Печія при вагітності: чому з’являється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити стан

Зміст

 • Печія при вагітності: патологія або норма?
 • Печія у вагітних
 • Чому виникає вночі
 • Чому не проходить
 • Чому спостерігається після прийому їжі
 • Чи небезпечна для дитини
 • Супроводжується печія болями в шлунку
 • Можна вважати печію на ранніх термінах до затримки місячних першою ознакою вагітності
 • Причини
 • В першому триместрі
 • У другому триместрі
 • У третьому триместрі
 • Як впоратися з печією медикаментозно
 • Які таблетки можна пити на термін до 3 місяців
 • Що приймати в другому триместрі
 • Чи можна пити засоби від печії перед пологами
 • Як довго спостерігається печія у вагітних
 • Лікування народними засобами в домашніх умовах
 • Рецепти безпечних засобів
 • Що не можна приймати
 • Яке харчування при печії під час вагітності
 • Вправи
 • Коли проходить
 • Корисне відео
 • Печія при вагітності: патологія або норма?

  Період очікування малюка для майбутньої мами часто затьмарюється різними неприємними сюрпризами з боку здоров’я, наприклад, печією. Практично кожна вагітна жінка випробувала на собі всі принади цієї проблеми.

  Печія у вагітних

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станЦе дискомфортне відчуття знайоме багатьом. Відчуття печіння в ділянці стравоходу — це головний симптом цього диспепсичного розлади.

  Патогенез цього стану пов’язаний з попаданням соляної кислоти (головного речовини в складі шлункового соку) в стравохід. У нормі середовище шлунку кисла, стінки органу вистелені захисної слизової плівкою, завдяки чому не піддаються агресивному дії кислоти. Середа стравоходу близька до нейтральної і стінки цього органу не мають захисної оболонки.

  Внаслідок впливу різних факторів соляна кислота потрапляє в стравохід і роз’їдає його стінки, відбувається своєрідний опік, що і викликає дискомфорт.

  Чому виникає вночі

  Тіло перебуває в горизонтальному положенні, з-за чого з’являється тиск на нижній стравохідний сфінктер (НПС). З-за цього стінки останнього слабшають і пропускають вміст шлунка в зворотному напрямку.

  Поява стану вночі частіше пов’язано з щільним вечерею перед сном або прийомом їжі в лежачому положенні.

  Чому не проходить

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станОснова цього стану — тиск матки на внутрішні органи, в т. ч. шлунок.

  Систематичне поява диспепсичного розладу може бути наслідком:

  • незбалансоване харчування;
  • прийому їжі лежачи;
  • підняття важких речей;
  • хвороб ШКТ;
  • одягу, не відповідає розміру та ін.

  Чому спостерігається після прийому їжі

  Етіологія цього диспепсичного розладу може бути пов’язана зі слабкістю НПС та порушенням моторної функції шлунка внаслідок:

  • підвищеного тиску матки;
  • прийому великої порції їжі, яка створює додаткове внутрішлунковий тиск;
  • достатку жирного, гострого, смаженого, маринованого, кислого, солоного або солодкого в раціоні.

  Чи небезпечна для дитини

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станЦей стан не несе шкоди для плоду і не впливає на гестаційний період. Однак ігнорування диспепсичного розладу може призвести до розвитку різних хвороб ШКТ у матері.

  Супроводжується печія болями в шлунку

  Диспепсическое розлад не супроводжується болями в, за умови відсутності запалення в цьому органі.

  Можна вважати печію на ранніх термінах до затримки місячних першою ознакою вагітності

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити стан Печія не є основною ознакою вагітності.

  Якщо турбує цей симптомом, але немає затримки в менструальному циклі, змін у молочних залозах, токсикозу, то його слід розглядати як розлад травлення.

  Причини

  Причин появи печії може бути кілька, і всі вони відрізняються за характером і симптоматичекому прояву.

  В першому триместрі

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станНа ранніх термінах цей симптом виникає дуже рідко. Але іноді жінки стикаються з цим станом на 1 триместрі (особливо, якщо симптом турбував ще до вагітності) і причиною цього гормональні зміни. Під впливом прогестерону (який різко збільшується в період гестації) розслаблюється гладка м’язова тканина органів, в т. ч. НПС, що і призводить до зворотного руху їжі і хворобливих відчуттів.

  У другому триместрі

  Поява в середині гестаційного терміну пов’язано із зростаючою маткою, яка чинить тиск на органи ШКТ, з переїданням, з незбалансованим раціоном і з посиленим виробленням прогестерону, що окремо або в комплексі викликає неприємний симптом.

  У третьому триместрі

  Найчастіше це розлад травлення з’являється до кінця гестації. З ним стикається практично кожна вагітна жінка. Внутрішні органи відчувають колосальне навантаження із-за значного збільшення розмірів матки, і це стосується не лише органів ШКТ, але і дихальної системи, нирок, серцево-судинної та ін. Матка просто здавлює внутрішні органи, що і провокує різні неприємні симптоми.

  Як впоратися з печією медикаментозно

  Більшість ліків заборонені під час вагітності, тому до вибору препарату слід підійти з особливою обережністю і приймати тільки після згоди лікаря.

  Які таблетки можна пити на термін до 3 місяців

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станУ цей період рекомендується приймати лікарські засоби групи альгінати — вони найбільш безпечні, не вбираються в шлунок, діють швидко, мають обволікаючу властивість.

  Гевискон — володіє обволікаючим дією, створює захисну плівку, яка запобігає подразненню стравоходу.

  Ламиналь — застосовується як обволікаючий, спазмолітичний засіб. Нормалізує кислотоутворюючу функцію шлунка, знімає запалення, зменшує печію.

  Що приймати в другому триместрі

  У цей період дозволяється застосовувати антациди, до складу яких входить магній, алюміній, кальцій карбонат. Вони нейтралізують надлишкову кислоту у шлунку, володіють м’яким загоюючою властивістю.

  Ренні — нейтралізує підвищену кислотність шлунку. Ефект після прийому настає через 4-6 хвилин.

  Маалокс — нейтралізує соляну кислоту, м’яко обволікає і пов’язує токсичні сполуки. Має невелику знеболюючу дію через декілька хвилин після застосування.

  Гастрацид — зменшує агресивність соляної кислоти, захищає слизовий шар за рахунок утворення обволікаючої плівки, має вітрогінну властивістю.

  Чи можна пити засоби від печії перед пологами

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станПечія в кінці вагітності значно посилюється. Якщо жінку турбує сильний біль і печіння, то не варто терпіти дискомфорт. Дозволяється прийняти лікарський препарат, але тільки після узгодження з лікарем.

  Як довго спостерігається печія у вагітних

  Цей симптом може турбувати протягом декількох днів, а потім безслідно зникнути, а може турбувати протягом усього терміну гестації — в кожному випадку індивідуально.

  Лікування народними засобами в домашніх умовах

  Враховуючи, що більшість медикаментів в період гестації заборонені, відмінною альтернативою аптечних препаратів стає лікування перевіреними народними засобами.

  Рецепти безпечних засобів

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станМолоко — це одне з найбільш поширених засобів, які використовуються в боротьбі з печією. Його терапевтична дія обумовлена тим, що продукт відноситься до слабо-лужною і, потрапляючи в кисле середовище шлунка, сприяє її дезактивації. А завдяки обволакивающему властивості усуває запальні процеси, м’яко знеболює і сприяє загоєнню пошкоджених тканин. Однак захоплюватися їм також не варто, оскільки продукт містить жири, які при попаданні в шлунок стимулюють вироблення кислоти, що може призвести до зворотного ефекту. Краще вжити стакан знежиреного або нежирного теплого молока.

  Сода — цей продукт широко застосовується від печії. При низьких дозах вона безпечна для матері і дитини. Не токсична, але не є лікарським засобом, тому приймати її слід обережно, не перевищуючи рекомендовані пропорцій. Потрапляючи в шлунок, сода вступає в реакцію з соляною кислотою і нейтралізує її. Вона ефективно позбавляє від неприємного дискомфорту в стравоході через кілька хвилин після прийому. Для приготування розчину слід змішати половину чайної ложки соди в склянці теплої води і випити. Не варто використовувати соду в якості постійного лікування, особливо, якщо печія турбує щоденно.

  Що не можна приймати

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станВсі методи лікування народними засобами необхідно узгоджувати з лікарем. Тільки фахівець зможе оцінити користь і шкоду того чи іншого рецепту для лікування в домашніх умовах.

  Самостійне лікування за допомогою різних відварів трав, настоянок та ін. може не тільки не принести очікуваного результату, але і нашкодити здоров’ю. Наприклад, в інтернеті можна зустріти рецепти для лікування недуги з використанням цибулі, часнику, лимона, оцту, імбиру і ін. продуктів, які не тільки не покращать стан, а навпаки, нашкодять.

  Яке харчування при печії під час вагітності

  Основна увага при лікуванні цього диспепсичного розлади слід приділити харчуванню. З раціону потрібно виключити або максимально обмежити цитрусові і кислі фрукти; овочі: цибуля, томати; прянощі; гостре; бобові; копчене; солоне; консервацію і маринади; жирне; смажене; кондитерські вироби — всі продукти, які створюють серйозну навантаження на шлунок або підвищують кислотність.

  Дозволяються солодкі фрукти і ягоди (кавун, банани, диня); овочі в сирому, печеному, тушкованому і вареному вигляді (морква, картопля, буряк, кабачки, капуста, гарбуз і ін); нежирна або знежирена молочна продукція, нежирне м’ясо і риба (куряча грудка, кролик, яловичина, судак, лящ, тріска, минтай, камбала, путасу та ін), крупи тощо

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станОсобливості харчування:

 • Дробові порції — одне з головних правил харчування. При вживанні невеликих порцій шлунок перестає виробляти надмірну кількість соляної кислоти, працює в комфортному режимі, застійних процесів не виникає. Рекомендується розподілити добовий раціон на 6 прийомів їжі.
 • Їсти потрібно повільно, ретельно пережовувати їжу — це значно спростить роботу ШКТ і запобіжить печію.
 • Останнє вживання їжі має бути за кілька годин до сну (приблизно за 3-4 години). Уві сні організм значно довше переробляє їжу, тиск у шлунку не знижується, а в комплексі з горизонтальним положенням тіла, ймовірність нічної печії підвищується в рази.
 • Не слід вживати їжу або напої надмірно холодними або гарячими. Це додатково дратує стінки органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту і підвищує ризик появи печії.
 • Вправи

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити стан Фізичні вправи, будь то згинання або розгинання тіла, вправи на передні м’язи живота, біг, стійка в колінно-ліктьовому положенні і ін. збільшують тиск на шлунок і провокують викид його вмісту в стравохід.

  Печія при вагітності: чому зявляється на початку і перед пологами, які таблетки можна пити і можна використовувати народні методи лікування, які допоможуть полегшити станЦе не означає, що вагітній жінці потрібно повністю відмовитися від фізичної активності. Вправи повинні бути в міру інтенсивними і не повинні створювати навантаження на грудну клітку, область живота. Не можна їх виконувати відразу після прийому їжі.

  Ефективним методом профілактики печії є дихальні вправи. Вони допомагають зменшити частоту і інтенсивність загострень, зміцнити м’язовий шар НПС, поліпшити загальний стан організму.

 • Необхідно прийняти зручне положення сидячи. Глибоко і повільно вдихнути, задіюючи всі м’язи грудної клітки і черевної порожнини. Повільно видихнути. Повторити 5 разів.
 • Зробити максимальних вдих і затримати дихання на кілька секунд, стискаючи при цьому м’язи живота. Спокійно видихнути. Повторити 5 разів.
 • Глибоко вдихнути, затримати дихання на 2 секунди. Видихати повітря поетапно, через 3-4 видиху. Повторити 3 рази.
 • Повільно набрати в груди повітря, затримати на 3 секунди і різко видихнути. Повторити 2 рази.
 • Ця група вправ допоможе розвинути м’язову систему легень і травного тракту.

  Коли проходить

  Багато жінок відзначають, що печія перестає турбувати за кілька днів до пологів. Це пов’язано з тим, що живіт майбутньої мами опускається і тиск на шлунок, легені, серце та ін органи значно слабшає. У зв’язку з цим більшість жінок відчувають полегшення і готуються до зустрічі з малюком.

  Основна причина печії в період гестації — фізіологічні зміни організму. До вирішення проблеми вагітній жінці потрібно підійти комплексно: переглянути раціон, порції і режим харчування; вибрати підходящий медикаментозний препарат, на випадок, якщо печія приносить серйозний дискомфорт і усунути її в домашніх умовах не вдається. Якщо всі перераховані вище методи не дають результату — обов’язково звернутися до лікаря, можливо, причина дискомфорту більш серйозна і вимагає грамотного лікування.

  Корисне відео