Підвищений тиск і температура тіла 37 і вище: причини

Зміст статті:

 • 1 Коли підвищений тиск вважають симптомом
 • 2 Порушення роботи наднирників
 • 3 Порушення роботи щитовидної залози
 • 4 Порушення роботи нирок
 • 5 Підвищення тиску при пухлини надниркових залоз

Підвищений тиск і температура 37 градусів є досить тривожним ознакою, що повідомляють про наявність якого-небудь захворювання.

Нерідко при появі цих симптомів в один час люди лікуються від застуди, грипу та інших хвороб, викликаних вірусом. Між тим така терапія може викликати небезпеку для здоров’я.

Справа в тому, що гіпертонія і температура 37 градусів найчастіше сигналізує про порушення роботи серцево-судинної системи.

При наявності високої температури, підвищеного тиску і додаткових симптомів лікар може діагностувати ураження нирок, порушення роботи внутрішніх органів ендокринної системи та вегетативної системи.

При появі перших ознак хвороби слід відразу ж звернутися за допомогою до лікаря і відмовитися від самолікування, щоб не викликати розвиток ускладнень.

Коли підвищений тиск вважають симптомом

Підвищений тиск і температура тіла 37 і вище: причиниЯк відомо, норма температурних показників коливається від 36 до 37 градусів. При підвищенні температури понад 37 організм повідомляє про наявність неполадок в роботі організму.

У деяких випадках гіпертонія може провокувати не підвищення, а, навпаки, пониження температури нижче 36 градусів. Тоді лікар діагностує вегетативний розлад.

Підвищена температура 37 градусів і підвищений тиск може бути особливо небезпечним для людей, що мають проблеми у серцем. Але подібні симптоми не завжди повідомляють про наявність проблем в роботі серцево-судинної системи, при цьому з’являється прискорене серцебиття при підвищеному тиску. Високий артеріальний тиск іноді – це просто симптом. Такий стан нерідко спостерігається при ураженні внутрішніх органів у вигляді порушення роботи:

 • Наднирників;
 • Щитовидної залози;
 • Нирок.

Порушення роботи наднирників

Нирка відповідає за регулювання кров’яного тиску. В певній ситуації у людини в області наднирника може розвинутися феохромоцитома у вигляді пухлини, подібне освіта починає активно виробляти адренергічні гормони, аналогічні гормонів стресу.

Якщо у здорових людей такі речовини виробляються рідко і тільки у разі виникнення стресової ситуації, то при наявності пухлини вироблення гормонів відбувається постійно, при цьому виділяється підвищена кількість речовин. Це стає причиною підвищення артеріального тиску. Додатково у пацієнта може підвищуватися температура тіла вище 37 градусів.

Щоб виявити захворювання, лікар обов’язково призначає проведення аналізу сечі на рівень адренергічних гормонів.

Порушення роботи щитовидної залози

При посиленні роботи щитовидної залози відбувається активне вироблення певних гормонів, які чинять негативний вплив на роботу серцево-судинної системи. Серце починає битися часто, об’єм крові при цьому різко збільшується, з’являється жар.

При наявності симптомів у вигляді підвищення тиску лікар додатково призначає дослідження гормонів щитовидної залози і проходження ультразвукового дослідження.

Порушення роботи нирок

Підвищений тиск і температура тіла 37 і вище: причиниПри звуженні ниркової артерії в нирках у людини сильно підвищується артеріальний тиск і піднімається температура вище 37 градусів. У цьому випадку в порожнину нирки не потрапляє необхідну кількість крові, тиск знижується і активується вироблення певного речовини, яка затримує рідину і підвищує кров’яний тиск.

Такий стан зазвичай не вдається вилікувати за допомогою стандартних антигипертонических препаратів. Лікар призначає проходження ультразвукового дослідження ниркової артерії, за рахунок чого вдається виявити, де саме знаходиться звуження.

В майбутньому лікування полягає в розширенні кровоносної судини. Процедура проводиться шляхом проколу в області стегна, вузький прохід роздуваються і збільшується.

Після терапії нирка може отримувати належну кількість крові, артеріальний тиск приходить в норму, температура знижується до 37 і нижче градусів.

Підвищення тиску при пухлини надниркових залоз

Наднирники відповідають за вироблення гормонів, що регулюють кількість рідини в організмі людини, показники артеріального тиску і водно-сольовий баланс. Коли утворюється альдостерома у вигляді пухлини надниркових залоз, у пацієнта може сильно підвищувати кров’яний тиск.

 • Поява пухлини провокує гормон альдостерон, відповідальний за водно-сольовий баланс в організмі.
 • Гормон затримує рідину шляхом сольових скупчень, відбувається збільшення об’єму циркулюючої крові, в результаті чого підвищується кров’яний тиск.
 • Альдостерон не дозволяє рідині вивільнятися, тому вона накопичується в організмі.
 • З-за підвищеного тиску крові судини розпирає і створюються всі умови для гіпертонічної хвороби.
 • Додатково у пацієнта може підвищуватися температура тіла до 37 і вище градусів.
 • Підвищений тиск і температура тіла 37 і вище: причиниПухлина в свою чергу є доброякісною, зазвичай вона знаходиться в лівій частині надниркових залоз. Але існує ризик розвитку ускладнення пухлини у вигляді інсульту і виливу крові в мозок.

  Зазвичай при проведенні ультразвукове дослідження виявити освіта буває важко. У зв’язку з цим лікар для виявлення патології призначає проходження аналізу крові на гормони надниркових залоз.

  Альдостерома лікується шляхом корекції раціону харчування. Слід повністю відмовитися від солі і солоних страв. Рекомендується вживати в їжу продукти, багаті калієм, так як ця речовина сприяє зменшенню судом і м’язової слабкості. До таких продуктів відносять:

  • Курагу;
  • Какао;
  • Бадилля буряка.

  Найчастіше пухлина видаляється хірургічним шляхом. Якщо таке лікування неприпустимо, лікар призначає терапію за допомогою медикаментів.

  Таким чином, високий тиск та підвищена температура 37 градусів є симптомами тих чи інших хвороб. Тому при появі ознак захворювання потрібно звернутися за медичною допомогою і відмовитися від самолікування. Лікар проведе повне обстеження, призначить необхідні аналізи, виявить причину спека і підбере відповідне лікування. Про причини гіпертонії докладно розповість фахівець у відео в цій статті.