Жінкам здавна відомий ряд ознак, які дозволяють припустити вагітність до затримки менструального циклу. Усі ранні ознаки носять індивідуальний характер, а деякі симптоми взагалі можуть вказувати на захворювання або запальний процес.

Відносність самих перших ознак вагітності до затримки говорить на користь повноцінного походу до гінеколога з проведенням огляду і ряду досліджень. У повсякденній практиці відомі випадки, коли жінки через тиждень після зачаття вже могли відчути себе в новому положенні. Навпаки, деякі дами не мають ніяких занепокоєнь і незвичайних симптомів багато тижні.

Спробувати визначити настало зачаття можна не раніше 7 дня. З підвищенням терміну гестації посилюються стандартні ознаки вагітності, такі як токсикоз.

Процес запліднення

У перші дні запліднена яйцеклітина рухається до місця подальшого дозрівання і до моменту її імплантації не відбувається ніяких помітних змін. З моменту, коли яйцеклітина зафіксувалася в матці, з’являються перші дива в самопочутті і нездужання, оскільки починають посилено вироблятися гормони і організм перебудовується для виношування плодового яйця.

Зміст:

 • 1 Загальний стан організму жінки
 • 2 Класичні ознаки
 • 3 Температура і імплантанційне западання
 • 4 Груди
 • 5 Сечовипускання і розлад кишечника
  • 5.1 Сечовипускання
  • 5.2 Розлад кишечника
 • 6 Виділення
  • 6.1 Поява молочниці
 • 7 Болі в частинах тіла
  • 7.1 Головні болі
  • 7.2 Набряклість рук
  • 7.3 Поперекові болю
 • 8 Затримка менструації

Загальний стан організму жінки

В перші дні спостерігається невелике зниження захисних сил імунної системи. Цей ознака, в сукупності з природним для початку вагітності підвищенням температури, може справляти враження простуди, що починається. До основної картині приєднується почуття загального нездужання, невиправданої втоми.

На тлі ослаблення імунної та нервової систем можливе реальне нездужання у вигляді простуди, болю в горлі і нежить. Зважаючи на можливу вагітності жінка повинна бути уважним при підборі лікування. Сильнодіючі «агресивні» лікарські препарати, прийняті матір’ю в першому триместрі, можуть завдати непоправної шкоди майбутньому плоду. По можливості, необхідно обійтися «народними» засобами, а ще краще – проконсультуватися з лікарем.

Перші ознаки супроводжує і зміна загального психічного стану. Раптове коливання рівня жіночих гормонів, таких як прогестерон, здатне спровокувати дратівливість і апатію. Сон стає неспокійним, ранок не проходить відчуття стомленості.

Щасливий момент — дві смужки на тесті

Гормональний фон першого триместру чинить значний вплив на загальний стан жінки. Більшість вагітних вже на 8 день після зачаття швидко втомлюються, спостерігається легка сонливість, нездатність довго зосередитися на звичних діях і завданнях. Покладатися на подібний ознака можливої вагітності варто з огляду на попереднє стан жінки. Можливо, організм фізично або психічно виснажений або відчуває нестачу незамінних вітамінів і амінокислот.

Зниження артеріального тиску та підвищення температури веде до того, що жінку морозить або «кидає в жар». Ці відчуття можуть змінювати один одного. Знижений кров’яний тиск свідчить про слабо насиченим киснем крові, як наслідок, жінка відчуває запаморочення, слабкість і головний біль.

Загальний стан організму вагітної погіршується вранці натщесерце, після тривалого виснажливого перебування на ногах, в задушливій атмосфері, а також у сауні або гарячій ванні.

Класичні ознаки

У перші дні традиційні ознаки вагітності, такі як токсикоз, малоймовірні. Їх час приходить на шостому тижні.

Деякі можливі відчуття на 8-14 дні вагітності:

 • Посилене слиновиділення, яке призводить до зміни рівня кислотності і ферментного складу шлунка
 • Посилене нюх
 • Відраза до тютюну і алкоголю
 • Неприйняття різких запахів
 • Зміна гастрономічних уподобань та звичок
 • Підвищення або зниження апетиту
 • Нудота, блювота

Температура і імплантанційне западання

Графік базальної температури

Жінки, які ведуть облік змін базальної температури протягом усього циклу, у період перед менструальної фазою замість зниження, навпаки, відзначають підвищення температури вище 37 °С.

Зміни температури іноді супроводжує озноб. Важливо пам’ятати: ті ж симптоми відповідають застуді або іншому запальному процесу.

«Імплантанційне западання» — більш суттєвий ознака для визначення початкових строків вагітності. Термін позначає різкий одноденний температурний провал у другій фазі передменструального циклу. Причина западання: запуск гормональної перебудови організму для виношування плодового яйця.

Гормон прогестоген сприяє підвищенню температури, а естроген знижує її. Одноденний стрибок на температурному графіку, мабуть, є головним з самих перших ознак вагітності до затримки.

Груди

Симптоми, пов’язані із зміною чутливості грудей не є гарантованими ознаками. Багато жінок відчувають зміни у формі і чутливості грудей безпосередньо перед менструальної фазою.

70% вагітних жінок відзначали підвищення чутливості грудей, і навіть болючі відчуття на 8-14 день вагітності. У одних жінок груди набухають, інші відчувають нетипові відчуття в грудях перед місячними і так визначають настала вагітність.

Сечовипускання і розлад кишечника

Сечовипускання

Що служить першими ознаками вагітності

Прискорене сечовипускання, без супутніх різей, печіння, а також болі в області сечового міхура, можуть стати раннім симптомом вагітності. Характерно, що позиви до сечовипускання посилюються ночами. Така картина буде спостерігатися до закінчення першого триместру.

Причиною стану виступає різка зміна гормонального фону, що призводить до інтенсивного припливу крові до зони малого тазу. Змінюється режим роботи всіх складових сечостатевої системи.

Розлад кишечника

З моменту настання вагітності сповільнюється перистальтика, знижується швидкість і якість розщеплення, а також всмоктування в кишечнику.

Посилюється газоутворення, відбувається здуття. Можливі запори. Викид в кров великої кількості жіночих гормонів посилює кровонаповнення органів черевної порожнини і провокує незначну набряклість кишечника.

Виділення

Невеликі мажучі бліді плями на початковому терміні вагітності можуть бути прийняті жінкою за несвоєчасний початок менструальних кровотеч. Ці виділення іменуються імплантаційним кровотечею, і пов’язані з прикріпленням ембріона до поверхні стінки матки. Процес припадає на другу тиждень першого триместру. Відсутність кровотечі у цьому періоді також є нормою.

Виділення блідо-рожевого або жовтого кольору масляниста по структурі. Якщо вони з’являються після затримки менструації, то настає загроза переривання вагітності.

Подібна ситуація спостерігається при реактивних зміни епітелію шийки матки. У разі вагітності ерозія «розростається», запалюється і кровоточить.

Поява молочниці

Вміст іонів водню в секреті піхви підвищується з початком перебудови організму вагітної жінки. Це відбувається для того, щоб забезпечити захист статевих шляхів від проникнення в них мікроорганізмів і інфекцій.

Секрет піхви, що створює сприятливі умови дріжджовим бактеріям, які згодом можуть проникнути в матку і інфікувати плід. На що виник кандидоз необхідно вчасно звернути увагу і провести лікувальну терапію.

Болі в частинах тіла

Під посиленим дією гормонів приплив крові до органів малого тазу викликає відчуття тяжкості в цій зоні. Деякі жінки буквально відчувають свою матку з перших днів імплантації в неї плодового яйця. Іноді відзначається поколювання або «прострілювання» в області матки.

У тих, хто народжує не перший раз, на початку вагітності можливе загострення геморою.

Головні болі

Мігрень і головний біль – непрямі ознаки гормональної перебудови у вагітних. Ці стани мають припинитися до кінця триместру.

Набряклість рук

Набряклість з’являється із-за здатності гормону прогестерону затримувати в організмі солі, які захоплюють за собою воду.

Поперекові болю

На початку першого триместру вагітності у поперековому відділі можуть з’являтися тягнучі або простреливающие незначні болі.

Затримка менструації

Місячна затримка – перший достовірний ознака настання вагітності. Менструальна кровотеча може початися і під час вагітності, але воно дуже незначно і швидко припиняється.

Затримка менструального циклу може бути викликана широким спектром причин. Якщо є сумніви, є сенс виконати експрес-тест на вагітність.

Перші 14 днів вагітності визначити її достовірність з абсолютною вірогідністю не зможе навіть гінеколог.
В перший день затримки менструальних крові можна:

 • Почати вимірювання температури прямої кишки і щодня фіксувати ці значення на графіку. На користь того, що жінка вагітна буде говорити температура, злегка перевищує 37°С.
 • Провести 2-3 тесту на хоріонічний гонадотропін (ХГ). Цей гормон виробляється в організмі жінки з настанням вагітності і виводиться з організму разом з сечею. Реактив тесту при зануренні його в резервуар з сечею вступає у взаємодію з гормоном ХГ і продуктами його розпаду. Найбільша концентрація гормону в сечі припадає на ранкові години, тому рекомендується виконувати тест вранці. Аналіз на ХГ можна здати в центрі діагностики.
 • Слід враховувати, що позитивний результат тесту на гормон ХГЧ – практично завжди означає настання вагітності, рідкісні винятки становлять патологічні стани, коли наявність гормону в сечі свідчить про захворювання.

  Негативний результат тесту на вагітність не завжди буває вірним. Те ж стосується випадків, коли друга смуга з реактивом занадто бліда. Рекомендується проводити кілька тестувань, починаючи з наступного ранку. Для отримання більш високій концентрації гормону ХГЧ, потрібно не мочитися близько шести годин.

  Очікування дива

  Помилки тесту на вміст у сечі гормону ХГ досить рідкісні. Не правильні результати будуть отримані у випадках:

  • неякісного тесту
  • недотримання інструкції зберігання і використання

  При настанні затримки менструального циклу найбільш достовірні дані про можливу вагітність можна отримати в гінекологічному кабінеті. Навіть на ранньому терміні спеціаліст за непрямими ознаками може дати точні відомості про поточний стан жінки.

  Ознаки вагітності, на які звертає увагу лікар при огляді:

  • Венозне повнокров’я статевих органів
  • Забарвлення шийки піхви набуває ціанотичний відтінок
  • Розм’якшення місця сполучення матки та шийки
  • Укрупнення і розм’якшення тіла матки
  • З двох сторін легко ощупываются придатки

  При виникненні сумнівів гінеколог призначає пацієнтці УЗД (трансабдомінально або трансвагінально) органів малого тазу. Достовірність УЗД залежить від терміну з моменту зачаття. На 18-20 день можна отримати дані не лише про саму вагітності, але і про місцезнаходження зародка.

  Дані про місцезнаходження зародка вкрай важливі, оскільки запліднення відбувається поза порожнини матки: яйце тільки опускається туди по матковій трубі через кілька днів після зачаття. Звуження і дефекти маткових труб створюють складнощі для своєчасної імплантації плідного яйця. Випадки, коли яйцеклітина вже не в змозі «протиснутися» через просвіт маткової труби називаються позаматковою вагітністю. Це небезпечний стан здатний діагностувати тільки гінеколог.

  Первинні симптоми дуже індивідуальні. Навіть якщо не один з них не спостерігається до першого дня затримки, це не є достовірним сигналом того, що вагітність не настала. Можливо, що організм стійко реагує на гормональний стрес і жінка не відчуває змін в самопочутті аж до значного терміну вагітності.