Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Найкращим лікарем для шлунка здавна вважався мед. Ще в давнину нашими пращурами було помічено, як легко забирається відчуття печії, усуваються болю і краще перетравлюється їжа після його вживання. На сьогоднішній день досить зроблено наукових доповідей та проведено багато досліджень на тему користі продуктів бджільництва для організму. Особливу цінність представляє мед для гастритів, які супроводжує знижена або підвищена кислотність. Лікування медом з водою – це універсальне природне ліки, показане для різних шлункових патологій.

Зміст статті

  • У чому цілюща сила меду
  • Як приймати, якщо кислотність підвищена
  • Як приймати, якщо кислотність знижена
  • Протипоказання

У чому цілюща сила меду

Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Харчування і спосіб життя сучасної людини не сприяє оздоровленню організму. Тому всі шкідливі речовини і продукти розпаду так і залишаються не виведеними з його тканин. А це в свою чергу стає причиною високої закисленности його внутрішнього середовища або іншими словами – починається ацидоз.

На жаль, сучасна медицина мало рахується з такою причиною. А адже підвищена закислення є сприятливим фоном для розвитку різних патологій, в тому числі і гастриту. Наші предки не мали можливості знати такі подробиці, але ними було помічено, як багато продуктів, при певній схемі прийому, здатні нас вилікувати від різних недуг.

Саме таким продуктом є мед, лікування яким здатне вирівняти і надалі підтримати лужну рівновагу. Подібний процес досягається за рахунок присутності в ньому лужних мінеральних солей. За рахунок очищення крові і тканин організму йде процес відновлення слизової шлунка, нормалізації роботи травних залоз і секреторної функції.

Фахівці радять при підвищеній або зниженій кислотності використовувати темні сорти меду. Лікування такими видами володіє найбільшим ефектом. Дана особливість пояснюється просто. Саме в темних сортах продукту міститься максимальна кількість мінеральних солей, здатних нейтралізувати накопичені шлаки.

Як приймати, якщо кислотність підвищена

Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Причинами підвищеної кислотності в порожнині шлунка можуть стати різні фактори. Це не лише вживання продуктів і ліків, що ушкоджують слизову оболонку, але і внутрішні порушення роботи деяких органів: печінки, підшлункової залози, воротаря стравоходу. Характерними ознаками підвищеної кислотності є прояв печії і відрижка з кислим присмаком.

Лікування медом сприяє поліпшенню моторики, нейтралізації жовчних кислот і відновленню захисного слизу, що покриває внутрішні стінки шлунка.

Але секрет медової терапії полягає в тому, щоб прийняти цей продукт правильної консистенції і в потрібний час. Мед можна приймати з звичайною водою, мінеральною без газів, з трав’яними відварами і в поєднанні з іншими продуктами.

Поєднуємо мед з водою

Вживання медової води при підвищеній кислотності триває не менше, а в деяких випадках і більше півтора місяців. Температура напою повинна бути в межах 40-42С. Не рекомендується приймати більше гарячу воду, так як можна викликати запалення слизової порожнини шлунка, що спровокує появу печії. До того ж розчиняючи мед в рідині більш високої температури, втрачаються його цілющі властивості. Для хворих з підвищеною кислотністю приймати медову воду за 1-1,5 години до їжі. Зменшивши час можна добитися протилежного результату. Кількість прийомів відповідає числу основних прийомів їжі.

Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Для приготування напою необхідно закип’ятити склянку звичайної очищеної води або нагріти до 40-42С мінеральну негазовану гідрокарбонатного або сульфатного типу з низькою мінералізацією. Розчинити в ній 1 ч. л. меду, добре розмішати, після чого приймати відповідно до схеми лікування.

Додаткове лікування

Медова терапія може поєднуватися з іншими способами лікування. Такий підхід дозволить посилити її ефект. Хороші відгуки отримали наступні рецепти:

  • Позбутися від печії, допоможе поєднання соку алое, меду і горілки. Для приготування засобу необхідно змішати в рівних пропорціях свіжовичавлений сік з медом, після чого стільки ж додати горілки. Всі інгредієнти ретельно змішуються між собою. Приймати кожні 6 годин по 1 ст. л. натщесерце.
  • Картопляний сік + мед також допоможуть врятуватися від печії. Для цього 0,5 склянки свіжовичавленого соку з картоплі змішують з ? ст. л. меду. Приймати суміш 10 днів тричі на день до їди.
  • Відвар алтеї. 2 ст. л. подрібненої трави заливають ? л. окропу. Після чого ставлять на водяну баню і тримати протягом 15 хвилин. Відвар процідити і приймати по ? або 1/3 склянки після їжі.

Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Як приймати, якщо кислотність знижена

Не менш важким захворюванням вважається гастрит, має знижену секрецію шлункового соку. Якщо при підвищеній вироблення кислоти роз’їдаються стінки шлунка, то при даній патології порушення відбувається із-за неправильної роботи травних залоз.

Нормальний травний процес у шлунку забезпечується шлунковим соком. Для повного розщеплення харчової маси він повинен проходити дві стадії, регулювання яких залежить від двох типів залоз. Перші секретують сік, а другі його нейтралізують. При порушенні балансу відбувається зміщення кислотного середовища шлунка в ту або іншу сторону. У хворого виникає відчуття печії, відрижка з тухлим присмаком і діарея.

Мед при зниженій секреторній функції є незамінним природним ліками. Лікування за допомогою медової води сприяє відновленню роботи харчових залоз, що відповідають за вироблення шлункового соку, нормалізує стілець і дозволяє позбутися від печії.

Медова вода при зниженій кислотності

Для підвищення кислотності обов’язковою умовою лікування повинен стати прийом прохолодної води з медом безпосередньо до їжі, які є подразниками для шлунка і всього травного тракту. Не варто у великій кількості використовувати мед, так як можна отримати протилежну дію.

 

Підвищена кислотність шлунку, лікування: мед з водою

Найкращим лікувальним дією володіє співвідношення 30-35 г меду на 200 мл чистої кип’яченої води. Такий напій приймають тричі на день кілька місяців.

Замінити чисту воду можна лікувальною мінеральною газованою водою. Для зниженій кислотності підходить мінералка хлоридна, хлоридно-гідрокарбонатна або хлоридно-сульфатна.

Додаткове лікування

Посилити ефективність вживання меду з водою можна за рахунок наступних рецептів:

  • Капустяний сік також як і мед є стимулюючим засобом для посилення секреції шлункового соку. Але якщо з’єднати їх між собою, то результативність лікування можна збільшити в кілька разів. Для цього знадобиться 200 мл соку і 1 ст. л. меду. Обидва інгредієнти з’єднуються і ретельно змішуються. Приймати суміш вранці і ввечері.
  • Олійно-медова суміш. Розтоплене вершкове масло з’єднати з медом у пропорції 1:1 і використовувати по 1 ст. л. до їди.

Протипоказання

Незважаючи на ефективність лікування, простоту рецептів та доступність кошти вкрай обережно слід застосовувати медову терапію діабетикам і язвенникам з гострою формою патології. Також не рекомендується починати лікування при гострих та хронічних панкреатитах, що ведуть до застою жовчі холециститах.