занадто холодне, оскільки це подразнює стінки шлунка. Рекомендується їсти невеликими порціями не менше 5-6 разів на день.

Гострий гастрит лікують крім дієти обволікаючі речовинами, які знижують агресивний вплив шлункового соку на стінки шлунка. Це ліки – «Альмагель».

Хронічний гастрит із підвищеним виділенням кислотності шлункового соку лікують за допомогою таких ліків, як «Вікалін», «Альмагель», «Атропін». Вони знижують кислотність шлункового соку.

Хронічний гастрит зі зниженою секрецією шлункового соку лікують за допомогою «Кватерона».

Він зменшує спазми і знижує болю в шлунку. А з народних засобів користуються соком подорожника, тому що він знижує болі і загоює стінки шлунка.

Якщо ви як можна швидше зверніться до лікаря, у вас велика ймовірність повного відновлення шлунка. Не треба відкладати це на потім, бережіть своє здоров’я!