Пептидний косметика — одне із самих революційних відкриттів в області омолодження. Пептиди – це особливі природні сполуки, на їх основі відомі косметологічні лабораторії розробили унікальні формули, здатні запобігти в’янення шкіри. Новаторська технологія дозволила досягти таких результатів, які можна порівняти з ефектом від пластичних операцій. Що таке пептиди, як вони працюють і якого ефекту очікувати від пептидної косметики, дізнаєтеся з нашої статті.

Зміст сторінки

 • 1 Пептидний косметика: що це таке?
 • 2 Як пептиди діють на шкіру?
 • 3 Типи пептидів в антивікової косметики
 • 4 Косметика з ботулоподобным дією
 • 5 Косметика з антивіковими пептидами
 • 6 Пептиди з протинабрякову та імуномодулюючою дією
 • 7 найвідоміші лінії пептидної косметики
 • 8 Плюси від застосування косметики з пептидами
 • 9 Дивіться відео: Пептиди — крем з ефектом ботокса
 • 10 Дивіться відео: Оновлений догляд за обличчям після 30(Вітамін С, третиноїн, пептиди, кислоти тощо)
 • 11 Відгуки про застосування

Пептидний косметика: що це таке?

Пептиди — це сполуки, що складаються всього з декількох амінокислот. Завдяки такому простому складом, вони здатні з легкістю проникати в глибокі шари шкіри і вбудовуватися в процеси життєдіяльності, стимулюючи регенерацію клітин шкіри і сповільнюючи процеси старіння.

У чому відмінність пептидної косметики від інших сучасних омолоджуючих засобів? Будь якісний крем, ефективно доглядає лише за поверхневим шаром шкіри, оскільки кератин, еластин або колаген в їх складі мають занадто великі молекули, що не дозволяють їм проникнути в глибину епідермісу та закріпити позитивний результат. Пептиди діють в глибині дерми, тому застосування такої косметики дозволяє досягти вираженого та тривалого омолоджуючого ефекту.

Як пептиди діють на шкіру?

Природні пептиди являють собою наномолекулы, які можуть вільно проникати крізь поверхневий шар шкіри в дерму до рівня підшкірної клітковини і капілярів, оскільки їхня молекулярна маса значно менше, ніж у білкових сполук. При виробництві косметики застосовується липофилизация пептидів, тобто їх додавання в жирову основу, що додатково збільшує глибину проникнення діючих речовин.

Пептиди в складі косметичних засобів надають наступну дію:

 • Нормалізують мікроциркуляцію крові;
 • Забезпечують зволоження шкіри, усувають сухість і лущення;
 • Розгладжують зморшки і перешкоджають появі нових;
 • Активізують вироблення колагену, синтез еластину і кератину, відновлюють колишню пружність шкірних покривів;
 • Покращують тонус шкіри, підтягують контури особи;
 • Прискорюють процеси клітинного обміну і постачання клітин киснем та поживними речовинами (вітамінами, мікроелементами, амінокислотами);
 • Надають антиоксидантну дію, захищають клітини від дії вільних радикалів, сприяють виведенню токсинів;
 • Зміцнюють стінки судин, підтримують міжклітинний матрикс, який відповідає за збереження структури шкіри;
 • Активно впливають на процеси поділу, виступають носіями спадкової інформації і запускають процеси самовідновлення клітин шкіри;
 • Виконують роль транспортних молекул, які переносять в глибокі шари шкіри біологічно активні речовини, що входять до складу крему (рослинні екстракти, амінокислоти тощо)

На даний момент в антивікових кремах використовують кілька типів пептидів. Найпопулярнішими з них є сполуки, що відновлюють матрикс шкіри і ботоксоподобные пептиди, що усувають зморшки.

Типи пептидів в антивікової косметики

До складу пептидів входить від 2-х до 8 амінокислот, з’єднаних між собою пептидного зв’язком. Таким чином дві амінокислоти утворюють дипептид, три — трипептид, шість – гексапептид і т. д. В косметології пептиди застосовують у вигляді рослинних екстрактів, або синтезують їх лабораторним шляхом.

Синтетичні форми створюють спеціально для професійної пептидної косметики, їх перевага в тому, що з’єднання можна запрограмувати таким чином, щоб вони виконували поставлене завдання. Наприклад, дія одних пептидів спрямоване на боротьбу зі зморшками, інші — забезпечують освітлення і відбілювання шкіри, треті – надають оздоровлюючий та зміцнюючий ефект.

При цьому пептиди, синтезовані в лабораторії, абсолютно безпечні для здоров’я і гіпоалергенні. За результатами застосування косметики з подібними компонентами не виявлено жодного випадку реакцій підвищеної чутливості. Можна сказати, що пептиди – універсальні активізатори, при проникненні в організм вони віддають клітинам команду згадати, якою має бути молода шкіра і запускають відповідний процес.

В кращій пептидної косметиці представлені наступні синтетичні пептиди:

Косметика з ботулоподобным дією

Блокує м’язові рецептори, знижуючи активність мімічної мускулатури, що забезпечує усунення зморшок і перешкоджає утворенню нових.

 • Ацетил-гексапептид (Аргирелин) – це гексапептид нового, останнього покоління. Він здатний ефективно зменшувати глибину зморшок за рахунок ботоксоподобного дії. Речовина бере участь у складних процесах міжклітинних, які забезпечують розслаблення лицьових м’язів. За рахунок цього відбувається розгладження мімічних зморшок на лобі і навколо очей. Дія цього пептиду можна порівняти з впливом ботулотксина, однак ефект омолодження досягається природним шляхом, а не а рахунок паралічу мімічної мускулатури, що дозволяє уникнути такого ускладнення, як ефект «маски».
 • SYN-AKE (дипептид) – це синтезований пептидний комплекс, структура якого аналогічна зміїної отрути. Амінокислоти, що містяться в отруті рептилій, не дозволяють м’язам скорочуватися. Пептидний комплекс володіє подібним ефектом, забезпечуючи ефект розслаблення м’язів і розгладження навіть глибоких зморшок. По своїй дії така косметика є безпечною заміною уколів ботоксу, що гарантує відмінний результат і виключає неприємні побічні ефекти.
 • Аура-28-пептид – інноваційний омолоджуючий комплекс, що представляє собою з’єднання дипептида і тетрапептида з наночастинками колоїдного золота. Унікальне поєднання діючих речовин забезпечує підтримку позаклітинного матриксу, сприяє виробленню нових колагенових волокон, які забезпечують шкірі щільність і пружність.

Косметика з антивіковими пептидами

Її дія спрямована на реконструкцію та відновлення дерми, за рахунок чого досягається виражений ефект омолодження. До цієї групи відносяться наступні пептидні комплекси:

 • Матриксил (трипептид) – це речовина сприяє зміцненню судинної стінки, стимулює швидку регенерацію та відновлення тканин і сприяє поверненню тонусу шкіри, підвищує її пружність і еластичність. Матриксил замінює процедуру ліфтингу, його застосування значно покращує зовнішній вигляд, усуває дрібні зморшки і робить шкіру пружною і гладкою.
 • Пальмитоил — при проникненні в глибокі шари шкіри активізує фібробласти, що відповідають за вироблення колагену, стимулює регенераційні процеси і повертає шкірі колишню еластичність.
 • Тиоредоксин – бере участь у багатьох метаболічних процесах, забезпечує відновлення біологічних зв’язків, виявляє антиоксидантну дію, усуває вільні радикали і захищає клітини шкіри від зовнішніх впливів і генетичних мутацій.

До цієї ж групи належать косметичні засоби, у складі яких перебувають такі пептиди: ацетил — декапептид -3, декапептид – 4, трипептид міді, олигопептид -24. Всі ці сполуки сприяють уповільненню процесів старіння, покращує клітинний метаболізм, активізують синтез колагенових волокон і забезпечують активне омолоджуючу дію.

Пептиди з відбілюючим дією

До цієї групи пептидів в косметології відносяться наступні сполуки:

 • Меланостатин-5ТМ
 • Олигопептид – 34
 • Пентапептид – 13

Їх дія спрямована на відбілювання шкіри, усунення пігментних плям, веснянок, темних кіл під очима. Застосування кремів з подібними пептидними сполуками вирівнює тон обличчя, освіжає шкіру, забезпечує їй, здоровий і квітучий вигляд.

Пептиди з протинабрякову та імуномодулюючою дією

Косметика з такими пептидами сприяє швидкій регенерації і відновлення шкірного покриву, стимулює кровообіг, покращує обмінні процеси в клітинах шкіри. У цю групу входять:

 • Пальмитоил тетрапептид-3 – комплекс, створений за допомогою сучасних технологій, які дозволили видобувати пептиди із сої та рису. Пептидний комплекс виявляє виражений протизапальний, імуномодулюючий та протекторний ефект. Активно зволожує і підтягує шкіру, володіє антиоксидантною дією, стирає сліди втоми, покращує колір обличчя, сприяє усуненню набряків, темних кіл під очима, забезпечує ефект омолодження.
 • Соєвий пептид – скорочує кількість вільних радикалів, уповільнює процеси старіння, поліпшує лимфооток, усуває набряклість. Інтенсивно відновлює пружність шкіри за рахунок прискорення синтезу колагенових волокон, що забезпечує постачання клітин шкіри киснем і живильними речовинами.

Ефективність застосування косметики з пептидами підтверджена науковими дослідженнями, за результатами яких з’ясувалося, що глибина виражених зморшок скорочується майже на 50%, а вікові зміни відступають. Шкіра знову виглядає молодою і підтягнутою, причому такий результат зберігається надовго.

Найвідоміші лінії пептидної косметики

Відгуки косметологів про пептидної косметиці підтверджують її ефективність. Своїм клієнтам фахівці радять продукцію від наступних косметичних брендів:

Косметика REVILINE (Ревилайн)– в її основі природні пептидні комплекси, що відрізняються різними точками прикладання, але в цілому надають потужне омолоджуючу дію. Пептидні сполуки, що входять до складу кремів, стимулюють процеси регенерації, прискорюють кровообіг і поліпшують синтез колагенового каркаса шкірних покривів. Комплексне дію основних компонентів забезпечує ефект ліфтінга, підтягує овал обличчя, зволожує, покращує структуру епідермісу і вирівнює тон шкіри.

До складу пептидних кремів з серії REVILINE увійшли природні комплекси, отримані за допомогою сучасних біо – технологій. Вони володіють потужною антиоксидантною, імуномодулюючою, протипухлинною і протекторним дією, здатні виводити вільні радикали і токсини. Дія таких кремів заміняє дорогу салонну процедуру ревіталізації, але на відміну від цієї болючої ( ін’єкційної) методики омолодження, застосування косметичних засобів з пептидами абсолютно безпечно і не загрожує небажаними ускладненнями.

Крему Комплімент – вітчизняна лінія пептидної косметики, ефективність якої була підтверджена провідними столичними дерматологічними клініками. Пептиди в складі цієї косметики знаходяться у вигляді мікроскопічних наномолекул, які з легкістю проникають в найглибші шари шкіри, що дозволяє відновлювати структуру епідермісу зсередини. Унікальна формула засобів цієї серії містить ланцюжка амінокислот, які виступають у ролі провідників потрібної інформації і проникаючи в клітини, змушують їх виконувати певну, запрограмовану завдання. Таким чином, вони стимулюють клітини синтезувати потрібні речовини в певному біологічному ритмі і запускають процеси саморегуляції та активного відновлення клітин шкіри. Крім пептидів основу кремів складають натуральні компоненти (оливкова олія) і рослинні екстракти, які транспортуються пептидами до тих шарів шкіри, які в них особливо потребують.

Косметика Лора — ще одна лінія засобів, у складі якої креми, тоніки і сироватки з пептидними комплексами. Це продукція російської косметичної компанії Евалар, яка поєднує бездоганну якість, безпеку з цілком прийнятною ціною. До складу кремів цієї серії входить потужний дипептиду L-карнозин, надає антиоксидантну дію, трипептиды SYN-HYCAN і SYN-COLL, прискорюють вироблення колагену і сприяють підтягування шкіри і розгладженню зморшок.

Ще один пептидний комплекс ( REGU-AGE) в кремах Лора, створений з очищених рисових і соєвих пептидів і доповнено протеїнами дріжджів, що забезпечує повернення шкірі пружності, стимулює вироблення еластину і колагену і забезпечує ліфтинг — ефект.

Плюси від застосування косметики з пептидами

 • Біоактивні пептиди в глибині тканин активують ріст клітин і вироблення колагену, одночасно захищаючи її від руйнівної дії ензимів.
 • У косметології регулюючу дію пептидів спрямоване на поліпшення структури шкіри і уповільнення процесів старіння за рахунок прямого впливу на співвідношення зрілих, дозріваючих і відмерлих клітин.
 • Пептиди покращують активність клітинних систем, сприяють виживанню клітин і дозріванню нових клітинних структур, яким передають програму омолодження.
 • Пептиди не тільки впливають на життєвий цикл клітин на первинному рівні, але і надають лікувальну та омолоджуючу дію на організм в цілому.
 • Антиоксидантна активність пептидних комплексів дозволяє знищувати вільні радикали, що викликають процеси старіння і повертати клітинам втрачені функції. В результаті поліпшуються обмінні процеси і постачання тканин поживними речовинами, тому шкіра перетворюється і виглядає свіжою і молодий.
 • Пептиди є своєрідними носіями генетичної інформації, в потрібний момент вони вбудовуються в клітини і подають їм сигнал до самовідновлення.
 • Застосування кремів з пептидами дозволяє поліпшити колір обличчя, позбавитися від куперозу, пігментних плям, набряків і мішків під очима.

Дивіться відео: Пептиди — крем з ефектом ботокса

Дивіться відео: Оновлений догляд за обличчям після 30(Вітамін С, третиноїн, пептиди, кислоти тощо)

Відгуки про пептидної косметиці в основному позитивні, багато жінок, які використовували інноваційні крему, відзначають швидкий омолоджуючий ефект, відсутність побічних реакцій та безпеку продукції. У той же час, одним з мінусів такої косметики називають високу вартість. Але зараз на полицях магазинів і аптек можна знайти не тільки дорогі імпортні косметичні засоби, але і цілком прийнятні за ціною вітчизняні крему з пептидами, якість яких нітрохи не гірше.

Відгуки про застосування

Відгук №1

В цьому році була в гостях у сестри в Москві, і вона мені подарувала імпортний крем з пептидами. До цього я користувалася звичайними зволожуючими і живильними кремами і не замислювалася про те, що в’яне шкіру можна підтримувати якимось іншим чином. Про салонних процедурах і ін’єкціях молодості навіть і чути не хотіла.

У підсумку сірий колір обличчя, зморшки, темні кола під очима. Сестра сказала, що через місяць буду іншою людиною, і дійсно, цей крем – просто чудо. Я візуально скинула десяток років, шкіра підтягнулась розгладилась, пішли набряки і сліди втоми. Я від такого результату у захваті. Крем коштує дорого, але я обов’язково замовлю ще.

Гульнара, Казань

Відгук №2

Купую в аптеці крему з серії Лора. Для моєї вікової шкіри вони просто знахідка, дуже ефективні і дійсно покращують стан шкіри на відміну від деяких інших, широко розрекламованих кремів.

Це вітчизняна розробка, до складу косметики входять пептиди, вони й забезпечують усунення вікових змін і підтримують шкіру в нормальному стані.

Аліна, Москва

Відгук №3

Нещодавно замовила косметику з пептидами Ревилайн. Дуже задоволена ефектом, вікові зміни дійсно стали практично непомітні, розглядалися навіть глибокі зморшки.

До цього пробувала багато всяких засобів, але ця косметика мене просто підкорила. Крем дуже м’який, чудово вбирається, приємно пахне, не подразнює шкіру, на відміну від коштів з ретинолом. І діє дуже ефективно, на рівні салонних процедур.

Ірина, Спб