Зміст статті:

 • 1 Причини підвищеного нижнього ПЕКЛО
 • 2 Як знизити високий нижнє ПЕКЛО
 • 3 Інші причини підвищення рівня нижнього тиску

Підвищений нижнє тиск може періодично відзначатися у кожної людини після фізичних чи емоційних навантажень.

Частіше це нормальне явище, лікувати яке не потрібно. Але якщо артеріальний нижнє тиск підвищується регулярно, це можуть бути симптоми гіпертонії.

У цьому випадку лікування слід розпочати якомога раніше. Але попередньо потрібно розібратися, що означає високу нижню ПЕКЛО і в чому причина подібних стрибків тільки одного показника.

При вимірюванні артеріального тиску фіксуються два показника:

 • Верхнє або систолічний тиск;
 • Нижню або діастолічний тиск.

Систолічний говорить про те, з якою силою виштовхується кров із серця при скороченні м’язів лівого шлуночка. Ці показники вище. А діастолічний визначається, коли серцеві м’язи повністю розслаблені – відповідно, ці показники будуть нижчими. Нормальним вважається артеріальний тиск 110/70 мм. рт. ст. до 130/90 мм. рт. ст.

Обидва високих показника – симптоми гіпертонії. Але в деяких випадках відзначається тільки підвищення нижнього рівня тиску, в той час як верхня залишається в нормі. Чому ж це відбувається і що це означає?

Причини підвищеного нижнього ПЕКЛО

Чому ж може підвищуватися тільки нижню артеріальний тиск і про що це говорить? В нормальному стані його показники коливаються від 70 до 90 одиниць. Регулюється воно звуженням ниркової артерії, ось чому підвищений нижнє тиск називають в народі «нирковим».

Якщо просвіт ниркової артерії звужується, то в нирки надходить менше крові. При цьому накопичується натрій, що призводить до збільшення загального об’єму крові. Крім того, відбувається викид речовини, яка одночасно сприяє звуженню судин, в цьому і є причини різкого збільшення нижніх показників.

Навіть якщо підвищується тільки нижню тиск, все одно такі симптоми говорять про те, що розвивається артеріальна гіпертензія і потрібне лікування пацієнта. Встановлено дві основні причини такої форми гіпертонічної хвороби:

 • Патології нирок або надниркових залоз.
 • Порушення функцій залоз внутрішньої секреції, зокрема щитовидної залози.
 • Щоб знизити показники і утримати результат, потрібно точно визначити, в чому саме причина його стрибків. І підібрати відповідне лікування.

  Як знизити високий нижнє ПЕКЛО

  Якщо у пацієнта відзначається постійне підвищення нижнього тиску, то в першу чергу обстежуються нирки і наднирники. Надпочечникам відведена найважливіша функція в організмі людини.

  Вони виробляють кілька видів гормонів, нестача яких може серйозно позначитися на стані людини і навіть призвести до летального результату. Таку патологію називають гострою нирковою недостатністю.

  Не менш небезпечно, якщо наднирники виробляють занадто багато гормонів – наприклад, минералкортикоидов, що впливає на рівень калію в організмі. Щоб точно визначити причини і призначити лікування проводиться комп’ютерна томографія. Зазвичай виявляються різні хронічні захворювання нирок або надниркових залоз, тому й лікування в цьому випадку також чекає тривале.

  Рідше причини підвищення нижнього артеріального тиску в патології щитовидної залози. Жінки страждають від них у кілька разів частіше, ніж чоловіки. І хоча підвищення на кілька одиниць нижнього тиску зазвичай відзначається саме у представників сильної статі, в той час як слабкої статі піднімається верхнє, іноді такі симптоми бувають і у жінок, особливо в період менопаузи.

  Щитовидна залоза, як і наднирники, виробляє безліч життєво важливих гормонів. При їх дефіциті розвивається гіпотиреоз, який може призвести до таких серйозних захворювань, як ендемічний зоб, пошкодження тканин щитовидної залози. Організм страждає від нестачі йоду.

  Якщо ж гормонів виробляється занадто багато, то розвивається тиреотоксикоз, який призводить до формування токсичного зобу, порушень функцій гіпофіза. Все це серйозно позначається не тільки на фізичному, але й психічному стані пацієнта.

  Саме стрибки нижнього артеріального тиску допомагають виявити всі ці хвороби на ранніх стадіях і почати лікування.

  Інші причини підвищення рівня нижнього тиску

  Є й інші причини підвищення показників нижнього ПЕКЛО, на перший погляд, ніяк не пов’язані безпосередньо з судинами. Якщо пацієнт страждає стенозом – звуженням хребетних каналів, у нього можуть часто відзначатися перегони нижнього тиску. При цьому він може скаржитися на болі в попереку, що віддають у ногу.

  Гіпотензивні препарати при такій патології допоможуть знизити тиск лише короткостроково, щоб домогтися стійких результатів, необхідно комплексне лікування.

  Зайва рідина в організмі може призвести до підвищення нижніх показників артеріального тиску. Причини затримки рідини:

  • Зловживання алкоголем і солоною їжею;
  • Перегріви, жаркий час року;
  • Менструації у жінок;
  • Алергічні реакції.

  Специфічне лікування найчастіше не вимагається, щоб знизити ПЕКЛО досить просто відкоригувати раціон, більше рухатися і приймати діуретики при гіпертонії та серцевої недостатності. Медики радять стежити за харчуванням і не захоплюватися жирної, важкої їжею: скупчення шкідливого холестерину і атеросклероз знижують м’язовий тонус стінок судин, а це також впливає на діастолічний тиск.

  Безконтрольно приймати при високому нижньому артеріальному тиску гіпотензивні препарати, щоб знизити його, ні в якому разі не можна. Подібні ліки поділяються на різні групи, одні з них впливають на роботу серцевого м’яза, тобто, призначені для регулювання верхнього ПЕКЛО.

  Якщо приймати їх без призначення лікаря, то знизити нижню тиск не вдасться, навпаки, можна тільки погіршити показники верхнього і погіршити стан пацієнта. Тому не варто намагатися знизити АТ самостійно, використовуючи «перевірені» народні або аптечні засоби, медичне обстеження в даному випадку необхідно. Про те, що таке нижні, нирковий тиск, розповість у відео у цій статті фахівець.