Пармезан: калорійність і його основні особливості

Сир пармезан відрізняється терміном зберігання – він дуже тривалий. Крім того, продукт не вибагливий до умов зберігання. Завдяки складу даний продукт харчування володіє високою харчовою цінністю. Смакові якості на високому рівні у порівнянні з багатьма аналогічними сортами сиру.

Зміст:

 • 1 Склад і спосіб приготування сиру пармезан
 • 2 Харчова цінність сиру
 • 3 Корисні властивості пармезану
 • 4 Негативні якості
 • 5 Протипоказання до вживання вагітним пармезану

Склад і спосіб приготування сиру пармезан

Оригінальний пармезан виробляють лише в декількох провінціях Італії. Смакові якості безпосередньо залежать від того, який травою харчуються корови. Аналоги даного сорту сиру можна знайти в будь-якій країні, але технологія приготування істотно відрізняється.

Спосіб приготування пармезану:

Пармезан: калорійність і його основні особливості

Молодий пармезан

 • Надої залишають на ніч, після чого збирається вершок.
 • Зібрані вершки вливають у молоко ранкового надою.
 • Отриману масу нагрівають до 35°.
 • Вливається закваска, в результаті чого через деякий час почнуть утворюватися сирні згустки.
 • Сирні згустки витягуються, подрібнюються і розігріваються до 50°.
 • Під час підігріву, що триває близько години, виділяється зайва рідина, яку слід витягти.
 • Готову субстанцію кілька годин тримають у тканини. Потім перекладають у дерев’яну форму, де сир зберігається кілька днів. Остаточне дозрівання завершується на полиці. Тривалість цього процесу 1-1,5 року.
 • Звернувши увагу на інгредієнти, які використовують для приготування цього сиру, можна зробити висновок: калорійність пармезану дуже висока.

  Харчова цінність сиру

  Пармезан: калорійність і його основні особливості

  Піца три сиру з пармезаном

  Сир пармезан багатий білками, жирами і вуглеводами. Таким чином, харчова цінність продукту має високу оцінку. Його додають в багато страви. Пармезан у невеликих кількостях вживають, коли хочуть схуднути.

  На 100 грам сиру доводиться 392 калорії. Завдяки цьому даний молочний продукт ідеально поєднується з червоним і білим вином, а також м’ясними і овочевими стравами. Багато рецепти випічки теж включають в свій склад пармезан.

  Молоко, що є основним інгредієнтом сиру, забезпечує наявність кальцію, який в свою чергу є будівельним матеріалом для організму. Ось чому сир пармезан так популярний. Бутириловая кислота захищає організм від утворення ракових клітин, а також покращує стан шкірних покривів.

  Ізовалеріанова кислота стабілізує роботу серця і судин, заспокоює нервову систему і протидіє виникненню судом у кінцівках.

  Корисні властивості пармезану

  Пармезан: калорійність і його основні особливості

  Пармезан — джерело вітамінів

  Завдяки багатому складу молочний продукт володіє масою позитивних якостей. Саме тому він так поширена і активно використовується в кулінарії.

  Очевидні плюси:

  • висока харчова цінність
  • відсутність холестерину
  • наявність амінокислот і мінералів
  • не обтяжує роботу кишечника
  • володіє приємним смаком і запахом
  • піддається будь-термічній обробці
  • може зберігатися практично при будь-яких умовах і тривалий час

  Важливо. Сир переробляється кишково-шлунковим трактом протягом кількох годин.

  Пармезан покращує обмін речовин. Сприятливо впливає на стан шкіри, нігтів і волосся, так як кількість корисних речовин дуже велика і вони мають широкий спектр дії на організм.

  Негативні якості

  Присутні також і негативні фактори, які обмежують умови вживання молочного продукту. Це пояснює склад сиру пармезан. З-за присутності натрію його не можна вживати людям, у яких підвищений тиск.

  Щоб не ускладнювати роботу шлункового-кишкового тракту, доза сиру на добу не повинна перевищувати 100 грам. Переїдання може призвести до прояву головного болю. Якщо продукт входить в меню дієти, то кількість вживання знижується до 40-30 грам на добу.

  Тільки завдяки природним компонентам, які входять до складу сиру, він не має великого списку протипоказань до вживання.

  Протипоказання до вживання вагітним пармезану

  Для майбутніх мам дуже важливо отримувати всі корисні речовини. Більшість з них міститься в пармезані, але багато лікарів вважають, що краще не вживати цей молочний продукт під час вагітності.

  Побоювання присутні з-за того, що в процесі приготування використовують пастеризоване молоко. В ньому може бути присутнім досить серйозна бактерія, що призводить до викидня.

  Але з іншого боку, продукт з молока багатий вітамінами, що просто необхідно для вагітної жінки. Тим більше, що харчова цінність пармезану призводить до швидкого насичення і не сприяє переїданню.

  Вживати сир пармезан вагітним чи ні – відповісти остаточно не можна. Це особистий вибір. Але випадків зараження якимись захворюваннями в результаті вживання пармезану не зафіксовано, якщо це оригінал.

  Пармезан володіє масою позитивних факторів, які безпосередньо залежать від складу. Оригінальний пармезан має особливий колір – злегка жовтий, а також легкий квітковий смак і тонкий молочний запах. Харчова цінність продукту свідчить про те, що його використання в кулінарії повністю виправдано. Сир пармезан, його калорійність, склад і спосіб приготування – все становить оригінальний і неповторний букет.