В даний час хвороба отримала широке поширення в розвинених країнах, де люди не обмежені у виборі харчових ресурсів. Рясне і часте харчування, необмежене вживання спиртних напоїв і брак часу — все це причини недуги. Сильна печія може зустрічатися при вагітності, тому в цьому положенні особливо важливо максимально ретельно стежити за здоров’ям і, побачивши перші симптоми, почати приймати кошти, заздалегідь проконсультувавшись з фахівцем (деякі кошти вкрай небезпечно приймати при вагітності, оскільки Ви ризикуєте не тільки не пролікувати недуг, але і підставити під загрозу здоров’я плоду). Чому печія легко розпізнається? І чому ознаки хвороби не можна ігнорувати? Чому не можна самостійно і безконтрольно приймати лікарські засоби (наприклад, ренні таблетки)? Чому народні засоби не можуть вилікувати хворобу? Чому при вагітності може з’явитися печіння в області шлунково-кишкового тракту?

Симптоми

Хвороба має такі ознаки:

 • Відчуття дискомфорту в області грудини, поступово піднімаючись по стравоходу (сильна печія може не тільки підніматися, але і спускатися);
 • Хворий відчуває переповненість шлунка;
 • Почуття гіркоти або кислого смаку в ротовій порожнині.

Дані ознаки можуть наростати при виконанні нахилів або поворотів.

Крім того, печія сама входить до симптоми різних захворювань, що найбільш часто зустрічаються з яких є: гастроезофагіальная рефлюксна хвороба (іноді інші симптоми можуть бути малопомітними), езофагіт, а також порушення моторики органів травної системи.

Печія: легка діагностика

Оскільки печія може бути ознакою захворювання шлунково-кишкового тракту, для того, щоб пролікувати всі симптоми недуги, необхідно провести ретельну діагностику. Не посоромилися виділити час на проходження досліджень: візьміть відгул на роботі, попередивши начальника фразами типу: «я лечу важке захворювання», «я лечу травму ШЛУНКОВО-кишкового тракту», «я лечу ускладнення печії» і так далі.

Будь-який грамотний лікар не буде намагатися вилікувати Вас без попередньої діагностики. Саме тому варто задуматися про відмову від послуг лікаря, говорить фрази типу: «Я лечу хвороби ШКТ без діагностики», «Лечу печію за день», «Лечу виразки без консультації» і так далі. Пам’ятайте, що ознаки декількох хвороб можуть бути схожими, а пролікувати одне захворювання засобами для іншого вкрай проблематично (особливо якщо ВИ використовуєте народні методи, намагаючись вилікувати виключно ознаки).

Зазвичай фахівець призначає эзофагогастроскопию — огляд слизової оболонки тракту за допомогою спеціального приладу. Якщо Ви категорично не хочете використовувати цей метод, то попросіть лікаря про рентгеноконтрастні дослідження (але пам’ятайте, що його не рекомендується застосовувати при вагітності). Для виявлення властивостей кислоти в шлунку буде використовуватися спеціальний зонд (даний спосіб максимально некомфортний при вагітності, особливо на перших триместрах). Даний спосіб не дуже приємний (зонд повинен знаходитися в носі протягом тривалого часу), проте саме він дозволить побачити ознаки печії на ранній стадії.

Намагатися пролікувати або уникнути?

Безумовно, найкращим варіантом буде дотримання профілактики: сильна печія насилу піддається лікуванню (її не можна вилікувати без операційного втручання). Саме тому рекомендується виконувати ряд нескладних профілактичних заходів:

 • Приймайте їжу кілька разів на день, уникаючи надмірно великих порцій;
 • Вечеря повинна бути не пізніше за 2-3 години до сну;
 • Не носіть речі, які заважають руху (слід відмовитися від тісних корсетів, бондажей і надмірно затягнутих ременів);
 • Уникайте гострого, смаженого, жирного (найчастіше причини недуги криються в неправильно підібраному меню);
 • Кислі напої, алкоголь і кава також під забороною (багато людей не припиняють балуватися улюбленим напоєм навіть в реабілітаційні період, а потім цікавляться, чому ж хвороба не вдалося пролікувати).

Народні засоби: надійний спосіб вилікувати хворобу або марна трата часу?

Печія — частий гість і в людей, що живуть в селі і люблять поїсти. Зазвичай жителі воліють не витрачати гроші на медикаментозне лікування, а використовувати перевірені народні засоби:

 • Сік сирої картоплі здатний знищити ознаки недуги, якщо приймати його по одній столовій ложці двічі на день за 40 хвилин до прийому їжі);
 • Стакан молока здатна втихомирити причини хвороби (молоко буде вступати в реакцію з кислотою нейтралізації);
 • Пролікувати хворобу можна цілющим напоєм з трави фенхелю, кропу і подрібненого насіння анісу. Візьміть ці компоненти в однакових частках, залийте окропом і настоюйте півгодини. Далі розчин необхідно процідити і приймати по склянці на день.

Слід пам’ятати, що народні засоби необхідно приймати суворо зазначених пропорціях (особливо при вагітності або, якщо у Вас сильна печія), щоб не нашкодити організму. Крім того, кращий спосіб вилікувати хворобу на початкових стадіях — усунути її причини (безумовно, ця рада не працює при вагітності, під час якої рекомендується приймати спеціальні засоби для полегшення загального стану організму).

Чому треба з обережністю ставитися до цілителів, які обіцяють пролікувати хвороба?

 

Пам’ятайте, що печія багата можливими ускладненнями (аж до виразки внутрішніх органів), тому не варто гаяти час на шарлатанів, що публікують оголошення види: «Лечу будь-яку недугу за один день», «сильна печія піде миттєво», «Лечу всі симптоми печії по фотографії» і так далі: пролікувати захворювання ці «фахівці» Вам не допоможуть, а дорогоцінний час (який можна було витратити на лікування) Ви втратите.

Лікування печії: народні засоби проти хірургічних втручань

Чому народні методи не в пошані у лікарів? Чому при вагітності необхідна попередня консультація перед прийомом будь-якого засобу?

Безумовно, лікування народними методиками є найбільш безболісним, однак, сильна печія такими методами не нейтралізується. Саме тому необхідно якомога швидше проконсультуватися з фахівцем (особливо важливо зробити це при вагітності і при загальній слабкості організму).

В даний час лікування може відбуватися за двома напрямками:

 • Медикаментозне
 • Печія буде купуватися за допомогою препаратів, здатних до нейтралізації надлишкової кислоти. Дане лікування може проводитися в домашніх умовах, тому саме воно рекомендується на ранніх стадіях недуги і при вагітності.

  Увага, якщо Ви використовуєте народні методики, то необхідно утриматися від них при прийомі препаратів: найчастіше компоненти, що містяться в травах, заважають вилікувати недугу, усуваючи лише його зовнішні ознаки.

 • Хірургічне
 • Якщо нижній харчової сфінктер не може повністю замикатися, необхідно термінове хірургічне лікування, яке полягає у формуванні штучного сфінктера, який відновить процес замикання і розмикання.

  Після операції Вам буде необхідний невеликий реабілітаційний період, тому не соромтесь звернутись до начальника з фразами типу: «Лікуємо захворювання шлунково-кишкового тракту, необхідний відпустку», «Я лечу симптоми виразкової хвороби», «Лікуємо важку печію» і так далі. Пам’ятайте, що печія — дуже підступне захворювання: якщо її не пролікувати в короткі терміни, то вона може перейти в більш серйозну стадію, і Ви витратите набагато більше часу і сил на її лікування.

  Часті питання

 • Я лечу легку форму недуги самостійно. Скільки триватиме процес одужання?
 • Часовий проміжок від початку лікувального процесу до повного одужання строго індивідуальний і залежить від цілої групи чинників: режиму дня, лікувальної дієти, препаратів, що приймаються, і заходів, що проводяться. Зазвичай легка форма захворювання при належному лікуванні проходить за кілька днів, але, якщо Ви любите поласувати кавою з жирним печивом, то процес одужання ризикує затягнутися на невизначений термін (з можливими загостреннями).

 • Чому народні методи лише погіршують мій стан?
 • Є декілька можливих причин:

  • У Вас є алергічна реакція на який-небудь компонент лікарського збору (рекомендується виключити даний збір з раціону повністю, або негайно проконсультуватися з алергологом);
  • Ваша хвороба перебуває в занедбаному стані, тому вона не піддається легкому лікування, а лише загострюється. Рекомендується якомога швидше звернутися до лікаря, поки у Вас не відкрилися нові ускладнення;
  • Ви користуєтеся неефективним збором (можливо, що лікар виявився некваліфікованим фахівцем, або переплутав засіб). У цьому випадку також рекомендується звернутися до сучасної медицини, оскільки кожен день зволікання відкладає Ваше одужання.