Перша допомога при болях в нирках в домашніх умовах

Біль у нирках виникає найчастіше раптово, тому до відвідування лікаря необхідно надати першу допомогу. Дуже важливо звернути увагу на загальну симптоматику, оскільки хворобливі відчуття в попереку не завжди свідчать про проблеми з нирками. Причиною може виявитися і інше захворювання.

Зміст:

 • 1 Симптоми болю в нирках
 • 2 Перша допомога
  • 2.1 Основні дії
  • 2.2 Прийом знеболюючих
  • 2.3 Водні процедури
  • 2.4 Народні засоби при болях в нирках
 • 3 Рекомендації при болях в нирках

Симптоми болю в нирках

Перша допомога при болях в нирках в домашніх умовах

Біль у нирках

При болях в нирках відчуття в області попереку мають переймоподібний і розслабляючий характер. При цьому стан людини посилюється нападами нудоти, а іноді і блювоти. Ще однією ознакою є частий позив до сечовипускання.

У деяких хворих спостерігається присутність крові в сечі. Можна сказати, що це головний симптом патологічного стану нирок.

Біль в області попереку теж має певний характер. Відчуття не локалізуються лише у спині, вони поширюються вниз по животу до паху. При цьому інтенсивність болю постійно зростає.

Ниркові кольки настають виключно нападами. Тривають вони кілька хвилин, після чого біль затихає, а через деякий час знову повертається. У момент нападу людина може відчувати тремтіння в кінцівках, слабкість і порушення свідомості.

Перша допомога

При сильних болях в нирках слід викликати швидку допомогу. Якщо ж напади болю терпимі, то перша допомога може бути надана в домашніх умовах. Однак після усунення больових відчуттів хворому слід звернутися до лікаря, щоб пройти діагностику і почати лікування.

Основні дії

Людині, якого раптово стали мучити ниркові коліки, перш за все, необхідний спокій. Щоб оцінити стан хворого, слід покласти його в ліжко і дати йому аналгезуючий препарат. Полегшити стан можна укривши область попереку чимось теплим. Деякі фахівці рекомендують прикласти до попереку грілку.

Але важливо знати про відсутність протипоказань до такого методу. Тепло є одним із способів релаксації, яка сприяє розслабленню балії нирок і м’язів сечоводу. Цей метод значно знижує інтенсивність болю.

Як тільки напад припиниться, необхідно виміряти температуру, а також артеріальний тиск. При необхідності краще викликати лікаря додому.

Ниркові кольки можуть виникнути різко, при цьому сила больових відчуттів може досягати такої інтенсивності, що людина може в буквальному сенсі кататися по землі. Але так як вже через кілька хвилин настає полегшення, то хворий не підозрюючи про повторних нападах не робить ніяких дій. Важливо, після першого ж нападу починати діяти, щоб попередити інтенсивність наступного.

Прийом знеболюючих

Перша допомога при болях в нирках в домашніх умовах

Використання знеболюючих

Деякі лікарі не радять в період ниркових кольок приймати знеболювальне. Препарати цієї групи, звичайно, зменшують болючі відчуття, але вони також мають сильну дію на самі нирки і мають побічні ефекти, здатні погіршити стан хворого. Тому приймати їх слід з особливою обережністю.

При сильних нападах можна випити такі таблетки, як Бенальгін, Темпалгін або Пенталгін. Але не слід зловживати анальгетиками, краще відправитися в медичний заклад. Для полегшення загального стану можна використовувати протизапальні лікарські засоби: Диклофенак, Цитрамон, Бруфен.

Всі ці препарати використовуються виключно для усунення нападів. Не можна приймати їх постійно без призначення лікаря. Самолікування такими медикаментами може призвести до загострення захворювання. Не варто забувати, що біль у нирках свідчить про розвиток патології, яку потрібно обов’язково лікувати.

Водні процедури

При болях в нирках ефективно допомагають ванни. Температура води повинна бути досить висока, але природно не настільки, щоб людина обпікся. У ванну можна додати кілька крапель хвойного масла, таким чином ефект від її прийняття буде більше.

Користь ванних процедур полягає в тому, що всі м’язи (зовнішні і внутрішні) розслабляються і спазми стають менше. Прийняття ванни значно полегшує стан, і покращує роботу органів.

Слід знати, що приймати ванну на самоті не можна. Разом з хворим в кімнаті повинен знаходитися інший чоловік, біля якого обов’язково знаходиться нашатирний спирт. У тому випадку, якщо хворому стало погано, йому повинна бути надана відповідна допомога.

Перебувати у ванній потрібно не більше 20 хвилин, навіть якщо людина не хоче вилазити з води через полегшення хворобливих відчуттів.

Народні засоби при болях в нирках

Перша допомога при болях в нирках в домашніх умовах

Відвар з ромашки

Незважаючи на те, що більшість народних засобів готується довго, їх можна приймати для надання першої допомоги при болях в нирках. Це нескладні рецепти, компоненти для яких є практично в кожному будинку. Зробити наведені рецепти можна швидко, а так як коліки повторюються не один раз, то кошти виявляться корисними:

 • Відвар з м’яти і ромашки. Розводять у склянці води по столовій ложці кожної трави.
 • Компрес з маслом. В соняшникову олію додають ромашку. Після чого його нагрівають. Маслом змочують шматок тканини і прикладають на поперек. Зверху вкривають.
 • Відвар шипшини, календули або звіробою. Столову ложку будь-якої трави заливають склянкою окропу і через десять хвилин випивають.
 • Молочний компрес. Приготований з вати і бинта валик змочують дуже теплим молоком і накладають на область болів.
 • Застосування народних засобів полегшує біль і розслаблює м’язи. Тому їх рекомендовано робити після першого нападу, щоб зменшити больові відчуття при повторних кольках. Не слід застосовувати ті кошти, на які може виникнути алергічна реакція.

  Рекомендації при болях в нирках

  Фахівці дають декілька порад про те, які дії допоможуть впоратися з болем у нирках. Але слід пам’ятати про те, що огляд у лікаря і медичне лікування є обов’язковими. Наведені нижче рекомендації допомагають тільки для загального полегшення, але вони не мають впливу на припинення патологічного процесу:

  • Великий об’єм рідини збільшує частоту сечовипускання, таким чином, покращуючи роботу нирок. У день необхідно пити близько двох літрів води.
  • Настоянки з протизапальних трав заспокоюють і надають знеболюючий ефект.
  • Розігріваючі компреси і грілки зменшують інтенсивність нападу. Але тривалість прогрівання не повинна перевищувати двадцяти хвилин.
  • При сильних болях допускається прийом знеболюючих препаратів, але не рекомендується приймати їх більше ніж одну таблетку протягом кількох годин.
  • Приймати гарячі ванни можна тільки при відсутності у хворого серцево-судинних захворювань. В іншому випадку може різко підвищитися тиск, що призведе до серйозних ускладнень.
  • Коли наведені вище рекомендації не надають ніякого ефекту, то краще викликати швидку допомогу. Фахівець зробить укол хворому, який допоможе усунути біль.

  При ниркових коліках дуже важливо пройти повне обстеження. Не можна приступати до лікування без точного діагнозу. Багато захворювань мають схожі симптоми, тому визначити причину болю в попереку без допомоги фахівців дуже складно.