Перекрут яєчка: симптоми і лікування перекрута яєчка

Зміст статті:

  • Що таке перекрут яєчка?
  • Симптоми та діагностика при перекруте яєчка
  • Перекрут яєчка: лікування

Що таке перекрут яєчка?

Перекрут яєчка — екстрене стан, обумовлене ротацією яєчка і порушенням його кровопостачання. Симптоми: гострий біль в мошонці і набряк, нудота і блювота. Діагностика перекрута яєчка заснований на фізикальному дослідженні та підтвердження ультразвуковим допплерівським эхосканированием. Лікування перекрута яєчка— термінова мануальна деторсия і наступне за нею оперативне втручання.

Аномальний розвиток tunca vagnals і сім’яного канатика привертає яєчко до ротації на канатику спонтанно або після травми. Симптоми аномалія присутня приблизно у 12 % чоловіків. Перекрут яєчка найчастіше зустрічають 12-18 років, другий пік — в грудному віці. Захворювання рідко зустрічають у осіб старше 30 років. Частіше спостерігають перекрут лівого яєчка.


Симптоми та діагностика при перекруте яєчка

Безпосередні симптоми перекрута яєчка — швидкий початок вираженої місцевої болю, нудоти і блювання, що супроводжується набряком і ущільненням відповідної половини мошонки. Можуть бути лихоманка і почастішання сечовипускання. Яєчко напружене і може бути збільшена й розташоване горизонтально. Кремастерный рефлекс зазвичай відсутня на ураженій стороні.

Перекрутяичка повинен бути ідентифікований швидко. Подібні симптоми виникають головним чином при епідидиміт; біль, пухлина і набряк менш гострі. Клінічний діагноз зазвичай достатній для початку лікування. Сумнівний діагноз може бути підтверджений кольоровий доплерівської ультрасонографией. Радіоізотопне сканування мошонки є також діагностичним, але займає більше часу і менше кращим.

Перекрут яєчка: лікування

Рекомендується негайна мануальна деторсия без затримки на радиографическое дослідження, якщо перекрут виявлено при первинному обстеженні. Процедура успішна в 30-70 % випадків. Оскільки яєчка зазвичай ротируют всередину, для деторсии яєчко розкручують назовні. Для вирішення перекрута може бути необхідно більше одного обороту розкручування, на що вкаже полегшення болю. Якщо розкручування не вдалося, показана екстрена операція, оскільки ревізія протягом перших декількох годин представляє єдину надію на порятунок яєчка. Шанс порятунку яєчка швидко убуває з 80-100 % в перші 6-8 год, практично до 0 в термін 12 год від виникнення перекруту. Фіксацію контралатеральной яєчка виконують також, щоб запобігти перекрут на другій стороні, оскільки анатомічний дефект зазвичай двосторонній.

Урологія.