Протягом всього періоду вагітності в жіночому організмі відбувається безліч нових процесів. Багато стикаються з появою судинних зірочок або інших проблем зі шкірою. Які заходи вжити для лікування папілом під час виношування малюка?

Зміст

 • Що робити, якщо при вагітності з’явилися папіломи?
 • Папіломи, бородавки і кондиломатоз: причини виникнення
 • Чому з’являються бородавки при вагітності
 • Наскільки небезпечні бородавки для вагітності і плоду
 • ВПЛ: вплив на дитину
 • Пологи при вірус ВПЛ в крові матері
 • Чим небезпечні бородавки на інтимних місцях під час вагітності
 • На сосках і ареолах
 • На статевих губах
 • Папіломи на руках і ногах
 • Гострокінцеві кондиломи
 • Видалення бородавок під час вагітності
 • Можна припікати або видаляти бородавки рідким азотом
 • Оперативне видалення
 • Чому можуть з’явитися знову
 • Корисне відео
 • Що робити, якщо при вагітності з’явилися папіломи?

  Вагітність — це завжди радісний період для кожної жінки.

  На останніх місяцях жінка може виявити у себе освіти на шкірі у вигляді маленьких папілом.

  Як впливає цей процес на нормальний перебіг вагітності і чи можлива передача ВПЛ (вірус папіломи людини) дитині під час пологів?

  Папіломи, бородавки і кондиломатоз: причини виникнення

  Всі ці новоутворення на шкірі відносяться до категорії доброякісних. Вони мають невеликий розмір, частіше всього тілесного або коричневого кольору. Місця локалізації — обличчя, руки, шия, груди і живіт. Самі по собі не викликають дискомфорту, крім естетичного. Вагітні відносяться до таких утворень з великим побоюванням. Для початку розберемося в причинах, які спричиняють появу папілом на тілі.

  Основна причина — підвищена активність вірусу папіломи людини, який постійно мешкає в людському організмі. Під дією певних факторів він починає своє активне розмноження, чим і провокує утворення на шкірі ущільнень із зовнішнього епідермісу.

  До провокуючих чинників потрібно віднести:

  • погану екологію;
  • зниження імунітету;
  • погане харчування;
  • запальні або інфекційні процеси в період вагітності;
  • загострення хронічних захворювань.

  Чимало важливу роль відіграє генетичний чинник. Якщо жінка страждала від підвищеного утворення кондилом на тілі до настання вагітності, то в період перебудови організму ризик їхнього розвитку підвищується в кілька разів.

  Також причина кондиломатоза — зайва вага, цукровий діабет. Жінки, які в період виношування малюка сильно набирають кілограми, страждають від активного росту і появи новоутворень.

  При носінні тісного одягу зона пахв, стегон, підколінних складок і т. д. піддається сильному тертя, що також провокує появу нових папілом. У період вагітності важливо носити зручні та просторі речі з натуральних матеріалів.

  Чому з’являються бородавки при вагітності

  До настання вагітності жінка може не підозрювати, що є носієм ВПЛ. Цей вірус передається контактно-побутовим шляхом і присутня у 80% населення.

  Основний поштовх до активізації вірусу папіломи — гормональні зміни, які відбуваються вже з першого тижня вагітності. У першому триместрі активно формується плацента, яка виробляє естроген і кортизол.

  Наднирники починають синтезувати велику кількість глюкококортикоидов. Усі ці процеси сприяють розм’якшенню верхніх шарів епітелію, в результаті чого з’являються розтяжки, пігменти та бородавки.

  Наскільки небезпечні бородавки для вагітності і плоду

  Жінка в період вагітності обов’язково здає аналіз крові на виявлення ВПЛ в організмі. При отриманні позитивного результату вона відразу починає хвилюватися, чи не матиме цей вірус негативного впливу на дитину і протягом вагітності. Все залежить від місця розташування і розмірів новоутворень.

  ВПЛ: вплив на дитину

  Негативний вплив цього вірусу на плід мінімальне. Якщо папіломи локалізуються в зоні інтимних місць, то під час пологової діяльності ВПЛ може передатися дитині. Однак його організм впорається з ним самостійно, не викликаючи ніяких неприємних симптомів. Те ж саме стосується і періоду лактації, коли кондиломи знаходяться на сосках матері.

  Клінічно доведено, що ВПЛ не впливає на внутрішньоутробний розвиток і не викликає ніяких відхилень у плоду. Небезпеку представляють лише гострокінцеві бородавки, так як вони мають високу ступінь переродження у злоякісні утворення.

  Пологи при вірус ВПЛ в крові матері

  Ризик передачі вірусу дитині при наявності папілом на геніталіях дуже високий. Але цей процес не становить особливої небезпеки і не впливає на здоров’я малюка. Дитячий організм стає носієм ВПЛ і самостійно з ним справляється.

  Наявність вірусу папіломи не є прямим показанням до проведення кесаревого розтину. Серед негативних наслідків для дитини варто виділити папіломатоз гортані, який розвивається протягом перших кількох років життя. Однак ця патологія легко піддається лікуванню і не несе прямої загрози для життя.

  Чим небезпечні бородавки на інтимних місцях під час вагітності

  Небезпека кондилом в інтимній зоні полягає в можливій передачі ВПЛ дитині. Також такі новоутворення можуть з часом переродиться в злоякісні. При носінні тісного білизни бородавки травмуються, з’являється ранка, яка може легко інфікуватися. Це дуже небезпечний стан для вагітної.

  На сосках і ареолах

  В даному випадку забороняється носіння тісного бюстгальтера з-за високого ризику травмування бородавок. Те ж саме стосується періоду грудного вигодовування.

  Жінка буде випробовуватися сильний дискомфорт і біль, папіломи травмуються, починають кровоточити. В результаті підвищується ризик інфікування рани. Такі кондиломи підлягають обов’язковому видаленню.

  На статевих губах

  Папіломи великих розмірів перешкоджають процесу розродження жінки, можуть травмуватися і викликати кровотечу. Також такі утворення нерідко провокують розвиток дисбактеріозу піхви у жінки з’являються рясні виділення. При локалізації папілом всередині піхви може статися розрив родових шляхів, тому в таких випадках жінці проводять позаплановий кесарів розтин.

  Папіломи на руках і ногах

  Частим місцем локалізації цих новоутворень є стопи, долоні або самі кінцівки. Вони можуть бути ниткоподібними, овальними, пальцевидними, плоскими і т. д. Всі види бородавок ніяк не впливає на вагітність і пологи. Тому лікарі спостерігають за ними в динаміці. Якщо виникає активне зростання, то папілома підлягає видаленню.

  Гострокінцеві кондиломи

  Вважаються одними з найнебезпечніших з-за високого ризику переродження в ракові пухлини. При їх локалізації на шийці матки або геніталіях необхідно провести термінове видалення.

  В іншому випадку пологи спровокують сильний ріст і утруднення проходження дитини по родових шляхах. Найчастіше гострокінцеві кондиломи локалізуються на статевих губах або анусі жінки. Зараження дитини під час пологів практично 100%.

  Видалення бородавок під час вагітності

  При виявленні у себе на тілі папілом або бородавок необхідно обов’язково повідомити про це лікаря. Залежно від місця локалізації, розмірів і характеру такої освіти лікар підбере коректну схему терапії. Якщо воно не доставляє ніякого дискомфорту жінці і не представляє загрози для плоду, то лікування не проводять.

  Ще одним дуже важливим моментом є термін, на якому знаходиться жінка. Лікування не проводять в першому триместрі, оптимальним вважається другою або початок третього триместру.

  Можна припікати або видаляти бородавки рідким азотом

  Видалення бородавок таким способом при вагітності протипоказане. Використовувати припікання рідким азотом можна тільки при локалізації папілом на вульві, у всіх інших випадках доцільно використовувати інші методики.

  Оперативне видалення

  Цей спосіб застосовується вкрай рідко. Лікарі призначають скальпельное видалення при великих розмірах папілом або при підозрі на злоякісність. Після висічення біоматеріал відправляють у гістологічну лабораторію для подальшого аналізу.

  Крім цього, метод вважається травматичним, на місці папіломи залишається рубець. Фахівці не рекомендують використовувати хірургічне видалення із-за необхідності застосування анестезії, що вкрай небажано в період вагітності.

  Чому можуть з’явитися знову

  Ризик повторного розростання бородавок дуже великий. Ні один метод лікування не дає 100%-ву гарантію на повне видалення утворень. Залежно від обраного методу лікар може не повністю видалити бородавку, що залишився ділянку під дією певних чинників може знову дати активне зростання. Також повторний рецидив провокують часті стреси і нервові напруження, пошкодження бородавок і т. д. Для того щоб знизити ризик повторного появи папілом потрібно дотримуватися усіх лікарських рекомендацій.

  Вірус папіломи людини в більшості випадків веде свою життєдіяльність в організмі людини безсимптомно. В період вагітності він активізується через багатьох факторів (перебудова гормонів, набір ваги тощо). В залежності від розмірів і локалізації утворень лікар підбирає індивідуальну схему лікування. Спостереження за загостреними кондиломами ведеться в динаміці, при активному зростанні вони підлягають обов’язковому видаленню з-за ризику переродження. Небезпека для плода при ВПЛ у матері мінімальна.

  Корисне відео