Переношенный немовля

Переношенный дитина — це дитина, народжена після 42-го тижня гестації.

Причини переношування зазвичай невідомі. Дуже рідко це може відбуватися із-за аномалій, які зачіпають гіпофізарно-наднирковозалозної системи плоду (наприклад, аненцефалія або агенезія надниркових залоз).


Причини виникнення

При переношуванні відбувається інволюція плаценти, і численні інфаркти і дегенерація ворсин призводять до розвитку синдрому плацентарної недостатності. При цьому синдромі плід не отримує достатньо поживних речовин від матері, що призводить до гіпотрофії м’яких тканин. Під час пологів переношенные немовлята схильні до розвитку асфіксії; синдрому меконіальної аспірації, який може бути незвичайно важким через зниження при переношуванні об’єму амніотичної рідини і, отже, аспірації менш розведеного меконію; неонатальної гіпоглікемії з-за недостатніх запасів глікогену при народженні. Так як при анаеробному шляху метаболізму глюкози швидко використовуються залишилися запаси глікогену, гіпоглікемія посилюється, якщо виникає перинатальна асфіксія.

Симптоми, ознаки та діагностика

Переношенные немовлята рухливі і виглядають зрілими, але мають знижений шар підшкірного жиру. Шкіра може вільно звисати на кінцівках, часто відзначаються сухість і лущення. Нігті на руках і ногах довгі. Нігті і пуповина можуть забарвлюватися меконієм, відійшов внутрішньоутробно. Діагноз ставиться на підставі клінічного огляду та передбачуваної дати пологів.

Прогноз і лікування

Прогноз і лікування залежать від ускладнень. У немовлят з меконіальної аспірацією при відсутності лікування може розвинутися хронічна дихальна недостатність і вторинна легенева гіпертензія; часто виявляється корисна замісна терапія сурфактантом.