Ознаки, причини і лікування грибка стопи

Ознаки, причини і лікування грибка стопиФото грибка стопи, симптоми і лікування

Симптоми і ознаки грибка стопи можуть тривалий час залишатися непоміченими або ігноруватися. І це небезпечно, адже поразка поширюється й завдає шкоди здоров’ю, а також доставляє сильний дискомфорт. Тому лікування грибка стопи повинно бути, по-перше, своєчасною, по-друге, ефективним. А як виявити таке захворювання і остаточно від нього позбутися, користуючись перевіреними народними або аптечними засобами?

Зміст

 • 1 Що це за захворювання?
 • 2 Причини захворювання
 • 3 Прояву
 • 4 Діагностика
 • 5 Як лікувати?
  • 5.1 Аптечні засоби
 • 6 Народні засоби
  • 6.1 Препарати широкого спектру дії
  • 6.2 Правила успішного лікування

Що це за захворювання?

Грибок стопи або, як його називають по-науковому, мікоз – досить поширене захворювання, яке представляє собою інфекцію, викликану паразитичними грибами. Раніше воно диагностировалось приблизно 70% населення, але з появою ефективних і доступних протигрибкових препаратів ситуація значно змінилася в кращу сторону.

Варто відзначити, що у дітей грибок зустрічається вкрай рідко, що обумовлено особливою середовищем і складом поту. Хвороба практично однаково поширена серед чоловіків і у жінок, але із-за специфіки способу життя у представників сильної статі вона зустрічається дещо частіше. Ризик зараження зростає після 40-45 років, але й молоді люди також схильні до грибкових уражень.

Причини захворювання

Збудниками захворювання є мікроорганізми, що відносяться до виду грибків. Вони можуть бути патогенними та умовно-патогенними. Перші при попаданні на шкірні покриви в будь-якому випадку викликають симптоми інфекції. Другі ж постійно мешкають на поверхні тіла і є складовою нормальної мікрофлори. Але і вони можуть викликати розвиток грибка, якщо за певних обставин почнуть активно розмножуватися.

Хвороба заразна, тобто передається від людини до людини. Передача може відбутися при безпосередньому контакті або ж використання загальних засобів і предметів побуту, особистої гігієни або взуття. Крім того, заразитися можна в громадському і активно відвідуваний різними людьми місці, наприклад, в лазні чи сауні, басейні.

Але навіть якщо грибки потрапили на шкіру, це зовсім не означає, що захворювання обов’язково почне розвиватися. Патогенні мікроорганізми можуть бути знищені імунною системою, але тільки за умови міцного місцевого імунітету. Негативними факторами впливу, що сприяють запуску розвитку грибка, є ушкодження шкірних покривів (тоді мікроорганізми швидко проникнуть через них), цукровий діабет, деякі дерматологічні захворювання, літній вік і так далі.

Наші читачі рекомендують!Для позбавлення від грибка нігтів і стопи наші читачі радять масло Стоп-Актив. Швидке лікування і профілактика грибка нігтів і стоп за рахунок ефекту «саркофага», який посилює знищує вплив на спори грибка. 100% натуральний і безпечний засіб! Детальніше тут…

Сприятливе для життєдіяльності і розмноження грибків середовище створюють такі умови, як підвищена вологість, відсутність доступу кисню, тепло і так далі. І саме тому часто мікоз стопи розвивається у людей, що носять синтетичний, незручне, закриту і тісне взуття.

Прояви

Грибок стопи, симптоми якого будуть детально розглянуті нижче, є вкрай неприємним захворюванням, що приносять сильний дискомфорт. Як зрозуміло з назви, основною ділянкою локалізації є саме стопи, причому часто вражаються ділянки між пальцями, п’яти, а також підошви. Але часто до грибка стоп приєднується і оніхомікоз, тобто ураження нігтьових пластин.

Ознаки, причини і лікування грибка стопиФото грибка стопи

Основні симптоми грибкових уражень стоп:

 • Сквамозна форма захворювання найбільш легка. Прояви розмиті або практично непомітні. На фото видно, що зазвичай відбуваються деякі зміни в структурі епідермісу. Шкіра лущиться, стає більш сухою, тонкою і вразливою. Часто хворі не сприймають це як симптоми і не починають лікування грибка стопи на даному етапі, тому захворювання розвивається далі.
 • Сквамозно-гиперкератотическая форма відрізняється тим, що шкіра починає ущільнюватися, на поверхні з’являються інфільтровані патологічні ділянки з ненормальними вкрапленнями. Малюнок епідермісу і борозенки стають більш помітними і яскраво вираженими, а в складках на даному етапі може спостерігатися муковидное лущення (тобто шкіра стає ніби присипаній борошном, принаймні, так вона виглядає на фото). Також може виникнути свербіж.
 • Интертригиозная форма характеризується ураженням шкірних складок. На даному етапі в процес втягуються ділянки між пальцями, шкіра в цих зонах починає червоніти, тріскатися, сильно лущитися. В деяких місцях ділянки епідермісу можуть повністю або частково відшаровуватися, що можна оцінити на фото. Все це супроводжується посиленням свербіння, і до такого симптому приєднуються інші: печіння, сильний дискомфорт.
 • Найбільш важка, запущена і складна – дісгідротіческая форма, при якій можуть з’являтися еритеми (почервоніння, спровоковані припливом крові до шкіри), а також бульбашки, заповнені прозорою рідиною. Останні можуть лопатися, на їх місці часто залишаються ранки, вогнища відшарування епідермісу або лущення. На даному етапі розвитку захворювання симптоми стають гострими і явними, сильний дискомфорт супроводжується печінням, іноді спостерігається мокнутие, гіперемія (підвищення температури уражених ділянок тіла), сильне печіння, свербіж, виражена набряклість.

Діагностика

Перш ніж з’ясовувати, як позбутися від грибка стопи, слід уточнити або поставити діагноз. І зробити це може тільки лікар, а саме трихолог, до якого ви повинні звернутися при перших же симптомах мікозу стопи. Досвідченого і кваліфікованого фахівця вистачить одного огляду, але для уточнення захворювання та з’ясування його збудників може бути призначений додатковий аналіз ураженої ділянки епідермісу.

Як лікувати?

Як вилікувати грибок стопи в домашніх умовах народними або спеціалізованими засобами? Перш за все, почати активно діяти варто якомога раніше, адже якщо поразка незначне і торкнулося невелику площу стопи, то захворювання відступить набагато швидше. А коли патогенні мікроорганізми почнуть активно і швидко розмножуватися і проникнути в глибокі шари епідермісу, ситуація погіршиться, і лікування грибка стопи сильно ускладниться.

Аптечні засоби

Зазвичай лікарі призначають різні місцеві антимикотические препарати, які продаються без рецепта в аптеках і випускаються у формі спреїв, гелів, присипок, мазей або кремів. Вони наносяться на уражені ділянки і частина здорових тканин, їх цілком можна застосовувати в домашніх умовах, але бажано під контролем і за рекомендацією лікаря.

Ознаки, причини і лікування грибка стопи

Спеціалізовані засоби, що застосовуються в домашніх умовах, містять протигрибкові компоненти, які надають фунгіцидну та фунгістатичну впливу, тобто, по-перше, зупиняють процес розмноження патогенних мікроорганізмів, по-друге, створюють вкрай несприятливі для них умови, в-третіх, проникають через оболонки клітин і викликають загибель, тобто знищують паразитів.

Ефективні аптечні препарати: «Экзодерил», «Лоцеріл», «Бифосин», «Нізорал», «Ламізил», «Тербинофин» та інші.

Народні засоби

Вирішивши скористатися народними засобами в домашніх умовах, ви повинні розуміти, що, по-перше, не всі вони ефективні, по-друге, якщо поразка серйозне, то таке лікування точно не допоможе. І тому використовувати подібні рецепти варто в комплексі з аптечними препаратами.

Найбільш популярними народними засобами є такі як перекис водню, сік чистотілу, часник, морська сіль, лопух, відвар кори дуба і так далі. Вони дозволяють усунути деякі симптоми захворювання, а також створити несприятливу для грибків середу. І це, безперечно, прискорить одужання. Але все ж позбутися від мікозу остаточно, користуючись виключно народними засобами, практично неможливо.

Препарати широкого спектру дії

Як позбутися від грибка стопи, якщо лікування місцевими засобами (у тому числі і народними), що застосовуються в домашніх умовах, не допомагають? В таких випадках лікарі зазвичай призначають препарати широкого спектру дії у вигляді капсул або таблеток, що приймаються всередину. Речовини всмоктуються в кров і проникають у всі тканини організму, що дозволяє остаточно знищувати всіх паразитів.

Правила успішного лікування

Щоб лікування було ефективним, варто дотримуватися кількох простих правил:

 • Обов’язково продезінфікуйте своє взуття, а також предмети особистої гігієни, так як на них напевно залишилися патогенні мікроорганізми, і це може спровокувати повторне зараження.
 • Будь препарат має побічні дії і протипоказання, тому перед застосуванням обов’язково уважно вивчіть інструкцію. А якщо ви вирішили скористатися народними засобами, то проведіть тест, наносячи на шкіру невелику кількість складу і протягом доби простеживши за реакцією шкірних покривів.
 • Зміцнюйте імунітет, щоб мікоз не рецидивировал.
 • Дотримуйтесь заходів профілактики грибка: використовуйте тільки свої взуття, предмети і засоби особистої гігієни, а в громадських місцях не ходіть босоніж.
 • Навіть на фото видно, що грибок – це неприємно і небезпечно. Почніть лікування якомога раніше, щоб швидко позбутися від мікозу.

  Ознаки, причини і лікування грибка стопи